× Voľná diskusia o satelitnej technike

Skylink nahravanie na HDD + AMICO HD 8840

  • radkra
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
25 mar 2013 15:36 #3210 od radkra
DD zakupil som si satelitny prijimac AMICO HD 8840 s dvoma tunermi na radu predajcu, kedze som chcel 1. progam sledovat a 2. nahravat.
Nahravanie funguje ale:
ak program nahravam ako kodovany tak da sa pozerat len niekolko dni, potom je kodovany.
Na druhej strane ak program nahravam ako nekodovany tak nemozem pozerat ine programy (tvaria sa ako kodovane).
Viete mi s tym niekto pomoct?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • zuzo
  • Návštevník
  • Návštevník
03 apr 2013 00:44 #3290 od zuzo
Niekoľko dní? To koľko je? Ja mám nahrávky kodované aj niekoľko týždnov a idú.

to čo popisuješ je úplne normálne správanie prijímačov s Ali chipsetom. Ak si chcel nekodované nahrávanie súčasne niekoľkých zakodovaných staníc, mal si si kúpiť linuxový dvojtuner.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • radkra
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
03 apr 2013 22:31 #3316 od radkra
Odpoveď od radkra na tému Re: Skylink nahravanie na HDD + AMICO HD 8840
priznám sa, že čo sa tyká tejto problematiky som úplný laik a preto som predajcovi vysvetlil čo chcem a vyber prijímača nechal na nich

požadoval som taký prijímač, ktorý by mi umožnil jeden program (kod.alebo nekod.) pozerať a iný (jeden kod. alebo nekod.) nahrávať (teda nechcem nahravať viacero programov)

predali mi vyššie uvedený, že s tým to pôjde...
ale keď nahrávam akýkoľvek program tak ostatne sa nedajú pozerať okrem nekódovaných (TA3 atď)
zašiel som teda do predajne a predajca mi povedal, že to preto lebo nahrávanie programu bolo nastavené ako nekódovaný záznam a, že teda mi to nastavil tak aby sa záznam urobil ako kódovaný

výsledok bol taký, že skutočne je možne jeden akýkoľvek program nahrávať a iný pozerať
tu sa ale dostanem k tomu, že po 2 niekedy 4 dňoch nie je možné už záznam z HDD prehrať,
opäť teda som zašiel do predajne kde mi predajca povedal, že tie kódy sa po nejakom čase menia a preto mi to niekedy nejde prehrať po 2 a niekedy 4 dňoch
preto mi do prijímača dal vraj aktuálny SW a, že teda mam to nahrávať nekódovane a pôjde to ... avšak žiadna zmena :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • zuzo
  • Návštevník
  • Návštevník
07 apr 2013 00:43 #3344 od zuzo
Tak tie kody sa menia, netuším ako často, ale určite to nie sú 2-3 dni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu