Už aj Dvojka v RTVS v HD

Napísal Torben N. 1 dňa 15 február 2013 do kategórie Magazín, Správy

 

Rozhlas a televízia Slovenska už ponúka vo vysokom rozlíšení už obidva svoje programové okruhy. V tomto roku chce navýšiť podiel HD obsahu vo vysielaní.

„Odteraz si ešte viac programov RTVS môžete vychutnať vo vysokom rozlíšení už aj na Dvojke. Natívne vysielanie vo vysokom rozlíšení umožnilo prekonfigurovanie vysielacieho pracoviska programovej služby Dvojka,“ uviedol v tlačovej správe Richard Šümeghy zo sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

V natívnom HD rozlíšení sú na Dvojke dostupné programy Anjeli strážni, Família, A3UM, Slovenské kino, Umenie 2012, Ovce.sk, Rómsky magazín, vybrané dokumenty nezávislých tvorcov, zahraničné filmy a ďalšie.

Verejnoprávna inštitúcia počíta v tomto roku s rozširovaním výroby programov v HD rozlíšení. „Prechod vysielania na HD a zvyšovanie objemu vlastnej tvorby vo vysokom rozlíšení je jednou z hlavných priorít manažmentu RTVS,“ dodal Šümeghy.

Na Slovensku vysielajú v HD kvalite voľné televízie Jednotka, Markíza, JOJ, Doma, Dajto a Plus. Veľké plnoformátové stanice postupne zvyšujú podiel pôvodnej aj akvizičnej tvorby vo vysielaní.

zdroj: zive.sk

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget