Towercom predĺžil zmluvu na kapacitu na družici Astra 3B

Napísal Ivan P. 1 dňa 25 október 2019 do kategórie Magazín, Správy

ses.jpg

Spoločnosť SES oznámila podpis viacročného predĺženia zmluvy so spoločnosťou Towercom na slovenskom trhu, ktorý posilňuje dlhodobý vzťah medzi oboma spoločnosťami. Na základe zmluvy, ktorá vstúpi do platnosti 1. januára 2020, poskytne SES jeden transpondér na orbitálnej pozícii 23,5 ° východne. Táto kapacita umožní spoločnosti Towercom agregovať obsah pre slovenský trh.

Towercom sa už roky spolieha na SES pri distribúcii balíčka 11 televíznych kanálov vrátane 8 staníc vo vysokom rozlíšení, medzi ktoré patria slovenské verejnoprávne televízie a niekoľko súkromných slovenských i českých televíznych kanálov, rovnako ako 33 rozhlasových staníc.

"Sme veľmi radi a hrdí, že sa náš dlhotrvajúci vzťah s Towercomom na Slovensku práve potvrdil a prehĺbil obnovením vzájomnej zmluvy," hovorí Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionálny riaditeľ pre CEE v spoločnosti SES. "Súčasná dohoda ďalej posilňuje pozíciu SES na vysoko konkurenčnom slovenskom trhu so silným podielom DTH na orbitálnej pozícii 23,5 ° východne."

Towercom je zákazníkom SES v Českej republike a na Slovensku už viac ako 10 rokov a využíva satelitnú kapacitu pre slovenského vysielateľa na orbitálnej pozícii 23,5 ° východne. Z tohto hlavného orbitálneho slotu je Towercom súčasťou prémiového televízneho uzla, ktorý slúži 37 miliónom domácností v celej Európe.

"Teší nás, že s partnerom SES môžeme naďalej poskytovať našim satelitným klientom vysoko profesionálne a spoľahlivé služby," hovorí Ivan Peschl, generálny riaditeľ spoločnosti Towercom.

SES je lídrom vo svojom odvetví s celosvetovým dosahom viac ako 355 miliónov televíznych domácností či 1 miliardy ľudí a prostredníctvom družíc distribuuje viac ako 8 200 kanálov. Cez obchodnú jednotku SES Video denne obsluhuje viac ako 525 kanálov a poskytuje viac ako 8 400 hodín online streamovanie videa, vrátane viac ako 620 hodín prémiových športových a naživo prenášaných udalostí.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget