freeSAT: History HD na novom transpondéri

Napísal Ivan P. 1 dňa 30 marec 2016 do kategórie Magazín, Správy

upc.jpg

Ďalšie preladenie HD programu je tu. Spoločnosť UPC DTH presúva dokumentárny program History HD na nové parametre. Zmena sa týka aj zákazníkov freeSAT v Česku a na Slovensku.

Luxemburská mediálna skupina UPC DTH, ktorá v Česku a na Slovensku prevádzkuje satelitnú platformu freeSAT by UPC Direct, v Maďarsku UPC Direct a v Rumunsku Focus Sat, presúva dokumentárny program vo vysokom rozlíšení (HDTV) History HD na nové vysielacie parametre.

History HD je novo poskytovaný priamo z kapacity operátora UPC DTH. Doteraz bol tento program v rámci simulcryptu dostupný od spoločnosti Telenor Satellite Broadcasting (TSBc). V súčasnej dobe prebieha duálne vysielanie - teda šírenie na pôvodnej a novej frekvencii. Diváci majú niekoľko dní na preladenie svojich prijímačov na nové vysielacie parametre.

Preladenie sa prakticky netýka užívateľov dotovaných set top boxov - tieto prístroje si automaticky načítajú novú konfiguráciu operátora, firmvér, vrátane aktuálnej programovej ponuky.

technické parametre:history-hd.jpg

satelit: Thor 6 (0,8 ° W)
kmitočet: 12,034 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

logo History HD
service ID: 30524
video PID: 1251 (MPEG-4 / HD)
audio PIDy: 1260 maďarsky, 1261 česky, 1262 anglicky, 1263 rumunsky
CA systémy: Irdeto (CAID 0D97, 0653), Conax (CAID 0B02) a Nagra MA (CAID 1815)

History HD sa zaradí k programom Travel Channel HD, Animal Planet HD a Discovery Showcase HD, ktoré budú novo poskytované zákazníkom priamo z kapacít UPC DTH. Prvé dva sú ešte dostupné z transpondérov pôvodného poskytovateľa.

Vlastná distribúcia HD programov prináša spoločnosti možnosť poskytovať bezproblémovú distribúciu elektronického programového sprievodcu (EPG). Na druhú stranu je satelitná kapacita neefektívne využitá.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget