Záznam videa vs. CIP

  • martan
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
05 aug 2014 14:35 #10840 od martan
Záznam videa vs. CIP bolo vytvorené martan
Mate skusenosti s nahravanim videa pri kanaloch kodovanych CI+ kartou (konkretne ruske NTV+). Nahrat sa sice programy nahraju, ale nasledne sa nedaju prehrat. Pricom dostanem chybovu hlasku - nieco s "revocation period" (chyba je po anglicky aj pri SK menu).
Par pokusmi som odsledoval, ze ak nahram par minut programu a rovno si ho chcem prehrat (kym stale bezi v telke), tak to funguje. Akonahle ale pockam (napr. 1-2 hodinky - proste, ked dany program uz nie je vysielany), tak dostanem tu chybovu hlasku.
Moj tip je, ze program je ulozeny tak, ako prisiel (zakodovany) a karta ho odmietne dekodovat po skonceni daneho programu (alebo tak nieco - ale fakt tipujem :) ) A rozumiem tomu, ze pri CI+ sa ukladaju veci kodovane, aby som ich nemohol prehrat niekde inde (cize "upiratit") a to ani nechcem. Len pri takto implementovanej ochrane je vlastne nahravanie videa uplne zbytocna funkcia... (co je najma pri sledovani programov z inej casovej zony trosku problem).
Nemohla by byt tato vec implementovana inac? Ze by sa subor ukladal sice kodovane, ale kodoval by si ho sam prijimac a nedal by sa prehrat na inom prijimaci? Viem, ze takto to riesia pristroje, ktore umoznuju nahravat HDMI obsah (co je dost rarita prave kvoli podmienkam certifikacie HDMI v suvislosti so zamedzenim piratsva). Alebo neda sa to nejak inac obist? Ja to fakt nechcem davat nikam na torrenty, ani na komp - proste si chcem len pozriet relaciu v inom case ako bola vysielana...
Mimochodom - timeshift funguje bez problemov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
05 aug 2014 14:54 #10841 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
Zdravím,

tohle bude dotaz asi konkrétně na podporu SkyTec.

Ale pokud vím, tak SkyTec přijímače nahrávky překódují svým klíčem, takže by pak měly jít přehrát kdykoliv. Tak to dělá určitě 110IR s certifikovanou čtečkou.

Ale otázkou je, jak se chová konkrétní modul. A zda není třeba na konkrétním programu ještě nastavená nějaká další ochrana s časovou periodou. Konkrétně u CI+ modulu (ve specifikace CI+ rozhraní) je totiž celá řada možností, co může operátor nastavit za omezení a třeba používá nějaké související s časem. A nebo také může být chyba ve firmware daného modulu.

To vám dělá jen u tohoto jednoho programu? Můžete zkusit nějaký jiný třeba ze Skylinku?

Zdenek

P.S.: Čistě můj názor je ten, že ochrany by neměly obtěžovat platící zákazníky. Bohužel právě na ně nejvíc dopadají. Nakonec dojde k tomu, že celé to bude tak "chráněné a omezující", že pro běžného zákazníka bude služba neatraktivní nebo zcela nepoužitelná :-( Zbaví se možná pirátů, ale i platících zákazníků. Pokud mě omezí nahrávání, tak je pro mě služba k ničemu - sleduji jen nahrávky, když jsem zrovna doma.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
05 aug 2014 17:28 #10842 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
Jestli je to zakódované klíčem přijímače můžete ještě zjistit tak, že něco nahrajete. Pak vyndáte modul i s kartou a zkusíte nahrávku přehrát. Jestli půjde přehrát, tak je zašifrovaná klíčem přijímače.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martan
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
06 aug 2014 09:51 #10850 od martan
Odpoveď od martan na tému Záznam videa vs. CIP
Skylink (ani ziadnu inu platformu) bohuzial vyskusat neviem - nemam na to ani antenu ani kartu. V kazdom pripade, z pokusov (vid. nizsie) zacinam mat pocit, ze to je schvalne nastavene operatorom.

Skusil som kartu vybrat, video slo prehrat (par minut po nahrati). Takze kodovanie ocividne funguje tak, ako pisete.

Nahral 4 rozne kanaly, 3 zakodovane a 1 volny.
Ten volny slo samozrejme prehrat aj po niekolkych hodinach (navyse Fixit plugin ho dal do stavu, ze ho je mozne prehrat aj z pocitaca).
Jeden z tych kodovanych takisto fungoval aj po niekolkych hodinach (aj ked to bol zrovna nejaky teleshopingovy kanal, takze to mi velmi nepomoze :) ),
ale dalsie dva z tych kodovanych (konkretne rusky "Pervyj HD" a TNT) uz po niekolkych hodinach nesli. Pricom aj ta "chybova" hlaska
hovori, ze proste uplynul cas, kedy to mozem pozerat.


Predpokladam, ze toto spravanie sa asi neda nejak obist, alebo? Aj ked telku zas az tak vela nepozeram, blbe je, ze zrovna veci, ktore by som si aj pozrel, chodia v casoch, ktore su pre mna nevyhovujuce a teda to nahravanie mi celkom chyba...
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martan
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
06 aug 2014 10:22 #10851 od martan
Odpoveď od martan na tému Záznam videa vs. CIP
trosku som este googlil a dosiel som k tomu, ze:

- tak ako pisete, je to vlastnost vyuzitelna v CI+ a "bohuzial" operator NTV+ toto pri svojich kanaloch vyuziva. Rozni ludia pisali rozny pocet hodin, kym im ta ktora nahravka prestala ist, ale principialne - na druhy den nejde nikdy ziadna

- OpenBox (z ktoreho Skytec vychadza pokial viem) implementoval tuto ochranu az od nejakej verzie firmwaru. Podla nejakych diskusii to vo verzii 2.11.59 este nahravky neblokovalo, podla inych to bolo zavedene vo verzii 2.11.30, ktora to ma aj v popise zmien. Takze dalsiu vec, co vyskusam, ked si najdem trosku casu, skusim downgradnut firmware na nizsiu verziu a napisem vysledok, aby to tu pripadne teda nasiel aj niekto iny, kto bude mat s tymto problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 aug 2014 10:30 - 06 aug 2014 10:30 #10853 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
Přečetl jsem si druhý příspěvek až teď.

Tak to asi bude jasné :(

Na Nerine CIP mám verzi 2.11.17.

Vydržte tak hodinu. Musím teď odejít na poradu, pak vám jí nahraji a dám odkaz.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:06 aug 2014 10:30 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 aug 2014 10:45 #10854 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
Tady je verze 2.11.17. Byla myslím první s podporou CIP.

Zkuste jak se bude chovat.

drive.google.com/file/d/0BxLhlnJI6n32T3F...ZG8/edit?usp=sharing

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 aug 2014 10:55 #10855 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
A ještě jsem naše 2.11.28 CIP. Ta byla poslení před 30tkou.

drive.google.com/file/d/0BxLhlnJI6n32eG8...eEE/edit?usp=sharing

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • martan
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
06 aug 2014 22:27 #10866 od martan
Odpoveď od martan na tému Záznam videa vs. CIP
Dakujem velmi za pomoc. Nakoniec som ale nastastie nemusel ist az tak do historie. Pravdu mali ti, co pisali, ze to vo verzii 2.11.59 este fungovalo - nainstaloval som 2.11.57, ktora je este stale dostupna aj priamo z update servera a prehravanie nahravok funguje! Dokonca teraz idu aj tie, co som nahral vcera/predvcerom.
Aj ked teda je to trosku zvlastne cele, lebo podla popisov jednotlivych verzii by som cakal, ze funkcnost blokovania po istom case tam je uz od 2.11.30. Takze teraz je mozno trosku otazka, ci sa to od verzie 30 do 59 spravalo spravne a od verzie 60+ tam je bug, alebo ci tam bol bug do verzie 60 a najnovsia verzia sa sprava spravne. Iinymi slovami, ze NTV+ naozaj pri vacsine kanalov obmedzuje platnost nahravky na nejaky velmi kratky cas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 aug 2014 22:34 #10867 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Záznam videa vs. CIP
Těžko říct ... Ale hlavně, že vám to funguje :)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.210 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu