Zmeny na trhu: Koniec Digi Sport 5, Megamax a rebrand RIK na Jojko

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 január 2020 do kategórie Magazín, Správy

S príchodom nového roka 2020 došlo k niekoľkým zmenám na českom a slovenskom televíznom trhu. Skončil exkluzívny športový kanál Digi Sport 5, detský Megamax a iný detský kanál Rik TV sa predstavil pod novým názvom a logom Jojko.

Digi Sport 5
Spoločnosť Slovak Telekom ukončila prevádzku svojho piateho celodenného športového kanála Digi Sport 5. Vysielanie bolo ukončené v súvislosti so stratou tenisových práv a program stratil svoj hlavný obsah, ktorý bol dostupný zákazníkom televíznych služieb Magio Sat / Magio TV a Nová Digi TV SK / DIGI Slovakia.

Počet športových programov v ponuke uvedených platforiem ale neklesol - miesto stanice Digi Sport 5 môžu diváci sledovať program Arena Sport 1 HD, ktorý sa po rokoch vracia do sietí Slovak Telekomu.

Slovak Telekom od Nového roka prevádzkuje len tri celodenné exkluzívne športové kanály Digi Sport 1, Digi Sport 2 a Digi Sport 3, ktoré sú poskytované nielen abonentom na Slovensku ale aj v Česku. Program Digi Sport 4 bol v lete 2019 rebrandovaný na Premier Sport a je poskytovaný aj ďalším televíznym operátorom. Prenosy futbalovej Premier League môže sledovať viac divákov.

Megamax
Začiatkom decembra skončil detský kanál CS Mini ako samostatný program a teraz sú detské programy súčasťou dopoludňajšieho bloku detských programov a rodinu stanice CS Film. Po mesiaci prichádzajú ďalšie zmeny v oblasti detských staníc.

Americká spoločnosť AMC Networks International ukončila k 1.1.2020 na českom, slovenskom ale aj maďarskom trhu prevádzku detskej stanice Megamax. Z trojice detských staníc teraz prevádzkuje len stanice JimJam a Minimax. Na kapacite UPC DTH / M7 Group na satelite Thor 6 sa na pôvodnej pozíciu programu Megamax teraz vysiela JimJam.

Megamax je v poradí druhou zatvorenou stanicou AMC Networks. Pred časom prevádzkovateľ vypol športový kanál Sport.

Rik TV sa zmenil na Jojko
Ďalšia zmena sa týka opäť programu pre detského diváka. Slovenský detský kanál Rik TV sa 1.1.2020 divákom predstavil pod novým názvom a logom Jojko. Nový názov stanice priamo odkazuje na mediálnu skupinu JOJ, ktorá stanicu prevádzkuje a vlastní.

Rik TV odštartoval presne pred piatimi rokmi a rebrand môže súvisieť s ukončením platnosti pôvodnej licencie na využívanie názvu RIK TV.

Jojko vysiela na pôvodných pozíciách, kde sa vysielala stanica RIK. Stanicu nájdu v platených balíčkoch zákazníci česko-slovenskej platformy Skylink, ďalej v Antik Sat, Orange TV cez satelit a ďalej je v ponuke u ďalších televíznych operátorov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget