Aprílové topky na streame: filmy a seriály, ktoré sa oplatí nezmeškať

Napísal misterz 1 dňa 02 máj 2024 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Od pohodových rozprávok po napínavé thrillery

Úvod bláznivého apríla nebol tento rok iba v znamení Veľkej noci a šibačky, ale aj zaujímavých filmov na streame. Aj ďalšie týždne nám ale v tomto smere priniesli množstvo zaujímavých vecí. Od rozprávok a pohodoviek pre celú rodinu, až po ťažkotonážne thrillery či horory. Každý si mal možnosť nájsť to svoje. Prirodzene, pokračovalo sa aj v rozbehnutých seriálových projektoch, z ktorých niektoré veľmi príjemne prekvapili. Chcete vedieť, čo bolo to najlepšie? Čítajte a dozviete sa!

tipy na filmy a serialy na streame april 2024

Apríl 2024 ponúkol na obľúbených streamovacích platformách naozaj zaujímavú a pestrú zmes rôznych príbehov z rôznych končín sveta. Ako to už býva, nechýbali ani pokračovania už rozbehnutých projektov, z ktorých niektoré si tak podmanili divákov, že doslova odpočítavajú minúty do ďalšej časti. Rozhodne si nenechajte ujsť nasledovné seriálové skvosty:

Netflix

  • Spirit Rangers (3. sezóna) - fantasy animák, ktorý učí deti láske k prírode. Príbeh sa zameriava na súrodenecké trio, ktoré má to šťastie, že sa dokáže teleportovať do kalifornského národného parku. Ale nie len tak obyčajne. Tam sa totiž deti dokážu premeniť na zvieratá a zažívať rôzne dobrodružstvá.
  • Heartbreak High (2. sezóna) - niečo pre teenegerov, no s potenciálom zaujať aj staršie ročníky. Partička mladých ľudí zo strednej školy tu zažíva svoje prvé problémy. Áno, ako inak, pôjde tu o sex, drogy a možno sa pridá aj rock and roll.

Apple TV+

  • The New Look (10. diel) - konečne sme sa dočkali veľkého finále životopisnej drámy o velikánoch módy. Dobrou správou je, že sa plánuje 2. sezóna. Dátum je však ešte neznámy.
  • Manhunt (5. až 7. diel) - finále zaujímavého konšpiračného thrilleru o tom, čo sa mohlo diať tesne po vražde Abrahama Lincolna. Tiež o tom, ako jedna tragická udalosť ovplyvnila chod dejín USA.
  • The Big Door Prize (2. sezóna) - ľahko mysteriózna, ľahko komediálna a ľahko feelgood vzťahovka z malomesta a s námetom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Stephen King.

HBO Max

  • Curb Your Enthusiasm (12. sezóna) - veľké finále už 12. série tohto zábavného seriálu plného komických postáv a situačných momentov.
  • Režim (6. diel) - čo všetko sa môže stať počas jedného roka v modernom autoritárskom režime, ktorý vďaka jednej postave začína upadať? Táto temná komediálna miniséria s Kate Winslet mnohých príjemne prekvapila.

Disney+

  • Šógun (7. až 10. diel) - seriál, ktorý medzi divákmi Disney+ vybuchol ako bomba. Rozhodne ide o to najlepšie s čím táto streamovacia platforma prišla za posledných pár mesiacov. Tak si nenechajte ujsť bombastickú výpravu, ohromujúci vizuál a príbeh, ktorý tu nadobúda priam až epický rozmer.
  • X-Men '97 (4. až 7. diel) - animák, ktorý je založený na tíme superhrdinov Marvel Comics X-Men. Dozviete sa, čo všetko čakalo na X-Menov po strate ich vodcu - profesora X.

Prime Video

  • Invincible (2. sezóna) - ôsma a záverečná časť druhej série tohto drsného animáku od autorov The Walking Dead. Ako to dopadne s Markom a jeho premenou na superhrdinu pod prísnym dohľadom jeho otca?

To samozrejme ešte nie je všetko. Streamovacie platformy si aj v apríli 2024 pre vás prichystali pestrý obsah, ktorý stojí za to pozrieť. Vyberáme to najlepšie:

Crooks (seriál, 2024)

Crooks

Nemecká kriminálna dráma o tom, že minulosť môže dobehnúť kohokoľvek. Starí kumpáni prinútia Charlyho (Frederick Lau) ukradnúť cennú mincu. Veci sa však zvrtnú a Charly bude musieť bojovať o život svojej rodiny. Podarí sa mu to? Vyzerá to na štandardnú nemeckú kriminálku, ale Nemci sú majstrami v nečakaných zvratoch. Dočkáme sa toho aj tu?

Kde sledovať Crooks?

 

Ripley (seriál, 2024)

ripley 2024

Tento krimi thriller začína celkom nevinne. V 60. rokoch v New Yorku si Toma Ripleyho - muža, ktorý sa pohybuje na hrane zákona, najme bohatý muž. Jeho úloha je jednoduchá. Musí niekoho presvedčiť, aby sa vrátil domov. No zapletie sa do zložitého klbka intríg, podvodov a vrážd. Vo filme si zahrali herecké hviezdy ako Andrew Scott či Dakota Fanning.

Kde sledovať Ripley?

 

Gisaengsu: Deo Geurei (seriál, 2024)

dei gureui

Južná Kórea vie tieto mysteriózne, hororové a apokalyptické záležitosti doviesť takmer až do dokonalosti. Väčšinou tiež tomu nechýba myšlienkový presah a nejaké to posolstvo. V tomto prípade na ľudí zaútočia neznámi paraziti a úplne ich ovládnu. Boj vyvolených o záchranu ľudstva môže začať.

Kde sledovať Parasyte: The Grey?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Scoop (2024)

scoop

Životopisná dráma o ženách novinárkach, ktoré si vyjednali s vedením Buckinghamského paláca povolenie na televízny rozhovor. Ten sa stal verejným spúšťačom pádu princa Andrewa, pretože sa týkal jeho vzťahu s odsúdeným pedofilom Jeffrey Epsteinom.

Rozhovor sa zameral aj na obvinenia ohľadom princovho sexuálneho napadnutia neplnoletých. Koncom roku 2022 sa tieto obvinenia urovnali pred súdom za sumu vo výške 12 miliónov libier. Úloha hlavnej novinárky pripadla Gillian Anderson, ktorej táto postava padla ako uliata.

Kde sledovať Scoop?

 

Sugar (seriál, 2024)

sugar

Mini seriál s prvkami kriminálnej drámy a v hlavnej úlohe s hereckou megahviezdou Colinom Farrellom. Sugar je v tomto prípade meno chlapíka, ktorý sa živí ako súkromný detektív. Ten sa raz rozhodne preskúmať podozrivé zmiznutie Olivie Siegel, vnučky legendárneho hollywoodskeho producenta. Podarí sa mu to? Nenatrafí náhodu aj na niečo iné, čo dá celému prípadu ešte väčší rozmer?

Kde sledovať Sugar?

 

Anthracite (seriál, 2024)

Anthracite 1 1024x576

Aj Francúzi dokážu natočiť zaujímavý krimi thriller. Tento navyše disponuje aj poriadnou dávkou mystéria. Pri vyšetrovaní záhadného kultu, sa neďaleko bane na uhlie stratí novinár. Jeho dcéra sa ho snaží nájsť a tak si najme bývalého šampióna motokrosového pretekania, ktorý je pripravený vziať veci pevne do svojich rúk. Podarí sa mu ho nájsť?

Kde sledovať Anthracite?

 


Midtsommernatt (seriál, 2024)

Midtsommernatt seriál 2024

Netflix prišiel s dojímavým a zároveň aj zábavným príbehom okolo tém, s ktorými sa môže stotožniť naozaj každý. V spojitosti s letným sviatkom tu v jednotlivých častiach preskúmate vzťahy, manželstvo, lásku, zamilovanosť, zradu, nádej, sny, žiarlivosť, odpustenie a dokonca i tajné paralelné životy. Samozrejme, dôjde aj na romantiku. Severanom takéto vzťahovky idú veľmi dobre.

Kde sledovať Midsummer Night?

 

Fallout (seriál, 2024)

fallout.pg

Už trailer sľuboval sci-fi post apo, ktoré má potenciál zaujať nielen fanúšikov tohto žánru, ale aj tých, čo sa k tejto téme dostanú iba občas. Čaká tu na vás špičková výprava, hromada mutantov, veľký hmyz a hlavne ľudia, ktorí sú po jadrovej kataklyzme prinútení žiť dole pod zemou. No jedna žena sa vzoprie osudu a skúsi nájsť niečo lepšie v pustine zdevastovaného Los Angeles. Čisté šialenstvo, alebo nie?

Kde sledovať Fallout?

 

 

Stöld (2024)

Stöld 2024

Niečo pre tých, ktorým nie je ľahostajná ochrana prírody. V tejto dráme, podľa skutočnej udalosti, sa mladá žena z kmeňa Sámov pustí do pátrania po vrahovi, aby dosiahla spravodlivosť. Ocitne sa však vo svete plnom xenofóbie, klimatických zmien a v spoločnosti, kde mladí ľudia čoraz častejšie myslia na samovraždu. Vyzerá to na poriadne hutnú drámu.

Kde sledovať Stolen?

 


Franklin (seriál, 2024)

Franklin seriál 2024

Konečne niečo aj pre tých, ktorí majú radi históriu. A navyše je tento projekt nadupaný špičkovými hercami, ako napríklad Michael Douglas či Eddie Marsan. V jednotlivých ôsmich častiach tu dejová linka mapuje obdobie ôsmich rokov, ktoré Benjamin Franklin strávil vo Francúzsku.

Jeho cieľom bolo túto krajinu presvedčiť, aby podporila americkú demokraciu. Franklinovo odhodlanie a odvaha tu však podstúpia ťažké skúšky. Je to čas, kedy visí na vlásku osud celej americkej nezávislosti.

Kde sledovať Franklin?

 

Rebel Moon - Part Two: The Scargiver (2024)

Rebel Moon Part TwoThe Scargiver 2024

Rebel Moon predstavuje sci-fi príbeh o vojne v ďalekom vesmíre medzi pokojnou kolóniou a jej tyranskými medzihviezdnymi utláčateľmi známymi ako Impérium. Podľa mnohých bola prvá časť fiasko, no to neznamená, že by ste druhej časti nemali dať šancu. Vzbúrenci proti tyranii sa tu budú musieť pripraviť na rozhodujúcu bitku, čo sľubuje omnoho viac akcie.

Kde sledovať Rebel Moon 2?

 

El caso Asunta (seriál, 2024)

El caso Asunta seriál 2024

Tento temný prípad je založený na skutočnej udalosti - vražde dievčaťa Asunty, a to krátko pred jej trinástymi narodeninami v roku 2013. Udalosť oznámili Rosario Porto a Alfonso Basterra, ktorých Asunta bola adoptívnou dcérou. V seriáli si ako divák prejdete cez všetky dôležité fázy vyšetrovania tohto prípadu.

Kde sledovať The Asunta Case?

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu