× Voľná diskusia o satelitnej technike

Maximum E-85 multifocus problém s naladením

  • mr.sing
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
17 jan 2015 10:44 #13402 od mr.sing
Kúpil som parabolu Maximum E-85 Multifocus, DISEqC 8/1 AMIKO D801, 3x LNB INVERTO BLACK premium single a 2x LNB INVERTO MULTICONNECT single a merací prístroj BLUE SF-95 Blue Line, a vlastním prijímač satelitný prijímač AB Cryptobox 500HD. Chcel by som pomocou tejto zostavy prijímať družice 28.2E, 23.5E, 19.2E, 13.0E, 9.0E a možno v budúcnosti 5.0 E alebo1.0W. Priorita je pre mňa Skylink 23.5E a 9.0E (maďarské stanice M1, M2, Duna TV...) Bývam na juhu stredného slovenska. Poloha mojej paraboly je: Zemepisná šírka: 48,0908 a Zemepisná dížka: 19,3344, Nadmorská výška: 34,6. Azimut (true) pre Astra 23,5E je 174,4. (zdroj: DishPointer.com) Poskladal som parabolu podľa návodu. Na stred som osadil podľa značiek LNB pre 13E, napravo som dal presne na značku 19.2E a 28.2E medzi ne som dal 23.5E a vedľa 13E naľavo som tesne osadil tenké LNB pre 9E. Parabolu som osadil na držiak na ktorom doteraz bezproblémovo fungovala klasická 80 parabola. Na lepší prehľad som použil malý telkáč a SD satelitný prijímač BIGSAT BS-S 67CR pripojený na priamo na stredové LNB na ktorom som v settingu nastavil 13.0E a hľadal som signál (ten merací prístroj čo som kúpil akosi neviem používať - neviem ako má ukazovať tá ručička a ako otočiť s tím knoflíkom a kedy???) Tak som naladil ako tak niektoré TP s 13E, potom som prepojil kabel na LNB 19,2E ten fungoval OK, 23,5E nefungovalo len na niektoré TP a po prepojení na HD prijímač nešli kanály JOJ HD, PLUS HD atď., 28.2E nešlo vôbec a po pripojení na 9E mám pocit že prijímalo signál s 13E aj to ib niektoré TP. Keď som akokoľvek pohyboval parabolou (elevácia, azimut, skew LNB) tú 13E som lepšie nedokázal naladiť a potom nešlo ani to ostatné. Už hodiny a dni trávim vonku a už sa vzdávam. Manželka sa hnevá, že som to rozladil tak som osadil späť tú starú parabolu. Viete mi niekto presne popísať ako mám postupovať a čo mám ako nastaviť aby to fungovalo? Čo skew paraboly? Koľko má byť podľa mojej polohy? Všade po internete hľadám návody na inštaláciu ale nič nové čo by som nevedel som neobjavil. Bolo by fajn keby tu niekto kto vlastný túto parabolu napísal nejaký fakt podrobný návod ako postupovať. Ešte jedna otázka na záver: dokážem prijímať touto parabolou TP z Eutelsat 9A, 12 207 H keď sa pri tomto TP uvádza veľkosť paraboly 90?? Ďakujem za každý podnet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
17 jan 2015 18:09 #13438 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Maximum E-85 multifocus problém s naladením
Ak chceš použiť 5X lnb 85 cm parabola bude málo,90 cm a viac alebo motor...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mr.sing

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mr.sing
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
17 jan 2015 18:25 #13439 od mr.sing
Odpoveď od mr.sing na tému Maximum E-85 multifocus problém s naladením
Ale veď MAXIMUM E-85 Multifocus je multifokálna parabola vyvynutá pre príjem z viacerých družíc baz použitia motora nie? Preto som si ju kupoval. A v baléní je multibeam držiak na 5x LNB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 jan 2015 18:45 #13440 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Maximum E-85 multifocus problém s naladením
Tak potom študuj:http://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: mr.sing

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mr.sing
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
19 jan 2015 21:53 #13511 od mr.sing
Odpoveď od mr.sing na tému Maximum E-85 multifocus problém s naladením
Parabola Maximum E-85 multifocus je nastavená!!! Problém bol nevhodne umiestnená parabola. LNB držiaky som hneď na začiatku nasadil presne podľa značiek. Odinštaloval som moju staru parabolu 80 na ktorej som doteraz 5 rokov prijímal Skylink+19.2E. Miesto nej som nahodil novú parabolu E-85 a stále nie a nie naladiť 9E, 13E, a problematickú 28.2E. Naštal som sa a odinštaloval som ju dole a umiestnil som ju do zadného dvora na stĺp oplotenia mojej záhrady. Pripojím STB AB Cryptobox 500HD natočil som to na 13E a hňeď naskočilo, pripojil som ostatné LNB a všetko sedelo. PROBLĚM bol v tom že pred domom na južnej strane trochu smerom na západ sú stromy a elektrické vedenie. Teraz mi ostáva len nájsť vhodné miesto na umiestnenie paraboly aby som ju nemusel mať na stĺpe oplotenia :))) Jedna blbosť a človek sa natrápi až od zúfalstva si pýta rady a nakoniec je to totálna blbosť. Záver: Nastavenie Maximum E-85 multifocus nie nič zložité a dá sa naladiť aj bez meracieho prístroja len za pomoci STB a TV. Aj keď netrvrdím, že by sa nedal ten signál ešte vylepšiť na niektorých TP. Počkám na teplejšie ročné obdobie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 jan 2015 08:34 #13515 od TitusXX
Odpoveď od TitusXX na tému Maximum E-85 multifocus problém s naladením
No super,a vidíš to máš tak aj s stb,niektoré majú tiež inú citlivosť,jeden má na na TP signál 90% a druhý na tom istom TP len 60%,tak ako uteba parabola...Hlavne že to ide... :woohoo:


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.214 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu