Diskusia k up.ellano.sk

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 okt 2013 22:49 #5341 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia k up.ellano.sk
No, to je akademická diskuze.

E2 je sice v určitých verzích otevřený kód, ale to neznamená, že ho konkrétní výrobce jen vezme a plácne na svůj box s nulovým úsilím.
Musí ho pro své boxy upravit, doladit, otestovat a to zabere docela dost času a prostředků. Takže není divu, když se pak snaží výsledek nějak chránit proti použití na cizích boxech.

Pokud by to bylo tak jednoduché jak píšeš, tak můžeš zkusit E2 na Nerine rozchodit a pak jí sem dát.

A pokud je problém s flash verzí, můžeš ještě použít USB verzi.

Ale obecně, mě je to vcelku jedno. Nechci se kvůli tomu nějak přít nebo ti rozmlouvat, aby jsi box vrátil. Jen se snažím vysvětlit, že to není tak jednoduché, jak si myslíš.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 okt 2013 23:35 #5342 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Diskusia k up.ellano.sk
ale o tom zadna, ja jsem prece nepsal nic o tom, ze portovat danou distribuci na architekturu XY je nebo neni slozite. respekt Sortecu neb jsem pochopil, ze je to "pouze" distributor satelitni techniky.

v tehle oblasti pracuji, takze zdrojovy kod cehokoliv jsem pro ruzne architektury kompiloval nespocetnekrat. jen proste nerozumim tomu, proc by nekdo u open source softwaru delal neco takoveho, o cem pises. mimo jine se domnivam, ze boot loader si v Sortecu upravili sami.

pokud jede Enigma na boxu A a uz ne na boxu B teze architektury/vyrobce, tak mi to spis nez ochranou zavani uzivatelskou chybou. vzdyt je to jen linux a eeprom pamet, ktera se da pri neuspesnem pokusu vymazat a zacit odznova from scratch s cistym boxem. pokud by tedy zminena ochrana mela byt proti blbosti uzivatele.

mimochodem, je nekde oficialni zminka, ze se jedna o ochranu proti pouziti na te nebo one architekture anebo jde jen o domenku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 okt 2013 00:02 #5343 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia k up.ellano.sk
Ahoj,

máš pravdu v tom, že přesně nevím, čím je ten problém na Nerine způsoben. Sám E2 na Nerine bez problémů provozuji a příslušný stav se u mě nepodařilo vyvolat.

Ale v těch případech, co jsem zde nebo na jiných fórech s konkrétními lidmi řešil, jsem si poměrně jistý, že postupovali při instalaci správně a příčina nebyla v tom, že by něco udělali špatně.

Samotného by mě zajímalo, co ten problém konkrétně na některých Nerine vyvolává. Nepřišel jsem na to. Ale pokud už nastane, tak se zatím dá jen vrátit na tovární FW nebo použít USB verzi E2.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 00:32 #5344 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Diskusia k up.ellano.sk
muzes mi prosim poslat link, kde se to nejak podrobneji resilo? chtel bych si precist postup, jak se do toho stavu dostali a co presne se delo.

diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 07:26 #5345 od milan86
Odpoveď od milan86 na tému Diskusia k up.ellano.sk
lubo
před 4 měsíci

Takže problém na Nerine. Nainštaloval som nazad ver 2.11.30 a dnes som chcel dať znovu E2. Bezúspešne.
Z USB sa bootol, prehral som loader - OK
Restart5.....4....
Load usb
Erase
Flash
Load img
Erase
Flash
End
Reboot5
a stále dokola.... Ako keby sa príjmač nevedel nabootovať inak ako z USB....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 07:27 #5346 od milan86

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 07:32 #5347 od milan86
Odpoveď od milan86 na tému Diskusia k up.ellano.sk
vaskee pisal som osobne do sortecu a odpisali mi, na kleiovi mi to ide bez problemov, takze podla seba nerobim chybu nikde.
Dobry den!



Vieme o tomto probleme analyzujeme ho.Akonahle budeme mat viac informacii dame Vam vediet. Zatial doporucujeme pouzivat original firmware 2.11.57.





S pozdravom SKYTEC SUPPORT TEAM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 10:51 #5348 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Diskusia k up.ellano.sk
hmm, napadlo me, jestli nemuze jit o spatnou detekci nebo primountovani usb klice, ale pokud hlasi OK, tak se boot loader nahral nejspis uspesne.

po nahrani bootloaderu, vytahnuti usb a normalnim zapnuti pristroje na displayi pise co? (nedrzet CH UP)

dale

po nahrani bootloaderu (kdyz v Nerine tentokrat nechas USB klic) a podrzeni CH UP a zminene sekvenci z prispevku vyse, nevytvori se na usb crash log, ktery by jsi tu mohl prilozit? proste jakykoliv soubor, ktery se na usb objevi navic.

predpokladam, ze bootloader se po prvnim OK do eeprom nahraje v poradku (do dalsiho podrzeni CH UP neb pote se dle ERASE hlasky vse smaze). jeste pred ERASE a s nahranym bootloaderem bych zkusil vzit jiny usb klic a naformatovat ho na FAT32. jelikoz nevim, co ktery image obsahuje, zkusil bych nasledujici kombinace. prekopiroval bych na usb:
a) urcite usb_rootfs.img a postup opakoval (tzn. zasunout USB, zapnout a drzet CH UP). zrejme se jen s timhle souborem nic nestane (pokud pise LOAD IMG, tak vyckat).

b) postupne usb_rootfs.img a dale usb_kernel.img a zase zkusit (tzn. pokud nam v kroku a) nesmazal bootloader, jen zasunout USB se soubory z kroku b), zapnout a drzet CH UP)
c) usb_rootfs.img, usb_kernel.img, upgrade_loader_nerine.ird (tzn. pokud nam v kroku a) nesmazal bootloader, jen zasunout USB se soubory z korku c), zapnout a drzet CH UP)
d) usb_rootfs.img, upgrade_loader_nerine.ird (tzn. pokud nam v kroku a) nesmazal bootloader, jen zasunout USB se soubory z kroku d), zapnout a drzet CH UP)

jde mi o to, mit na flash ruzne kombinace images z instalacniho baliku, krom usb_uboot.img, protoze tohle je zrejme bootloader a ten uz v EEPROM dle OK promptu mame, takze pro klid v dusi z usb smazat. tezko rict, co se deje dal, jak probiha scan usb FS. jsou to jen takove zoufale pokusy a zbyvajici moznosti bez moznosti opravdoveho troubleshootingu.

idealni by bylo podivat se, co tyhle image obsahuji. na notebooku mi bezi jen nedokonfigurovany linux ve virtualu. pres windows jsem image primountoval, ale uz do nich nevidim. chtel jsem se podivat, jestli tam nejsou nejake instalacni skripty a co delaji. pomohlo by zapnout na nich debug a videt krok za krokem, co se deje - jenze tohle bude trochu problem z toho duvodu, ze nedebugujem na uz nainstalovanem systemu, ale na systemu, ktery se teprve instaluje. output je presmerovany (pokud vubec) jen na osmi mistny vfd display..

ja bych spise nez do Skytecu napsal do Sortecu - byli to prave oni, kdo Enigmu na sh4 portovali - predpokladam, ze bootloader upravovali sami, takze vedi, co dela. (sice jsi zminil, ze jsi do Sortecu psal, ale dle podpisu z odpovedi jsi psal spise do firmy, ktera ma na svedomi samotny box s originalnim fw., tedy Skytec).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 11:12 #5349 od milan86
Odpoveď od milan86 na tému Diskusia k up.ellano.sk
Pisal som do sortecu priamo a mohol by som nieco vyskusat ak poobede resp vecer sa ozvem ak tu budes a mal by si cas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 11:23 #5350 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Diskusia k up.ellano.sk

milan86 napísal: Pisal som do sortecu priamo a mohol by som nieco vyskusat ak poobede resp vecer sa ozvem ak tu budes a mal by si cas


jasne, ja rad pomuzu, pokud jsi ale opravdu psal do Sortecu a oni do ted neuvolnili nejaky fix, pocitam, ze ma pomoc bude zbytecna. tohle je spis jen takove zkouseni ze zoufalosti.
nemyslim si, ze je to zamerna ochrana, jak psal zdenek. spise se jedna o nejaky check pri kopirovani jeste zkomprmovaneho kernelu z usb do eeprom, ktery neprojde z duvodu jakesi hardwarove anomalie. bohuzel at je to cokoliv, vysledek pro uzivatele stejny. :(

mimochodem by me zajimalo, jestli se dal venuji vyvoji E2 pro sh4/fortis a jestli muzem cekat nejaky final release.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 14:28 #5351 od milan86
Odpoveď od milan86 na tému Diskusia k up.ellano.sk
vaskee aky mas skype?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 okt 2013 14:53 #5360 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Diskusia k up.ellano.sk
nepouzivam skype, ale v profilu jsem ted vyplnil sve icq.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 okt 2013 21:05 #5402 od maxabo300
Odpoveď od maxabo300 na tému Diskusia k up.ellano.sk
ahoj Milan, ked si precítás pár príspevkov dozadu, ja som mal ten istý problem s Nerinem , ako ty,
z usb sa mi podarilo nahrat iba bootloader, a potom stále dokola ako tvoj problem.
nuz cuduj sa svet, pred pol hodinou mi napadlo vymenit iný usb, iný výrobca., iný gigabyte........ a Enigmu som dostal bez problemov do Nerina za 5 minut !!! :) akurád sa zoznamujem s menum , ktorá sa mi az tak nepáci :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
14 okt 2013 13:48 #5408 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia k up.ellano.sk
milan86: dnes se dostal do testu opravný fix E2, který by měl řešit i ten problém s Nerine. Takže by jste se měl v nějaké dohledné době dočkat a E2 v interní flash půjde i u vás :)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
14 okt 2013 13:59 #5409 od milan86
Odpoveď od milan86 na tému Diskusia k up.ellano.sk
dakujem za info, som rad ze aspon nieco pozitivne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.221 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu