Discovery expanduje s kanálom HGTV do strednej Európy

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 január 2020 do kategórie Magazín, Správy

hgtv.jpg

Diváci v Českej republike a na Slovensku sa zrejme čoskoro dočkajú ďalšieho tematického kanálu americkej spoločnosti Discovery. Tá chce na 11 trhoch strednej Európy, vrátane Rumunska, Maďarska a Srbska uviesť nový kanál zameraný na domácnosť a životný štýl s názvom HGTV.

Štart programu HGTV na 11 stredoeurópskych trhoch je naplánovaný na prvý kvartál 2020. Stanica sa celkom iste objaví v Rumunsku, Maďarsku a Srbsku. Či sa objaví v Česku a na Slovensku (a prípadne v akom rozsahu) bude závislé od záujmu televíznych operátorov poskytovať nový platený kanál.

Discovery expanduje s kanálom HGTV do strednej Európy
Expanzia stanica HGTV je súčasťou medzinárodnej stratégie Discovery po získaní spoločnosti Scripps Network. Po spustení stanice na ďalších trhoch bude HGTV dostupná pre viac ako 100 miliónov ľudí v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika).

Discovery očakáva podobný úspech ako zaznamenáva v USA, kde je stanica HGTV programom číslo jedna pre ženy vo veku od 25 do 54 rokov a to už 12 po sebe nasledujúcich rokov.

HGTV bola spustená v Nemecku a v Južnej Afrike v roku 2019. Stanica HGTV sa objaví tento rok aj vo Veľkej Británii po rebrande programu HOME. Dňa 2. februára 2020 spustí Discovery Italia program HGTV v Taliansku, kde bude vysielať ako bezplatne. Stanica bude k dispozícii na talianskej streamovacej zábavnej platforme Dplay.

HGTV oslavuje ducha domova a podporuje divákov v rekonštrukciách domov, bytov a záhrad.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget