She-Hulk: Neuveriteľná právnička

Napísal misterz 1 dňa 06 september 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Seriál pri ktorom budete sledovať aj záverečné titulky

Už v prvej polovici 90. rokov sa začalo pracovať na filme o She-Hulk. Larry Cohen mal napísať scenár a ujať sa úlohy režiséra, zatiaľ čo Brigitte Nielsen sa mala zhostiť hlavnej postavy. Avšak nakoniec, aj keď sa na tom už začalo pracovať a nafotili sa prvé fotky Brigitte v kostýme She-Hulk, sa film nikdy nenatočil. Čakali sme dlhých takmer 30 rokov, aby tento komiksový príbeh dostal nie filmové, ale rovno seriálové spracovanie. Máme sa na čo tešiť?

Na ďalší Hulkov film síce nesmie dôjsť až do júna 2023, práva sa však nevzťahujú na iného zeleného člena komiksových Avengers - Bruceovu sesternicu She-Hulk. Je právničkou, je silná a je zelená. A navyše čerstvo dostala svoj 9-dielny seriál. Ten síce mnohých odrádzal zdanlivo nepodarenými CGI efektami a podivnými trailermi. Nepomohli tiež niektoré sľuby o tom, že She-Hulk: Neuveriteľná právnička bude mať tak trochu feministické motívy.

Prvé dojmy

Ako však naozaj dopadol štart do seriálu? Podľa očakávania sa úvod príbehu primárne sústredí na jednu zásadnú vec - odrozprávanie toho, ako sa Jennifer Walters stala She-Hulk. Na začiatku je tak presne naznačené, čo sa dá od seriálu očakávať. Prirodzene, najdôležitejšiu úlohu tu bude hrať zamestnanie Jennifer Walters ako právničky.

Showrunnerkou celého seriálu je napokon Jessica Gao (stojaca aj za scenárom prvej epizódy), ktorá sa svojho času podieľala aj na seriáloch Rick a Morty, Silicon Valley a Kung-fu Panda. Preto už od začiatku je úplne očividné, že humor v tomto seriáli bude hrať veľmi zásadnú úlohu. A bude záležať len na tom, do akej miery ho divák dokáže stráviť.

Ona je tak trochu iný Hulk

Dôležité je si tiež uvedomiť, že prvoplánové a veľmi zjednodušené označenie She-Hulk iba za Hulka v sukni je tak trochu krátkozraké. Nejde tu iba o opačné pohlavie, ale aj o fakt, že She-Hulk má nad svojim zeleným alter egom väčšiu kontrolu. A tým pádom si aj viac verí. Čo je však dôležité, na rozdiel od svojho bratranca sa nechce vzdať nádeje na normálny život.

Prvá epizóda pritom funguje na princípe učenia sa toho, ako zvládať svoju zelenú stránku, kedy sa v jej priebehu prejavuje pomerne slušné komediálne nadanie Tatiany Maslany v titulnej úlohe. Tá si však ešte bude musieť obhájiť fakt, že práve na nej bude celý seriál stáť.

U Jennifer Walters je už teraz naznačené, že by mohlo ísť o pomerne zaujímavú postavu, chce to ale ešte stráviť s ňou nejaký ten čas. Režisérka Kat Coiro sa týmto projektom profiluje prinajlepšom ako slušná remeselná rutinérka, kedy jej uchopenie nie je dvakrát výrazne, avšak nedá sa ani s ničím iným zameniť. Rovnako diváka poteší aj fakt, že CGI predsa len nie sú tak desivé, ako mohli snáď naznačovať rôzne trailery a ďalšie propagačné materiály. Samozrejme, aj napriek tomu sú tu v tomto smere isté muchy.


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s Disney+ so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


A čo starý známy Hulk?

Dochádza tu pochopiteľne aj k návratu Marka Ruffala v úlohe Bruca Bannera/Profesora Hulka, pričom ho je stále radosť vidieť a sledovať aj po udalostiach Avengers: Endgame, ktoré ho zo známych dôvodov tak trochu ovplyvnili. Predovšetkým sa ale ukazuje, že aj z Hulka ide vytrieskať slušné komediálne zlato, aj keď to má na svedomí predovšetkým osobný šarm herca Ruffala.

mark-ruffalo-hulk-avengers.png

Pochopiteľne, stále je tu na zváženie, či sa náhodou z obávaného zeleného monštra nestala tak trochu obdoba hláškujúceho Shreka. V istom ohľade tak možno nejde o ten najtriezvejší charakterný vývoj, minimálne jeden náznak však poukazuje na fakt, že by to v budúcnosti zase mohlo byť s Hulkom tak trochu zaujímavejšie. Seriál ale ešte iba začína, až ďalšie epizódy ukážu, do akej miery sa tieto postavy dokážu vyvinúť.

Viete, že...

... pri kúpe ročného predplatného Disney+ získate 12 mesiacov za cenu 10 (v porovnaní s mesačnými platbami)? 

She Hulk DIS Display 1200px

Záver

Na prvej epizóde je najzaujímavejšia dynamika medzi bratrancom a sesternicou s rovnakým darom či nedarom. Možno sa niekedy môže zdať, že ide o nápad ako z rýchlika, no napriek tomu má seriál potenciál diváka do sýtosti pobaviť. A pozor, pozerajte aj záverečné titulky!

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu