× Potrebujete poradiť aký prijímač, parabolu, atď. kúpiť?

Parabola porovnanie

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
11 jún 2020 15:18 #24465 od alex48
Parabola porovnanie bolo vytvorené alex48
Je niečo ako rebríček výrobcov parabol ? Mienim tým parameter kvality .
Lebo pri porovnaní parametru veľkosti a zisku, nemožno hovoriť o lineárnom pomere . Určitý výrobca udáva pre menšiu parabolu zisk, ktorý iný výrobca nemá ani s rozmernejšou parabolou . Sú tak veľké rozdieli v kvalite, alebo výrobcovia slušne povedané ,,zavádzajú "

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
12 jún 2020 10:09 #24466 od peter
Odpoveď od peter na tému Parabola porovnanie
Presne ako píšeš, uvádzajú "laboratórne" údaje :D

Treba vyberať z osvedčených výrobocv. Gibertini, Emme Esse, Fuba, tí majú presné tabulky na stránkach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
13 jún 2020 17:55 #24476 od alex48
Odpoveď od alex48 na tému Parabola porovnanie
Priznám , že aktívne som sa venoval sat prímu ešte v čase analógu, tak nemám momentálny prehľad o výrobcoch ...konkrétne značka fte ...napr pre 105 cm uvádza lepší zisk ako Emme Esse
so 115 cm ...42 db považovať to za solídny údaj , značku ? už len fakt, že nikto neuvádza, či je to zisk db/d alebo db/i....ale aj to je len pitvanie sa v detailoch...aká je s touto značkou skúsenosť...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 jún 2020 15:43 #24485 od jan58
Odpoveď od jan58 na tému Parabola porovnanie
FTE som neskúšal, ale dobré skúsenosti mám s Gibertini. Sú drahšie, ale stoja za to. Ich 80cm parabola má lepší zisk ako neznačková 90cm parabola a na 85cm Gibertini urobím bezproblémov na mutifeede rozsah od 13E do 28,2E

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
17 jún 2020 17:50 #24486 od alex48
Odpoveď od alex48 na tému Parabola porovnanie
Ďakujem .
Ideálne by bolo, ak by dal niekto info, kto s touto značkou má skúsenosti - či to stojí za to ...
Gibertini je osvedčená značka , ale rád by som sa dostal do rozmeru tesne pod 120 cm , čo ešte polarmount zvládne -preto ten ,,kalkul" veľkosti a zisku . Ale ak rozmernejší tanier neprinesie zisk signálu , nepovažujem za racionálne sa snažiť o veľkosť ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 jún 2020 18:48 #24500 od js1
Odpoveď od js1 na tému Parabola porovnanie
@alex48
Príjem signálu je v skutočnosti rovnaký. Bez ohľadu na výrobcu. Rozdiely sú viditeľné iba na meracích prístrojoch, nie na TV. Viditeľné rozdiely sú omnoho väčšie u rôznych prijímačov ako u zrkadla. Satelitný príjem je iba digitálny. To znamená, že príjem signálu a reprodukcia obrazu a zvuku v TV je absolútne 100% alebo nie je signálu a reprodukcia je nulová. Neexistuje žiadny zlý obraz a zvuk, ako pri analógovom signáli.
Oveľa väčší rozdiel je v technickom dizajne rôznych výrobcov, a tým aj v trvanlivosti parabolického zrkadla. Napríklad by som neodporúčal žiadne plastové diely na konzolu, držiak atd. A hliníkový zrkadlo má samozrejme tú výhodu, že v priebehu času nehrdzavie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
22 jún 2020 20:17 #24501 od alex48
Odpoveď od alex48 na tému Parabola porovnanie
Dosť nesúhlasím s Tvojím názorom . Napríklad vôbec nesúhlasím s názorom , že hliník nekoroduje.
Len dodám, že som pracoval v závode , ktorý lisuje profily v Žiari nad Hronom . Alebo , že obraz ,,je " alebo ,,nie"- zjednodušene povedané.....preto, lebo považujem za zaujímavé aj údaj, ak začne byť oblačno a ja mám priemer 60 cm, tak už nepozerám a ten čo má priemer 90 takmer nespozná že sa niečo medzi parabolou a satelitom deje . Je tam proste rezerva signálu, alebo inak povedané, pomer signál / šum je lepší .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jún 2020 00:06 - 23 jún 2020 00:12 #24502 od js1
Odpoveď od js1 na tému Parabola porovnanie
Toľko odborných znalostí uz v tom treba mať. Nie je mozne porovnávať jablká s hruškami. Zrkadlo 60 cm má úplne odlišné vlastnosti ako zrkadlo 90 cm. Nie je mozne porovnávať takto. Podobne odlišné ako ofsetové zrkadlo a primfokus zrkadlo alebo Cassegrain. A hliník je určite vhodnejší ako oceľ. Hliník je ľahší a odolnejší voči poveternostným vplyvom.. Logicky, menšie zrkadlo (napr. 60 cm) má menší zisk ako väčšie zrkadlo. To je dôvod, prečo malé zrkadlo zlyhá skôr v zlom počasí ako väčšie zrkadlo. Toto však nemá nič spoločné s ktorom výrobcom je tykajuci zrkadla.
Porovnanie je možné iba s výrobkami, ktoré majú spočiatku rovnaké základné technické vlastnosti. A potom bude môžne povedať, ktorý produkt, od ktorého výrobca je lepší alebo horší. Ak sa takéto porovnanie uskutoční bez špeciálnych meracích zariadení ale iba subjektívne pred televízore, je zrejmé, že neexistujú žiadne významné rozdiely bez ohľadu na výrobcu. Prečo tiež? Prečo by malo mať ofsetové zrkadlo 60 cm od výrobcu "A" viac alebo menej dobrý príjem ako 60 cm zrkadlo od výrobcu "B"???
A v digitálnej doméne nie je žiaden „šum“, iba 1 alebo 0. Medzi tým nie je nič.
Posledný krát upravené:23 jún 2020 00:12 js1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
23 jún 2020 07:02 #24503 od alex48
Odpoveď od alex48 na tému Parabola porovnanie
Odpovedí by mohlo byť dosť. Napr kvalita spracovania - čo spôsobí napr , že ohnisko paraboly, alebo to miesto - kde sa odrazený signál stretne, nie je jeden bod, ale slušná plocha . Stačí pár dobrých buchnátov po parabole, a už nehovoríme o dobrej parabole . Ak nepotrebujeme parameter šum, prečo sa potom výrobcovia LNC pachtia za každou desatinkou šumového čísla - mimo iné, akosi neverím , že tie konvertori majú 0,1db NF na 12 giga ....urobiť zosilňovač na tejto frekvencii , a ešte aj zmiešavač a oscilátor...aj oscilátor má svoj šum...ale to je OFF topic ...Je to ako ...napr motor 1,4 l vie mať 45kW , ale aj 80kW - ako je to možné ? ...zase OFF topic ...Ono principiálne stačí, ak má niekto peknú parabalu rovnakej farbi, ako škridla na streche .Ak dobre zasvieti slnko len na jej časť , rozťažnosť materiálu robí svoje ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jún 2020 07:07 #24504 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Parabola porovnanie
sčasti máte pravdu všetci. Tu a tam každý nejaký argument. Je to ako s lievikom. Veľký zachytí veľa vody, malý menej. Ale aj kvalita má do toho čo prehovoriť. Nekvalitná veľká parabola zapríčiní veľkú chybovosť dátového toku, čo je najpodstatnejší parameter u digitálneho príjmu. Je pravda, že malá 60cm parabola má zisk cca 32-35 db, veľká cca 42-45 db, čo v kvalite a sile signálu urobí rozdiel v rozsahu cca 10-25 %, čo je dosť podstatné pri laickom nastavení paraboly, ak je to na hrane stabilného signálu.
Ďalej majú vplyv poveternostné vplyvy. Malá je vo vetre namáhaná menej ako veľká. Na malej sú menšie teploty v lete ako na veľkej. Deformuje sa!
Aj kvalitnú parabolu doserieš pri skladaní, ak ju zdeformuješ pri uťahovaní... jej zisk padne dole aj o 1/4.
Ak odhliadneme od všetkého, čo sa dá posrať, či už rukami alebo vonkajšími vplyvmi, vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšia je vzhľadom na zisk, kvalitu signálu, silu signálu a chybovosť/BER/ parabola o priemere 105-120 cm v patričnej kvalite, celokovová, najlepšie hliník, žiadny plastový úchyt.
Ale aj tu je to od šťastia kus od kusu, lebo som mal v rukách aj nekvalitnú Gibertini, čo bola na tom horšie ako železno-plastový plecháč od CIGI-TV. :woohoo:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 jún 2020 07:42 #24505 od darkdevilll
Odpoveď od darkdevilll na tému Parabola porovnanie

alex48 napísal: Odpovedí by mohlo byť dosť. Napr kvalita spracovania - čo spôsobí napr , že ohnisko paraboly, alebo to miesto - kde sa odrazený signál stretne, nie je jeden bod, ale slušná plocha . Stačí pár dobrých buchnátov po parabole, a už nehovoríme o dobrej parabole . Ak nepotrebujeme parameter šum, prečo sa potom výrobcovia LNC pachtia za každou desatinkou šumového čísla - mimo iné, akosi neverím , že tie konvertori majú 0,1db NF na 12 giga ....urobiť zosilňovač na tejto frekvencii , a ešte aj zmiešavač a oscilátor...aj oscilátor má svoj šum...ale to je OFF topic ...Je to ako ...napr motor 1,4 l vie mať 45kW , ale aj 80kW - ako je to možné ? ...zase OFF topic ...Ono principiálne stačí, ak má niekto peknú parabalu rovnakej farbi, ako škridla na streche .Ak dobre zasvieti slnko len na jej časť , rozťažnosť materiálu robí svoje ....

Kolego, zas si to rozvinul a urobil z toho exaktnú tému. Treba brať ideálne parametre a podmienky pre docielenie čo najlepšieho výsledku !
Alebo to začnem rozoberať ďalej, a chlapci si radšej namiesto telky kúpia kvalitný krb, a budú radšej čumieť na plamienok za sklom.
Ale rozoberiem to :
ďalej má vplyv šumové číslo LNB, dlžka kábla, použitie spojok, použitie prepínača,kvalita kábla/životnosť,tienenie/,zosilovač....
Nekvalitný kábel pri tej istej dlžke ti spraví kvôli tieneniu útlm na zisku cca 6 db, F-spojka cca 3-5 db, prepínač cca 3-6 db. Zapojenie samotného zosilovača ti na jeho vstupe spôsobí úbytok signálu cca 3-6 db, čiže ti zosiluje už utlmený signál, čo pravdupovediac pre zosilení o 15 db je skutočných len 10 db v osekanej a možno pochybnej kvalite, ak je to stabilitou na hrane!
Tak si radšej kúpim ten krb, lebo som z toho debil !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • alex48
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
23 jún 2020 15:48 #24506 od alex48
Odpoveď od alex48 na tému Parabola porovnanie
Ano, aj takto sa na to dá ,,pozerať" a pri súčasnej programovo/reklamnej náplni vysielania je pohľad na pekne sa opekajúci špekáčik lepší pohľad a strávený čas . Asi mi ostane len dôverovať údajom udávaných predajcom/ výrobcom .... Aj som si vravel, že tie tlmenia si trochu prehnal, ale spomenul som si na kvalitne zatečený konektor, a ako voda dokázala po koaxiále prísť až ku prímaču ,a domáci sa veľmi čudovali, prečo ho treba vymeniť, veď vyschne ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.217 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu