× Diskusia k operátorom ako Skylink, CSlink...

Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?

  • kaminink
  • kaminink-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
16 júl 2016 17:01 #18771 od kaminink
Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť? bolo vytvorené kaminink
Zdravím, neviem, ako pristúpiť k problému. Po tom, ako začali všetky tv kanály prechádzať na HD, som sa aj ja rozhodla konečne kúpiť si HD televíziu a HD set top box. Lenže, v tv, ktorú mám objednanú je vraj už vstavaný DVB-T, aj C a aj S tuner. Lenže, vraj je práve set top box niečo ako externý tuner, takže keď je teraz už niečo podobné v tv, tak načo mi je potom set-top box. Na druhej strane, potrebujem niekam strčiť aj Skylink Irdeto kartu, a potom neviem kam, keby som nemala set top box (pretože v tv toto miesto pre kartu asi nie je, netuším). Naozaj sa do toho nevyznám a budem rada, ak mi poradíte čo a ako, či je treba aj tv aj set top box či ako.
Budem naozaj vďačná každému, kto mi to objasní a najlepšie aj dá návrh ako to vyriešiť.
Žena v "nesnázích" :-D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
16 júl 2016 17:19 - 16 júl 2016 17:20 #18772 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?
Zdravím,

pokud má televize DVB -S/S2 tuner, tak pak také vstup CI slot. Pak si musíte zakoupit nějaký CI Irdeto modul. Ten se zapojí do toho CI slotu v TV. A do modulu se vloží karta.

Satelitní přijímač (set-top box) je specializovanější zařízení, které má většinou širší možnosti nastavení, více funkčností, možnost doinstalovat další pluginy, paralelní nahrávání více programů, apod. Záleží ale zase jaký přijímač se vybere.

Pokud ovšem chcete prostě jen chytat HD programy a koukat na ně, tak by měla stačit TV se satelitním tunerem a CI Irdeto modul.

Při výběru televizoru a modulu, ale doporučuji konzultovat přímo u prodejce vhodnou kombinaci typ TV a CI Irdeto modulu + Skylink karta. Aby bylo dobře a uživatelsky přívětivě udělané nastavení a ovládání satelitní televize a bezproblémově fungoval CI modul se Skylink kartou.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:16 júl 2016 17:20 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • kaminink
  • kaminink-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
16 júl 2016 18:18 #18774 od kaminink
Odpoveď od kaminink na tému Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?
Moc dakujem za odpoveď, pozerala som tv a CI + slot tam je, teraz mi uz ostava len poriešiť ten modul, myslím, ze uz mam vyhliadnuty jeden od firmy Smith, ale ešte to budem konzultovať.
Naozaj ďakujem za ochotu :-*

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 jan 2017 22:07 #20321 od Dana1
Odpoveď od Dana1 na tému Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?
Zdravím,

potrebujem vyriešiť problém s novým firmwarom. Som majiteľkou Golden Media Wizard HD Vote 2 firmware v1.29B4_mcas + Skylink výmena ICE v UNI čítačke. Na oficiálnom webe je preň ešte novší firmware ako tu a to v1.33B2_or, originál software ale bez podpory emulácie kariet a kódovacích systémov. Keď som ho do prístroja aj tak dala (allcode+bootloader) našiel len 63 programov z toho pár nekódovaných napr. TA3. Pri kódovaných napísalo Incorrect Card. Musela som sa teda vrátiť na ten starý firmware. Dá sa to mcas nejako doplniť do nového firmwaru buď zálohou z toho starého, alebo čo treba spraviť? Prosím podrobný návod krok za krokom.

Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 jan 2017 23:16 #20322 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?
Doplnit mcas se do nového originálního FW nedá.
A novější upravenou verzi mcas verzi jsem bohužel nenašel.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.195 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu