ČT nechce vysielať ČT2 HD na satelite

Napísal Torben N. 1 dňa 05 jún 2013 do kategórie Magazín, Správy

Kvôli servisnému poplatku

Zavedenie servisného poplatku u satelitných platforiem Skylink a CS Link zrejme spôsobil zmenu stratégie Českej televízie (ČT) ohľadom rozširovania distribúcie druhého programu vo vysokom rozlíšení.

ct-hdÚčtovaný tzv. servisný poplatok u vyššie uvedených platforiem mení preferencie u verejnoprávneho vysielateľa v šírení ČT2 HD. "Našou snahou je zvýšiť najmä terestrické pokrytie HD signálu programových kanálov ČT, kde majú naši diváci zaistený bezplatný príjem, nie sú teda závislí na platení tzv" servisných poplatkov ", ktoré si začínajú účtovať prevádzkovatelia satelitných platforiem. O umiestnení ČT2 HD na satelitnej platforme zatiaľ neuvažujeme, "uviedla Zuzana Bohatová z písomného, ​​oddelenia na dotaz čitateľovi parabola.cz.

SKYLINK LOGOVyjadrenie ČT nie je úplne presné. Satelitný diváci v ČR môžu sledovať bezplatne programy ČT prostredníctvom Karty ČT, ktoré sú oslobodené od servisných poplatkov ale umožňujú prijímať len programy Českej televízie. "Neprislúcha mi komentovať stratégiu Českej televízie," povedal webu parabola.cz k šíreniu ČT2 HD na satelite Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group. Cez satelit Astra 3B na pozícii 23,5 ° E šíri ČT dva programy v HD rozlíšení. Ide o ČT1 HD (ČT HD) a ČT Sport HD. Prvý je šírený prostredníctvom spoločnosti Media Broadcast a druhý cez E4C Group, servisná spoločnosť operátora služby Skylink. Dá sa povedať, že satelitná HD distribúcia nie je príliš efektívna - oba HD kanály ČT sa šíria z rôznych frekvencií a televízia tak optimálne nevyužíva prenajatú satelitnú kapacitu. ČT od 1.5.2013 šíri svoje HD kanály ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport v novej DVB-T Regionálnej sieti 7, ktorú prevádzkuje spoločnosť Progress Digital podnikateľa Radima Pařízka. Multiplex pokrýva časť Českej republiky.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget