Problém s nahrávaním programov

  • maxmanpc
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
14 jún 2023 17:05 #26825 od maxmanpc
Problém s nahrávaním programov bolo vytvorené maxmanpc
Zdravím,

používam OpenATV 6.4, kde mám namapovaný disk z NAS pre nahrávanie programov zo satelitu. Doteraz všetko fungovalo, ale pár dní dozadu začali byť nahrávky nefunkčné. Program je na NASku zaznamenaný, ale pri prehrávaní je iba čierny obraz bez zvuku (ako keby zakódovaný). Používam FreeSat kartu - bežné pozeranie funguje a aj niektoré nahrávky nahrá korektne. ale dosť často ich nahrá "zle" (čierna obrazovka bez zvuku). Takto ich prehrá aj na PC. Pritom záznam je kompletný (veľkosť nahrávky sedí - teda dáta tam sú).
Začalo to len nahrávkami v noci, ale dnes mi to takto nahralo aj cez deň (mal som podozrenie na FreeSat či dačo nemajú došahané), ale dnes hneď po zázname programu som zapol prijímač a programy bez problému dekódovalo.

Nestretol sa s týmto problémom niekto?
Ďakujem za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
15 jún 2023 09:14 - 15 jún 2023 09:17 #26827 od Pastoman
Odpoveď od Pastoman na tému Problém s nahrávaním programov
Sewa
Prečisti si čip karty liehom a skús niečo nahrávať cez deň skušobne a sleduj či prijímač dekoduje počas nahrávania. Ak prijímač dekóduje a nahrávka bude napriek tomu zlá , tak si preinštaluj prijímač zálohou enigmy zrejme sa ti niečo pošahalo v enigme..
Pokiaľ prijímač počas nahrávania nedekóduje, alebo nejdu niektoré programy treba požiadať freesat o zaslanie zápisov na kartu, prípadne upraviť softcam.
Posledný krát upravené:15 jún 2023 09:17 Pastoman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maxmanpc
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
25 jún 2023 10:52 #26834 od maxmanpc
Odpoveď od maxmanpc na tému Problém s nahrávaním programov
Skúsil som dať nahrávať cez deň. Vtedy to počas nahrávania dekóduje a nahrávka je OK. Len v noci je problém. Ako keby bol problém, že prijímač je dlhšie vypnutý/standby a teda karta nedostáva údaje k dekódovaniu. Na nete som podobný problém našiel (emm zápisy nechodili na kartu po dlhšom vypnutí - 3 až 5 hodín písali).
Nemäže byť teda problém v oscam nastavení? Používam Vaše prednastavené hodnoty z image.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 jún 2023 08:11 #26835 od Pastoman
Odpoveď od Pastoman na tému Problém s nahrávaním programov
Sewa.
Však skús načasovať niečo na noc a nechaj box zapnutý(nevypínaj ho do standby).
Skús preinštalovať nanovo zálohu Ellano ak ju máš.
Nikto nevie aký máš navolený softcam a aké máš v ňom konfiguráky, tak ako môžeme posúdiť či máš dobré konfigy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maxmanpc
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
29 jún 2023 21:10 #26843 od maxmanpc
Odpoveď od maxmanpc na tému Problém s nahrávaním programov
Dal som nahrávať v noci so zapnutým boxom. Nahrávka bola funkčná. Ešte potestujem pár krát, či to bude funkčné aj ďalšie noci. Len mi nejde do hlavy, prečo to začalo robiť, keď som sa s ničím nehral (zmena oscam a pod.). Žeby prevádzkovateľ (FreeSAT) niečo menil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 jún 2023 08:23 #26844 od Pastoman
Odpoveď od Pastoman na tému Problém s nahrávaním programov
Ťažko povedať v čom máš chybu, ak vypínaš box úplne (nie len do standby) tak ti nemusia prísť zápisy a je problém, Freesat to má celkovo nejako divne poriešené ten prechod zápisov na kartu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maxmanpc
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
30 jún 2023 19:01 #26846 od maxmanpc
Odpoveď od maxmanpc na tému Problém s nahrávaním programov
Box ide len do standby, nevypína sa úplne. Skúsim dať nový soft a uvidím, či to bude robiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.192 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu