Čo očakávať od Disney+ Day 2022?

Napísal misterz 1 dňa 05 september 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Bombastická oslava Disney+ plná nových premiér

A je to tu! Dlho očakávaný Disney+ day plný filmových a seriálových noviniek. Všetci predplatitelia streamovacej služby Disney+ sa tak už 8. septembra 2022 môžu tešiť na čerstvú nádielku exkluzívnych noviniek, ktoré budú mať v tento deň celosvetovú premiéru. Za všetky môžeme spomenúť napríklad Pinocchia, Mike, Thor: Láska ako hrom, Autá na cestách či Obi-Wan Kenobi: Jediov návrat. Samozrejme, noviniek je podstatne viac. 

O Disney+ Day sme na našich stránkach písali už minulý rok. Týmto dňom streamovacia platforma Disney+ oslavovala svoje narodeniny, takže prebiehal vždy v novembri, tento ročník sa však posunul už na september. Má to pravdepodobne aj súvis s ďalšou udalosťou, ktorá sa uskutoční 9. septembra - D23 Expo - ultimátne podujatie pre fanúšikov Disney, kde spoločnosť Disney odhalí Disney100 (udalosti k 100. výročiu založenia Disney), množstvo aktualizácií a noviniek od Marvel Studios, Lucasfilm, Pixar Animation, Disney Parky, 20th Centhury Studios a ďalšie novinky!

Poďme si teda predstaviť hlavné filmové a seriálové ťaháky Disney+ Day 2022, ktoré ste doteraz na Disney+ nevideli a všetky budú mať premiéru práve 8. septembra 2022:

Pinocchio (Disney+ pôvodný film)

Veľmi známy a obľúbený príbeh o drevenom panáčikovi, ktorý sa vydáva na napínavú dobrodružnú cestu, aby sa stal naozajstným chlapcom. V tomto prípade ide o hraný celovečerný film, ktorý si vzal pod svoje krídla Oscarom ovenčený režisér Robert Zemeckis. Tom Hanks si tu zahrá Geppetta - rezbára, ktorý stvoril Pinocchia (Benjamim Evan Ainsworth). Dobrosrdečný rezbár si Pinocchia zamiluje a chová sa k nemu, ako by bol jeho vlastný syn. Vo filme sa objaví aj nová postava kočiša, ktorú stvárni Luke Evans.

MIKE (Disney+ pôvodný seriál)

V tomto osemdielnom limitovanom seriáli, ktorý je dielom autora a scenáristu Stevena Rogersa, sa budete môcť bližšie pozrieť na dynamický a kontroverzný príbeh Mikea Tysona. Seriál sa venuje búrlivým vzostupom a pádom jeho boxerskej kariéry a samozrejme aj osobného života. Tiež sleduje, ako sa z uznávaného svetového športovca stal vyvrhel a po čase opäť miláčik publika. Seriál sa dotkne aj triednych a rasových pomerov v USA. Nezabudne sa tu ale ani na slávu a moc médií, sociálne nerovnosti a prísľub amerického sna.


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s Disney+ so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku > 


Thor: Láska a hrom (Film)

Samozrejme, v ponuke Disney+ medzi novinkami nemôže chýbať ani dobrá marvelovka. Thor (Chris Hemsworth) sa tu ocitá na svojej najťažšej životnej ceste – snaží sa nájsť vnútorný mier. Ako to už býva, jeho cestu za odpočinkom naruší záporák -  galaktický zabijak Gorr the God Butcher (Christian Bale), ktorého cieľom je zánik bohov. Thor preto požiada o pomoc Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svoju ex-priateľku Jane Foster (Natalie Portman). Tá na prekvapenie všetkých ovláda mocné kladivo Mjolnir rovnako dobre ako mocný Thor. Spoločne sa vydávajú za vesmírnym dobrodružstvom, aby odhalili tajomstvo Gorra a zastavili ho skôr, než bude neskoro.

Obi-Wan Kenobi: Jediov návrat (Star Wars špeciál)

V tomto špeciáli sa divák viac dozvie o návrate Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, rovnako ako aj o návrate Ewana McGregora a Haydena Christensena k ich ikonickým rolám. Pri práci sa predstaví režisérka Deborah Chow - uvidíte, ako vedie hercov a štáb pri tvorbe nových hrdinov a zloduchov, ktorí ožívajú po boku známych postáv ságy Star Wars.

Autá na cestách (seriál Disney a Pixar)

Pixar Animation Studios prichádza s úplne novým pôvodným seriálom Autá na cestách. Jednotlivé epizódy divákovi predostrejú príbehy pretekárov Bleska McQueena a jeho najlepšieho kamaráta Buráka. Dvojica sa rozhodla vydať sa na východ od Kardanovej Lhoty na výlet naprieč Spojenými štátmi, aby sa stretli s Burákovou sestrou. Každá jedna zastávka na ich ceste je pre nich pozvánkou na dobrodružstvo. Rovnako si tu užijete nevšedné atrakcie a zábavné nové postavičky.

Viete, že...

... pri kúpe ročného predplatného Disney+ získate 12 mesiacov za cenu 10 (v porovnaní s mesačnými platbami)? 

Dospievanie (Disney+ pôvodný seriál)

Ide o inovatívny hybridný dokumentárny seriál, ktorý vytvorila autorka Brie Larsonová spoločne s organizáciou Culture House. Tvorcovia tu skúmajú výzvy, triumfy a zložitosti puberty prostredníctvom desiatich zaujímavých príbehov. Seriál sa snaží kombinovať rôzne filmové žánre, a to vrátane rozprávania, experimentu či dokumentu.

Každá epizóda predstavuje príbeh mladého človeka vo veku od 18 až 22 rokov. Prostredníctvom emotívnych príbehov sa tu pred vami poodhalí pubertálny svet plný skutočných zážitkov, ktorý ponúka zaujímavý pohľad na dospievanie. Prirodzene, nechýbajú tu ani rôzne osobné prekážky, ktorým mladí ľudia musia čeliť na svojej ceste k sebapoznaniu.

growing up 159501 0962 v1 94c1ae8d

foto: disney

Tierra Incógnita (Disney+ pôvodný seriál)

Eric sa vracia do rodného mesta, aby vyriešil záhadu zmiznutia svojich rodičov pred ôsmimi rokmi. Spolu so sestrou boli vychovávaní starými rodičmi z matkinej strany. Eric sa však od nich rozhodne odísť a vydať sa do strašidelného zábavného parku Tierra Incógnita. Ten bol majetkom jeho rodičov a práve tu boli aj naposledy videní. V meste sa Eric stretne s tromi ľuďmi, ktorí zohrajú kľúčovú úlohu na jeho ceste za pravdou. Jediné s čím neráta je, že súčasne s jeho návratom dôjde v mestečku k uvoľneniu neznámej sily, ktorá začne útočiť na jeho obyvateľov. Vyrieši Eric všetky záhady ukrývajúce sa v zábavnom parku?

original 1658345184 original 1624990791 TI 01

foto: disney

She-Hulk: Neuveriteľná právnička (epizóda 4)

Pretože 8. 9. padne na štvrtok, môžete sa tešiť aj na nový diel tohto MCU seriálu. V She-Hulk sa musí Jennifer Walters, advokátka zastupujúca osoby so superschopnosťami, vysporiadať s komplikovaným životom slobodnej tridsiatničky. Silou mocou sa snaží viesť normálny život, no občas jej snahu narúša to, že sa premení na dvojmetrovú zelenú obryňu so superschopnosťami. Naše dojmy zo štartu tohto seriálu si môžete prečítať v recenzii She Hulk.

Svadobná sezóna (Disney+ pôvodný seriál)

Beznádejný romantik sa spolu so ženou menom Katie, ktorú miluje, vydá na útek po tom, čo ju obvinia zo šokujúceho zločinu. Na svatbe sa totiž Katie objaví obklopená mŕtvymi telami manžela a jeho príbuzných. Polícia si myslí, že to urobil Katin milenec Stefan. Stefan si myslí, že to urobila Katie. Katie si myslí, že to urobil jej bývalý manžel. Nikto nevie, aká je pravda.

WDS 101 01462

foto: disney

Vitaj v klube (Špeciál Simpsonovci)

Na minuloročnom Disney+ Day bol vydaný nový krátky film s názvom „The Simpsons v Plusaversary“. V tohto ročnom Disney+ Day Líza Simpsonová dostáva dôležitú lekciu od najznámejších zloduchov vo svete Disney. V tomto novom krátkom filme, v ktorom sa chce stať princeznou, je Lisa Simpson prekvapená, že byť zlá môže byť zábavnejšia.

The Simpsons welcome tot the club

foto: disneyplusinformer

Veľkolepé dobrodružstvá s Bertiem Gregorym (seriál National Geographic)

Dobrodružný seriál o živote zvierat vo voľnej prírode a eskapádach mladého prieskumníka. Tvár novej generácie ctižiadostivých dobrodruhov a prírodovedných filmárov, 29-ročný prieskumník National Geographic Bertie Gregory, berie divákov na epické a drásajúce cesty, ktoré zasahujú do tých najpozoruhodnejších a najtajomnejších kútov nášho divokého sveta.

ep104 sharkisland epicadventureswithbertiegregory 006 c b1858d14

foto: disney

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu