Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

CAM Irdeto modul SMIT - FW update 05.07.2013 15:40 #4430

• pcepel
  • pcepel-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Dobrý deň. Pred takmer dvoma rokmi som kúpil CAM Irdeto modul Smit. Dlhšie som ho nepoužíval, keďže som zistil, že karta ICE funguje v CW prijímači (a modul sa už nedal vrátiť :unsure: ). Teraz som kúpil TV LG so vstavaným tunerom a nefunguje mi nahrávanie. Zistil som, že by bolo treba aktualizovať CAM modul, ale z TP 12070 mi to nefunguje a predošlý TP 12565 samozrejme taktiež. V obchode mi "ochotne" povedali, že si za FW update účtujú 20€, ale tento modul je celkovo zlý a mám kúpiť nový od Technisatu (za ďalších 45€). Je skutočne už nemožné aktualizovať FW? Skúšal som update v TV a aj cez prijímač Skytec Kleio.
CAM SW: IRD-SCL3SECPLUSGRC-4.2.1
CAM HW: 4.0.3
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

CAM Irdeto modul SMIT - FW update 07.07.2013 22:36 #4455

• jan58
  • jan58-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
  • Dostali ste poďakovanie 3
Asi inú možnosť nemáš ako si to nechať upgradnúť v programátore u predajcu za poplatok, pretože cez OTA už FW pre tento modul nenájdeš. Ale to si už môžeš niečo doplatiť a kúpiť modul Neotion DUAL.
Následujúci užívateľ vraví 'Ďakujem': pcepel

CAM Irdeto modul SMIT - FW update 08.07.2013 20:15 #4461

• pcepel
  • pcepel-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Ďakujem za info - niečo podobné som čakal. Trošku ma naštval predajca, ktorý si pýta polovicu sumy, ktorú som dal za modul kvôli FW update, ktorý šiel povedzme minimálne rok cez OTA. Modul je ešte v záruke, tak by som to bral ako záručný servis.
A ešte vtipnejšia bola tá ponuka na kúpu nového modulu. Zo skylinku mi napísali, že nerozumejú, prečo by mal mať Smit problém s LG. Neznášam obchody, kde z Teba spravia blba, len aby vyťažili viac :angry:
Ale aspoň viem, že tam už nepôjdem kúpiť ani F-konektor :) Samozrejme nehovoril som o Ellane.. Nechcem však nikomu robiť antireklamu :)
Ten Neotion DUAL vyzerá super a nestojí ani 45, ako ten Technisat ;)

CAM Irdeto modul SMIT - FW update 30.03.2017 10:20 #20762

• admin
  • admin-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Dostali ste poďakovanie 111
posielame vám krátky návod ako obnoviť TP 12070H softvér pre modul SMIT Irdeto, výroba jeseň 2016.

Kto nový SW potrebuje?
Kto má kartu ICE (je to na nej napísané vzadu, pod kontaktami čipu), pre kartu IRDETO netreba, ale ničomu nevadí, keď sa upgrade vykoná

Ako sa upgrade vykonáva?
• RUČNE, na transpondéry 12070H (základná TP Skylinku), teda na niektorom z programov
• z menu TV (položka CI menu alebo CI Info) sa zvolí CAM Management/Správa CAM, CAM SW Upgrade/Upgrade CAM softvér, TV sa samo prepne na "program" OTA SMIT new, ktorý obsahuje vlastné dáta SW
• v prípade vhodnosti (testuje sa viac položiek identifikácia HW aj SW, raz dokončený upgrade nie je možné vykonať druhýkrát) sa spustí sťahovanie - NEVYPÍNAJTE TV!
• po 2 minútach je SW stiahnutý a modul sa na neho sám reštartuje
• užívateľ prepne na svoj program a môže ďalej sledovať TV

Doba trvania upgradu?
Počas asi 3 minút je hotovo.

Možné ťažkosti?
• teoreticky sa môže objaviť neschopnosť TV prepnúť na dátový kanál, vtedy je potrebné znovu naladiť TP 12070H, a následne reštartovať TV po dokončení. Ale prakticky tieto ťažkosti neboli nájdené alebo sú odstránené na systémovej úrovni (CI + slot v TV).
• objavenie hlášky "Nemožno upgradovať CAM z menu" znamená, že bol upgrade už vykonaný alebo HW modulu je iný, staršia verzia (SW začína číslicou 4, pohľadom je možné odlíšiť, staršiu verziu - má bledý odtieň farieb, nová má jasné farby labelu - nižšie: vľavo starý, vpravo nový).

Východiskový stav:

Priebeh sťahovania - navyšujú sa ako percentá, tak aj bloky pamäte:

Dokončenie sťahovania - vzápätí sa sám modul reštartuje na nový SW:

Cieľový stav:

Eshop satelitnej techniky Ellano.sk

satelity.ellano.sk/

Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie.
Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
  • Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.768 sekúnd

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget