DiscoveryNetworks môže ukončiť svoje vysielanie prostredníctvom všetkých televíznych platforiem M7 Group

Napísal Ivan P. 1 dňa 27 apríl 2017 do kategórie Magazín, Správy

sky.jpg

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o možnom ukončení vysielania programov DiscoveryNetworks.

Koncom tohto mesiaca môže nastať situácia, že spoločnosť DiscoveryNetworks ukončí vysielanie všetkých platených programov na televíznych platformách spoločnosti M7 Group S.A. v krajinách Beneluxu (CanalDigitaal, TV VLAANDEREN, TéléSat, Online.nl), v Českej republike a na Slovensku (Skylink), Rakúsku (HD Austria) a Nemecku (M7 Deutschland). Stane sa tak v prípade, že prebiehajúce jednanie medzi spoločnosťami M7 Group S.A. a DiscoveryNetworks nepovedú k uspokojivému výsledku.

Ukončenie vysielania sa môže týkať všetkých programov Discovery, pretože DiscoveryNetworks núti televíznych operátorov odoberať buď všetky stanice alebo žiadne. V jednotlivých krajinách sa ponuka programov líši, ale celkovo zahrňuje programy Discovery, TLC, DMax a športové programy Eurosport.

HansTroelstra, výkonný riaditeľ spoločnosti M7 Group, hovorí: "Novo požadované poplatky zdvojnásobujú už i tak značné čiastky, ktoré nám DiscoveryNetworks za svoje programy dnes účtuje. Nové finančné požiadavky sú úplne mimo realitu, a to najmä vzhľadom k priemernej výkonnosti týchto programov na jednotlivých trhoch."

Pokiaľ obidve strany do konca tohto mesiaca nedosiahnu uspokojivú dohodu, pripravuje spoločnosť M7 Group vhodný záložný scenár, ktorý umožní zákazníkom sledovať iné, žánrovo podobné programy, bez akéhokoľvek zvyšovania cien. Uvoľnená kapacita bude využitá pre pridanie nových programov a prevedeniu vybraných súčasných programov s vysokou sledovanosťou z SD do HD kvality, čím zároveň dôjde i k rozšíreniu ponuky nelineárnych služieb. HansTroelstra, výkonný riaditeľ M7 Group, dodáva: "Sme si istí, že plánované opatrenia našu ponuku nijako nepoškodia. Naopak, vnímame ich ako príležitosť, ako ju ďalej zatraktívniť, a tým prispieť k udržaniu lojality našich zákazníkov."

zdroj:PR M7 Group S.A.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget