Najlepšie horory všetkých čias: tieto rozhodne stoja za pozretie!

Napísal Monika 1 dňa 16 september 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Napätie, adrenalín, zimomriavky, des a šok!

Aj vy patríte medzi milovníkov hororov? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám výber tých najlepších hororov všetkých čias, ktoré rozhodne stoja za pozretie. Preto neváhajte a pozrite si ich aj vy s rodinou, priateľmi alebo svojou polovičkou.

Nebolo tomu vždy tak, ale dnes je už kutočne široký výber hororov, no len niektoré z nich stoja skutočne za pozretie. Ak ste milovníkom hororov, pravdepodobne vás nezaujme hocijaký film a preto si vyberáte dôkladne. Aby sme vám to uľahčili, prinášame vám prehľad tých najlepších hororov všetkých čias, ktoré rozhodne stoja za pozretie.

best horror ikona 5553

Nemusíte si platiť drahé lístky do kina, aby ste si kvalitný horor vychutnali aj v pohodlí domova. Horor si môžete pozrieť doma s rodinou, priateľmi alebo so svojím partnerom v niektorej zo stremingových platforiem. Ak bažíte po novinkách z hororovej filmovej scény, určite nevynechajte pri hľadaní službu Justwatch, ktorá Vám vždy ukáže všetky najnovšie hororové filmy.

Rozhodne by ste však nemali pozerať horor s malými deťmi, pretože by to na nich mohlo nechať dôsledky, preto si na to dávajte veľký pozor. Na internete je síce mnoho druhov hororov, no my sme si pre vás pripravili tie najviac odporúčané a obľúbené. Hovoria o tom aj recenzie bežných ľudí, ktorí si konkrétny film pozreli. Poďme sa na to pozrieť!

b60b0ae1

V zajatí démonov

Ak si chcete užiť kvalitné zimomriavky, neváhajte si pozrieť horor s názvom V zajatí démonov. Tento film je z roku 2013 a rozhodne pri ňom zažijete množstvo napätia. V súčasnosti so ho môžete pozrieť na viacerých online platformách.

Ed a Lorraine sú pozvaní na odľahlú farmu. Tam majú pomôcť rodine, ktorá je údajne terorizovaná temnými silami. Tento film je, dokonca, inšpirovaný aj skutočnými udalosťami. V súčasnosti existujú už dve časti a preto vám rozhodne odporúčame pozrieť si obe. Dej je napínavý a určite sa pri tomto horore nudiť nebudete.

Votrelec

Kultový, kvalitný film, plný napínavých momentov? V tom prípade by ste si mali pozrieť film s názvom Votrelec, ktorý je z roku 1979. Ide o skupinu ľudí, ktorá sa nachádza vo vesmíre. Jedného dňa zmení núdzový signál z planéty ich pohľady na svet a zároveň aj ich životy.

Tento film je skutočne napínavý a má aj niekoľko pokračovaní, ktoré sa rozhodne oplatí pozrieť. Núdzový signál tak zmení aj ich vnímanie ľudskej existencie. Ak sa chcete dozvedieť o čo konkrétne ide a ako to bude pokračovať, neváhajte si pozrieť film Votrelec a jeho pokračovania.

votrwelec.webp

Tiché miesto

Herečka Emiliy Blunt excelovala v horore z roku 2018 s názvom Tiché miesto. Tento film je o obyčajnej rodinke, ktorá sa snaží prežiť vo svete slepých monštier. Táto snímka si  si získala srdcia mnohých ľudí. Monštrá, ktorú sú stvárnené v tomto filme sú slepé, no zároveň majú lepšie vyvinutý sluch. Hlavná hrdinka čaká dieťa, ktoré musí porodiť práve na takto strašnom mieste. Preto musia byť všetci ticho, z čoho vznikol aj názov tohto filmu. Napätie a hlavne adrenalín sa dá v tomto filme doslova krájať.

Exorcista

Snáď najväčšou hororovou klasikou zo sedemdesiatych rokov je film Exorcista. Stvárňuje príbeh mladého dievčaťa, z ktorého sa snažia vyhnať diabla. Film Exorcista má dĺžku dve hodiny, no rozhodne ťa nejakým spôsobom nebude nudiť, práve naopak.

Ide o zaujímavý dej, ktorý stvárňuje niekoľko napínavých momentov. Čím dlhšie budeš tento horor pozerať, tým lepšie mu budeš vedieť aj porozumieť. Preto ak máte radi tento druh filmu, Exorcista patrí medzi tie najobľúbenejšie, aj napriek tomu, že je to už starší film.

THE-EXORCIST-1973.jpg


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s Disney+ so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Psycho

Pri starších filmoch ešte chvíľu ostaneme. Horor s názvom Psycho pochádza z roku 1960. Hlavnou postavou je dáma s menom Marion. Ocitá sa na hoteli, kde je správca menom Norman. Po rušnom dni je rada, že si odpočinie, avšak nejakým spôsobom nevie zaspať. Dôvodom je zvláštna atmosféra v hoteli, a tiež hlavný správca, ktorý sa jej od začiatku nezdal. Neváhajte si pozrieť tento film aj napriek tomu, že patrí medzi tie staršie vydania. O to viac to bude napínavé a rozhodne vás tento film vtiahne deja.

 

Vreskot

Tento film z roku 1996 je skutočne obľúbený až do dnes. Horor s názvom Vreskot má pútavý dej a skvelé obsadenie jednotlivých postáv. Pokojným mestom otrasie vražda mladej študentky, ktorá bola obeťou šialenca. Nikto ešte v tom čase netuší, že tento šialenec sa rozhodol v zabíjaní pokračovať. Tento film patrí medzi klasiky a rozhodne by ste si ho mali pozrieť aj vy so svojou partiou kamarátov. Existujú už aj pokračovania, ktoré rozhodne stoja za povšimnutie.

Znamenia

Ak máte radi napínavý dej, ktorého vysvetlenie príde až na konci, v tom prípade by ste si mali pozrieť horor Znamenia z roku 2002. Film Znamenia stvárňuje postavu farmára, ktorý má vlastné kukuričné pole. Jeden večer ho však zobudí obrovský krik a zisťuje, že na jeho kukuričnom poli je veľký kruh. Jeho zvieratá sa začnú správať veľmi divne, a tak zisťuje, čo sa v tej osudný večer stalo. Ak chcete aj vy vedieť, aký je dôvod tohto všetkého, v tom prípade by ste mali film Znamenia určite vidieť. Rozhodne totiž stojí za pozretie aj napriek tomu, že vznikol už pred 20 – timi rokmi.

Veríme, že sme vás inšpirovali a vyberiete si ten správny horor pre vás aj vy. Rozhodne stoja za pozretie, aj napriek tomu, že mnohé z nich už dávno nie sú čerstvou novinkou. Získali si však u mnoho priaznivcov obľubu. Preto neváhajte a pozrite si svojimi priateľmi niektoré z týchto hororov s napínavým dejom.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu