freeSAT: Nat Geo Wild HD len z kapacity Telenor

Napísal Ivan 1 dňa 03 október 2019 do kategórie Správy, Magazín

freesat-upc.jpg

Dokumentárny kanál Nat Geo Wild HD je zákazníkom satelitnej platformy freeSAT v Českej republike a na Slovensku poskytovaný len z nových parametrov - z kapacity spoločnosti Telenor Satellite (TSBc).

Skončila tým súbežná distribúcia Nat Geo Wild HD na starom a novom transpondéri.

Pokiaľ Vám prestal fungovať Nat Geo Wild HD v češtine, pravdepodobne ste doteraz prijímali vysielanie na starých parametroch. Teraz je potreba preladiť prijímač na nové vysielacie parametre. Týka sa to najmä zákazníkov, ktorí sledujú ponuku freeSATu na vlastných set top boxoch či televízoroch so satelitným tunerom. Na zapožičaných prijímačoch dôjde automaticky k stiahnutiu aktuálnej programovej mapy.

Zmeny parametrov súvisia so zmenami v skupine kanálov National Geographic a National Geographic Wild. Všetky sú načasované k 1. októbru.

K uvedenému dátumu dôjde k zmene feedu hlavného programu National Geographic HD, ktorý bude u všetkých operátorov v Česku a na Slovensku vysielať v novej verzii a to rovnaký obsah, ktorý doteraz dostupný len v SD. Od utorka 1.10.2019 šíri SD aj HD verzia National Geographic rovnaký obsah.

Druhá novinka sa zatiaľ týka len rumunského trhu, kde štartuje Nat Geo Wild HD v rumunskej programovej verzii. A táto mutácia bude vysielať na parametroch, na ktorých sa doteraz vysielala európska mutácia Nat Geo Wild HD, teda verzia aj pre český a slovenský trh.

Zákazníci freeSATu môžu Nat Geo Wild HD teraz sledovať z kapacity Telenor. Táto zmena prináša zvýšenie technickej kvality prenosu.

nové technické parametre
satelit: Thor 5 (0,8 ° W)
frekvencia: 12,015 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Nat Geo Wild HD
service ID: 7238
video PID: 1173 (MPEG-4 / HD)
audio PIDy: 4147 (anglicky, MPEG), 4237 (česky, MPEG), 4236 (maďarsky, MPEG)
CA systémy: Irdeto (CAID 0653, 0D97), Conax (CAID 0B00, 0B02, 0B1C), Nagra MA (CAID 1815, 1882)

Kanál Nat Geo Wild HD z novej frekvencie je poskytovaný ako abonentom Canal Digital v severnej Európe, tak aj klientom v strednej a východnej Európe, menovite freeSAT (Česko a Slovensko), UPC Direct (Maďarsko), Nová Digi TV CZ (Česko), T -Mobile SAT TV (Česko), Magio Sat a Nová Digi TV SK (obe Slovensko).

zdroj:parabola,cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu