× Pokec o čomkoľvek

picony programov

  • GajdosV
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
04 dec 2014 15:17 #12456 od GajdosV
picony programov bolo vytvorené GajdosV
Chcel by som skúsenejších požiadať o pomoc alebo rozumný návod pri úprave settingu /bouquets/ a zobrazovania piconov /logo stanice/ v linux. prijímačoch s E2. Všetky doporučované návody a postupy , ktoré sa uvádzajú v diskusiách na tomto fóre som prakticky vyskúšal cez Dreamboxedit alebo DCC, avšak bezvýsledne. Podľa môjho názoru postup ale najmä inštalácia piconov do referenčných čísel TV programov je zložitejšia a tie obrázky k programom musia byť zrejme doinštalované komplexne pre každý bouquet /Skylink, UPC, Digi TV Freesat a podobne / a sú určite dostupné na satelitných stránkach, len neviem kde ich presne vyhľadať a ako ich nakopírovať do príslušného priečinku......
Dobrú pomoc nedávno poskytol prispievateľ /Bohuško / dňa 30.11.2014 a to link na stiahnutie piconov / ulož.to/. Aj pripojený videonávod z Youtube k článku " návod k piconum " je zaujímavý, ale neviem odkial autor videa získal picony /Medlock Bouquets/ asi pre SKY UK.......
Za Vaše rady a tipy dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 dec 2014 21:42 #12457 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému picony programov
Já teda moc picony neřeším. Stahuji si je přes skin HDGlass a ty mě stačí.

Ale nemyslím si, že je potřeba je instalovat pro každý bouquet. To je v podstatě jen virtuální seznam odkazující na stanice v hlavním seznamu, který je jen jeden. Takže by měly stačit i jedny picony a není potřeba je duplikovat pro jednotlivé bouquety.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: GajdosV

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • GajdosV
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
06 dec 2014 12:13 #12481 od GajdosV
Odpoveď od GajdosV na tému picony programov
Ďakujem za Vašu reakciu .
Osobne nemám problém si cez menu HD Glass stiahnuť čierne resp. biele picony, tie sa mi aj
zobrazujú v menších postranných oknách,ale chcel som tiež , aby sa zobrazovali aj priamo pri TV staniciach a tiež v EPG ako to vidieť na priložených screenoch. Používam viac sat boxov v rod. dome , všetky s E2
s rozdielnym softvérom a skinmi / OPEN PLI, HD Glass 16 a iné / a nedarí sa mi to nastaviť tak ako by som si predstavoval.... Myslím, že niekde robím v nastavení chybu alebo volím nesprávny postup.
Ak mi dokážete poradiť, budem Vám povďačný.....
Použité obrázky sú z recenzie Xtrend ET 7000 a 7500

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 dec 2014 12:21 #12482 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému picony programov
Podle návodu od Ivana P. by to mělo být:

Pre zobrazovanie picon v zozname programov musíte previesť nasledovné nastavenie:
Vojdite do menu/nastavenia/systém/Use Interface/ a tam zmeníte 13tu položku od hora "Show picon in chanell list" z nie na áno a uložíte zeleným tlačidlom na diaľkovom ovládači.
Následne keď navolíte zoznam programov tak sa Vám pikony budú zobrazovať.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.174 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu