Power TV skončila na Astre, prechádza na platené vysielanie

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 október 2019 do kategórie Magazín, Správy

V pondelok 30. septembra 2019 ukončila česká verzia poľskej hudobnej televízie Power TV voľné vysielanie na satelite Astra 3B (23,5 ° E). O program tak prišli diváci v celej Európe, kde bolo možné program z kozmu prijímať.

Power TV vysielala FTA a bola dostupná ako divákom voľne vysielaných programov, tak aj zákazníkom satelitnej platformy Skylink, ktorá tiež vysiela z rovnakej orbitálnej pozície.

Na pozícii Power TV na družici Astra 3B neprebieha žiadne vysielanie - nie je tu ani žiaden monoskop a ani informácie o ukončení tejto distribúcie. Prevádzkovateľ stanice prakticky stratil všetkých svojích divákov, ktorých získal za viac ako rok svojej prevádzky.

Power TV ale neskončila úplne. Iba sa presunula do ponúk operátorov platených služieb. Stanicu preto teraz nájdu u operátorov, ktorí sa rozhodli zaradiť tento program do svojich programových balíčkov - napríklad v káblovej sieti UPC / Vodafone.

Satelitná a predtým aj pozemná distribúcia Power TV slúžila na propagáciu značky na českom a slovenskom trhu. Vďaka tomu bola stanica technicky dostupná veľkému množstvu televíznych domácností. Avšak bolo jasné, že takto prevádzkovať televíznu stanicu dlhodobo nie je možné - program totiž neobsahoval televíznu reklamu a prevádzka stanice bola financovaná len z príjmov od operátorov platených sietí.

Stanica Power TV začala vysielať v Česku a na Slovensku 1.8.2018 a to ako na satelite Astra 3B, tak aj cez pozemné vysielanie v Česku v rámci RS8. Pozemná distribúcia Power TV skončila začiatkom júla 2019 a teraz aj voľná satelitná distribúcia na Astre.

bývalé technické parametre - Power TV (vysielanie tu bolo ukončené!):

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)

frekvencia: 12,363 GHz

polarizácia: vertikálna
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Power TV je projekt poľského producenta programov Michał Winnick Entertainment, ktorý vlani otvoril svoju filiálku v Prahe a skrze spoločnosť MWE Networks International s.r.o. prevádzkuje českú verziu Power TV pre český a slovenský trh. Vedľa stanice Power TV prevádzkuje tiež stanicu Adventure TV.

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget