Rai odkóduje svoje HD kanály na 13E

Napísal Ivan P. 1 dňa 24 október 2019 do kategórie Magazín, Správy

rai.gif

Niektoré HD programy talianskej verejnoprávnej Rai bude čoskoro možné prijímať zo satelitného systému Eutelsat Hot Bird (13 ° E) bez akejkoľvek prístupovej karty. Rai chystá voľné vysielanie vo vysokom rozlíšení (HDTV).

Sabrina Eleuteri, manažérka spol. Rai Com pre zahraničné veci (international sales manager of Rai Com S.p.A.)  potvrdila, že počas prvého štvrťroka 2020 odkódujú na 13 ° E kanály Rai 1 HD, rai 2 HD, rai 3 HD, rai Storia HD, Rai News24 HD.

Zároveň Rai tieto kanály sprístupní všetkým európskym operátorom v Európe, ktorí budú mať záujem o šírenie kanálov Rai. Pričom si môžu vybrať či šíriť iba Rai 1 HD alebo všetky.

Od druhej polovice budúceho roka sa budú postupne tieto kanály lokalizovať do rôznych jazykov.

"V roku 2020 dôjde k významnej reorganizácii kanálov Rai pre zahraničie, Rai bude ešte viac medzinárodným vysielateľom. Tiež budeme oveľa viac spolupracovať so zahraničnými platenými operátormi ako Canal + či Netflix, ktorým ponúkneme exkluzívny obsah v podobe originálnych produkcie ako sú seriály, dokumenty alebo hudobné relácie , "uviedla Sabrina Eleuteri.

Nutné dodať, že zatiaľ čo HD kanály v talianskom a anglickom jazyku budú na satelite (13 ° E) FTA, teda zadarmo, lokalizované kanály sa budú šíriť len v platenom balíčku cez platených operátorov. Podobne ako napríklad v Rusku alebo USA.

Rai aktuálne šíri HD verzie programy zakódované. Voľne vysielajú niektoré stanice Rai v klasickom SD rozlíšení. Z dôvodu obmedzenia vysielacích práv môžu byť niektoré relácie na FTA programoch Rai zakódované a dostupné len zákazníkom s kartou TivúSat.

Programy Rai v distribučnej kvalite pre talianske pozemné vysielače (DVB-T) je možné prijímať FTA zo satelitu Eutelsat 5 West A 5 ° W) s prijímačom, ktorý podporuje režim MultiStream.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget