Vu+ Solo 4K Diskusia

Viac
28 jún 2016 12:20 - 28 jún 2016 12:29 #18627 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Ja mam zapojeny jeden vstup do tunera (mam twin LNB) cez pozicioner (mam tiahlovy motor) a druhy vstup je priamo z LNB a verte ci nie len tak zo zartu som skusal nahravat viac programov naraz. Podarilo sa mi nahrat naraz 15 (pätnast) programov - vsetky nemecke HD zo satelitu 19,2, ze to "papkalo" GB to je jasne, ale nahralo vsetko bez problemov, viac stanic som neskusal nahravat, lebo aj tych 15 je podla mna PARADA... :ohmy:

Konfiguracia tunerov: Tuner A - rozsireny (cez pozicioner do LNB)
Tuner B - druhy kabel z motorizovaneho LNB Tuner A
Posledný krát upravené:28 jún 2016 12:29 johny_sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 jún 2016 15:36 #18628 od edob
Odpoveď od edob na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Tých 15 je údajne maximum, pri kódovaných asi len 7. Ale chcem sa spýtať na ten tiahlový motor. Zostal mi jeden z analógového satelitu a rád by som vedel či sa dá nejako ovládať priamo z prijímača (prípadne ako) pri prelaďovaní?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 jún 2016 17:05 #18629 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Samozrejme, ze sa da. Nastavis si pozicioner na jednotlive druzice a ulozis ciselne polohy kazdej druzice v pozicioneri. Potom priradis prislusne ciselne pozicie kazdej druzice pozicionera do konfiguracie tunera A pre jednotlive druzice. Blizsie nastavenie mozem cez SS, pripadne mail. Potom bude pozicioner spolupracovat s STB tak, ze ked prepnes na lubovolny kanal lubovolnej druzice (ktore mas naladene), tak sa parabala prestavi na prislusnu druzicu. Dokonca to funguje aj tak, ze ked mas nastavene nahravanie na kanal druzice, ktora nie je momentalne nastavena v prijimacej polohe a STB je v standby mode, tak niekolko sekund pred zaciatkom nahravania da STB povel pozicioneru, aby prestavil parabolu na polohu, z ktorej chces nahravat kanal a zacne nahravat a to vsetko v standby mode STB (STB myslim VU+ 4K).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 jún 2016 19:47 #18630 od edob
Odpoveď od edob na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Momentálne používam DiSEqC 1,2 motor, kde sa zadá len pozícia družice a všetko je OK. Polohu si motor nájde sám, len neviem ako je to u tiahlového pohonu kde vlastne žiadny snímač polohy nie je. Motor má len zdroj ktorým sa ručne ovládal (+/-). Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , asi by to bolo jednoduchšie, vrátane podrobného popisu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 júl 2016 21:31 #18688 od cinky
Odpoveď od cinky na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Mám dva kabely - po jednom na každý tuner. Ako mám nastaviť tunery? Samostatne každý zvlášť, alebo použiť odvolávku tunera B na tuner A ?!. Prosím o návod nastavenia dvoch tunerov ( A, B ) pri použití 5 diseq s dvoma kabelami.

Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
08 aug 2016 13:46 #18929 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému New image
...tak kamarati z VTI uz opravili FCC plugin (aktualizacia dnes 8.8.16), tak by mohlo Ellano "prispiet" nam majitelom 4K STB novym FW, nech si to uzijeme. THX.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 okt 2016 18:18 #19318 od peto1269
Odpoveď od peto1269 na tému New image
oplati sa instalovat image VTI 9.0.3 mam ju nakonfigurovanu od ellana,len pri tom predchadzajucom image mi nechodili zapisy na,teraz to ide v pohode a bojim sa ze ked to nainstalujem tak to bude robit znova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 okt 2016 18:39 #19319 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému New image
Pokud funguje všechno co potřebuješ, tak není potřeba měnit. Žádný velký rozdíl by jsi nejspíše nezaznamenal.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 dec 2016 17:16 #19647 od paterliny
Odpoveď od paterliny na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Pri osadenom DVB-C tuneri, a zároveň aktívnom DVB-S (Skylink) je možné zoradiť napr. v obľúbených programoch zoznam programov nasledovne ? Tak že nebudem musieť prepínať tuner z ktorého chcem sledovať?

Ďakujem

napr.
1. Markiza HD (satelit)
2. Nova HD (DVB-C poskytovateľ)
3. JOJ HD (satelit)
atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 dec 2016 18:17 - 04 dec 2016 19:32 #19648 od johny_sk
Odpoveď od johny_sk na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Ved to odskusaj, kanal s DVB-C presun do zoznamu kanalov SkyLink, potom ho presun na miesto kde chces... Podla mna by to malo fungovat.
Posledný krát upravené:04 dec 2016 19:32 johny_sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 dec 2016 18:35 #19650 od paterliny
Odpoveď od paterliny na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Práveže nemám kde... Zvažujem kúpu a chcem pozerať telku cez jeden prístroj (DVB-C a DVB-S), lenže. Ale je nepraktické prepínať tunery, dúfam že to robí automaticky. Keby to niekto odskúšal a dal vedieť, budem rád.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • admin
  • Návštevník
  • Návštevník
04 dec 2016 20:06 #19652 od admin
Odpoveď od admin na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Samozrejem to tak bude fungovať. Prijímač si tunery prepína sám, podla potreby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 dec 2016 18:03 #19877 od peto1269
Odpoveď od peto1269 na tému display
prosim vas dnes mi z nicoho nic zamrzol prijmac a pomohlo az nanovo nainstalovanie image,len problem ten,ze teraz neviem ako som mal nastaveny display aby mi tam ukazovalo len piconu danneho programu,nemate niekto nastavenie ktore vam tak zobrazuje display,viem ,ze sa to robi v moduloch kde je LCD4 linux,ale je tam toho strasne vela na nastavenie,dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 dec 2016 20:31 #19878 od Lubomír
Odpoveď od Lubomír na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
dobrý den, nemáte tu niekde postup na inštalaciu black hole? a ako si zalohujem programy?
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
26 dec 2016 20:48 #19879 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Vu+ Solo 4K Diskusia
Dobrý den,

instaluje se stejně jaké jiné image.

Ohledně zálohování programů a případně dalších věcí se podívejte do digitální školy, je tam spousta užitečných rad a návodů:

digitalne.ellano.sk/magazin-7/category/digitalna-skola?f=1

Další pak případně zde:
vuplus.guru/poradna/

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.222 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu