XTrend ET8000/ET10000 Diskusia

Viac
29 aug 2014 21:54 #11161 od MacikTO
Odpoveď od MacikTO na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Zdenku ak sa odhodlam k tomu kroku napisem ako to dopadlo ale to pocasie nie az tak dolezite ako ked by mi box zlyhal uplne aj ked ma to laka ale asi vydrzim az do dalsej aktualizacie hd glasu...Dakujem velmi pekne za ochotu a dostal som uz aj zalohu od Ellana na OpenPli 4 z jula 2014 tak sa mi to oplati aj cele preflashovat?OpenPli je lespsi ako OpenXTA?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
29 aug 2014 22:10 #11162 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
OK :-) V pohodě, dejte pak případně vědět, jak to dopadlo.

Ta verze s OpenPli má novější ovladače, řadu nových úprav v systému. OpenPli používám jako základ na ET4000. Co je lepší těžko říct, je to hodně na každém individuálně co mu víc vyhovuje.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: MacikTO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 sep 2014 09:26 - 17 sep 2014 12:48 #11355 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dnešní OpenATV image pro ET10000 obsahuje novou verzi driverů z 29.7.2014.

changelog:
-Add DVB-C Blindscan support for DVB-C tuners
-reduced power consumption for DVB-C tuners
-fixed DVB-C snr value readout for hybrid DVB-T/T2/C tuner

[et10000/et8000] Blindscan utilis added

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:17 sep 2014 12:48 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 sep 2014 16:05 #11436 od vili
Odpoveď od vili na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobry den mam menši problem na ET10000,mam pripojeny HDD disk 320 GB funguje nahrava jeto vporiadku ale pripojil som aj USB-4GB na ktorom mam picony lenže v ET sa premenovalo USB na HDD a HDD na USB a teraz nahrava na usb ,neviem či mam niečo zmenit v recording setings aby to nahravalo na hdd alebo je chyba v image mam openATV 4.2 z 18.9.2014.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 sep 2014 22:17 #11519 od MacikTO
Odpoveď od MacikTO na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobry vecer Zdenek...dnes som aktualizoval verziu HD glasu na 8.41...ten problem v zobrazeni pocasia pretrvava stale ale figel je v tom ze sa mi pocasie objavilo nie v stalceni 2x ok na uvodnej obrazovke ale v tlacitku help....v nastaveniach stale pretrvava hlaska nieje volitelne info pri zmene na pocasie momentalne mam tam nastavene systems info a to pocasie aj s doplnenim mojho bydliska je v tom tlacitku HELP...v com moze byt problem len pre zaujimavost lebo mi to neda v com resp.kde je chyba aby to fungovalo ako pred tym..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 sep 2014 22:34 #11520 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Zdravím,

já ho mám teda také na tlačítku Help B) Takže jsem automaticky bral, že ho tak máte také ...
Takto to mám už od začátku - jak v image OpenPli, tak OpenATV.

Závisí na konkrétním image a jeho nastavení. Pokud jste neměnil image, tak muselo dojít ke změně jeho nastavení a rozložení tlačítek ovládání. Určitě se to dá někde na 2x OK znovu přemapovat, ale kde to nedokáži říct....

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 sep 2014 22:56 #11521 od MacikTO
Odpoveď od MacikTO na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Od kupy prijimaca to fungovalo na 2x ok ale to som teda zabudol uviest ako prve ked nastal ten problem po prvej aktualizacii....takze to necham tak ako to je a dakujem velmi pekne za cas ktory ste mi venovali pri rieseni tejto veci a teda zostanem na Open XTA 2 aj ked som premyslal o preflesovani na Pli 4

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
27 sep 2014 23:14 #11522 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Podle mě, pokud vám v tom současném image funguje všechno co potřebujete, tak není důvod přecházet na OpenPli4. Nechal bych si image jako zálohu a dal bych ho tam, až pokud by si to něco vynutilo - třeba nějaká nekompatibilita pluginu nebo něco podobného. Mezi tím Ellano třeba zase připraví i nějaký novější :-)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: MacikTO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 sep 2014 11:04 #11537 od PSK
Odpoveď od PSK na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobrý den!
Jsem naprostá amatérka v Enigmě 2 a mám problém s ET 8000 (OpenPLi 4, HD Glass 16). Postupuji systémem "pokus - omyl" přesně podle návodů z fór a místní digitální školy - mám vzorně naladěno, seřazeny kanály, funkční pluginy a picony, bezproblémově nahrávám na interní hdd ... ovšem vše pouze díky ethernetovému káblu, který musím tahat přes půl baráku.

Marně se pokouším o připojení přes wifi adaptér WD-1506N, který jsem koupila s přesvědčením, že pracuje s chipem Ralink RT 5370, jak bylo deklarováno. Receiver ho identifikuje jako "rt2800usb bezdrátový adaptér" a při pokusu o vyhledání bezdrátové sítě najde moji síť (+ sousedovu). Po nastavení sítě se sice tváří, že došlo k připojení, rozsvítí se i zelená kontrolka, ale ke skutečnému propojení s routerem vůbec nedojde.
Stav bezdrátové sítě je: přístupový bod - neasociován, SSID - žádné připojení, datový tok - false Mb/s, zabezpeční - nepodporováno.

Funkčnost adaptéru jsem zkoušela u kompu, Wokna8 bezproblémově k internetu připojil a spojení bylo naprosto v pořádku, takže "rozbitý" to není.
Něco mi někde chybí - plugin, driver, ...? Prosím vás, nemáte někdo nějaký nápad co s tím? Z netu jsem jakési pluginy stáhla, ale nebyly funkční. Nebo alespoň nějak ověřit, že je adaptér nekompatibilní a dál se s tím netrápit.
Předem díky, i za dosavadní rady a příspěvky nám enigmovým začátečníkům.
Petra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 sep 2014 15:22 #11545 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Zdravím,

jedu boxem přes LAN, takže s adaptérem zkušenost nemám. Ale zdá se mě, že pokud by box neměl ovladače a neuměl s adaptérem pracovat, tak by ho spíš vůbec nenabídl k připojení.

Restart boxu jste předpokládám zkoušela? Nevím jestli spíš nemůže být problém v autentizaci k WiFi síti. Zadáváte správný typ zabezpečení a heslo?

Případně bych zkusil na chvíli vypnout zabezpečení WiFi na routeru a otestovat, jestli se pak připojí nebo ne. Podle toho by se dala dál identifikovat možná příčina.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 sep 2014 19:38 #11567 od PSK
Odpoveď od PSK na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobrý večer, Zdenku, a moc děkuji za typ.
Vyzkoušela jsem snad už úplně všechno, přes tovární nastavení a reinstalaci OpenPLi. Všechna nastavení jsem kontrolovala přímo v routeru (přes IP adresu), abych neudělala chybu. Taky nic.

Zitra ráno zkusím vypnout zabezpečení routeru, to mě vůbec nenapadlo, možná tam bude ten zakopený pes. Někde něco určitě dělám špatně a nedám tomu pokoj, dokud na to nepřijdu. V každém případě jste mě povzbudil. Je to už třetí adaptér, který zkouším a tento je první, který receiver "vidí" a nabízí připojení. První adaptér (miniatura za dvacku) nespolupracoval s Linuxem, druhý, TP-LINK TL-WN727N byl verze 4, která nemá čip Ralink, nýbrž Media Tek, takže :(

Ještě jednou díky,
Petra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 sep 2014 20:11 #11568 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobrý večer,

líbí se mě váš přístup - "nedám tomu pokoj, dokud na to nepřijdu". To se mě líbí :-)

Vyznat se v těch adaptérech je občas trochu problém. Stačí jiné písmenko v názvu nebo jiná revize a už je to špatně :-(

Ten co teď máte by měl ale fungovat. Zkuste to bez toho šifrování a uvidíme.

Někdy se heslo pro zabezpečení zadává v ASCII a někdy hexadecimálně, jestli by nemohl být problém třeba ještě v tom.

Koupím si taky adaptér se stejným chipsetem. Stejně občas potřebuji něco vyzkoušet. Budu do pátku pryč, ale pak bych to o víkendu případně zkusil u sebe na ET10000.

Však na to přijdeme :-)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 sep 2014 20:57 #11569 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Ještě koukám u sebe přes FTP do boxu (mám ale OpenATV image). Drivery na wifi adaptéry jsou v adresáři /lib/modules/3.13.8/kernel/drivers/net/wireless/ . Mám jich tam několik, ale na RT5370 ne.

Budou se asi muset opravdu doinstalovat. To by mělo jít přes menu Pluginy - Stáhnout pluginy (zelené tlačítko) a pak budou nejspíše mezi Systemplugins: wirelesslan and drivers. Ale nemůžu to teď zkusit.

Až budete u přijímače, zkuste se podívat, zda tam někde najdete drivery pro RT5370 k nainstalování.
Je možné, že použije nějaký driver pro jiný typ Ralinku a třeba proto to nejde.

Případně to zkusím o víkendu až budu doma.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 sep 2014 21:39 #11570 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Trochu jsem se posunul.

Takže ty drivery by jste měla najít mezi pluginy Drivers.
U mě je balíček označený jako "network-usb-rt3070" v popisu je pak uvedeno, že je i pro RT5370.

Package: enigma2-plugin-drivers-network-usb-rt3070
Version: 1.0-r3
Description: Driver for Ralink RT8070/3070/3370/5370/5372 USB 802.11abgn WiFi sticks
Driver for Ralink RT8070/3070/3370/5370/5372 USB 802.11abgn WiFi sticks.
Section: base
Priority: optional
Maintainer: OE-Core Developers <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>
License: GPLv2+
Architecture: all
OE: enigma2-plugin-drivers-network-usb-rt3070
Recommends: rt3070, firmware-rt3070
Source: None
Filename: enigma2-plugin-drivers-network-usb-rt3070_1.0-r3_all.ipk
Size: 704
MD5Sum: 4cb0167b5059552375829627c07273f5


Pokud by jste ho tam nenašla, můžete zkusit nainstalovat 2 balíčky v přiloženém souboru. Ale lepší pokud se vám ho podaří najít a nainstalovat z menu Pluginy v přijímači - to bude jistější.

Po instalaci box restartujte a doufejme, že to zabere.

Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.


Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Táto správa obsahuje prílohu.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
01 okt 2014 11:47 #11575 od PSK
Odpoveď od PSK na tému XTrend ET8000/ET10000 Diskusia
Dobrý den, Zdenku, a velké díky úvodem za Vaši snahu.

Vzala jsem to tím nejjednodušším způsobem, instalací Vašich pluginů, ale bohužel, změna žádná. Pro jistotu jsem se ještě píchla na web přes ethernet, abych se ujistila, že skutečně u OpenPLi žádné pluginy ani drivery nemáme, jsou tam odkazy pro různé typy chipsetů, ale pro Ralink nebo "rt" ani ň. Mám aktivní pluginy pouze pro wireless a usb, které byly v nabídce.

A tak jsem vyhodila zabezpečení v routeru. Hnulo se to, ve "stavu bezdrátové sítě" mi to ukázalo přístupový bod, SSID a datový tok, což dříve nebylo, ale ... připojení jako takové se neuskutečnilo a v testu připojení mi červeně svítila IP adresa a DNS server.

No a pak mě ještě napadlo vyměnit router, když jste mě navedl na myšlenku, že tam je to místo, kde se nějak nemůžeme domluvit. Stávající jsme měli od poskytovatele internetu, tak jsem tam šoupla náš starý d-link. Nastavovala jsem to teda všechno ručně, což je pro mě "balšája ťéchňika", ale nějak jsem to tam dokopala, připojil se mi komp a potom i receiver. Světe div se, kápnul jste na to hned napoprvé ... jak jsem vyhodila zabezpečení wifiny ve starém routeru, Xtrend se připojil a stahoval jako divej! :woohoo:

Jenže teď zas nevím, co s tím. Pravda je, že v okolí mají všichni internet a poctivě platí (jsme slušné sousedství :) ), ale jen tak free-to-air se mi wifi nechce nechat.
Dá se to nějak udělat, případně nastavit jiný typ security mode?
Jestli ne, původce problému jste objevil, já se s tím nebudu dál zlobit (však to bylo dní a nocí) a šoupnu do stb OpenATV a bude po ftákách. Právě tady v tématu Drivery pro Xtrend jsem ovladače pro Ralink našla, ale jenom pro image OpenATV. Já si zvyknu.

V každém případě mnohokrát děkuji za Vaši ochotu a bleskové rady, to se jen tak nevidí!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.279 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu