freeSAT novo zaobstaráte len s prijímačom a spárovanou kartou

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 august 2019 do kategórie Magazín, Správy

freesat-upc.jpg

Od pondelka 12. augusta 2019 platí v Česku nový cenník služieb satelitnej platenej televízie freeSAT. Hlavnou zmenou je predaj programových služieb operátora zákazníkom len s prijímačom a spárovanou kartou Freesat. Samotné karty freeSAT už prevádzkovateľ neponúka, čím sa skončila možnosť získania predplatného za veľmi výhodné ceny. Ale aj s prijímačom sú ceny predplatného naďalej výhodné.

Ceny balíčkov freeSATu sa po vyradení samotných prístupových kariet nezmenili. Naďalej si zákazník zaobstará hlavný viackanálový balíček freeSAT Medium HD za 249 kč mesačne s jedným prijímačom, resp. 348 kč mesačne pre dva televízory. Tarifa obsahuje 106 programov, vrátane 28 v HD rozlíšení. V rámci akcie získa zákazník na dva mesiace balíček FilmBox Pak zadarmo a na rovnako dlhú dobu aj balíček freeSAT active.

Širší balíček freeSAT plus HD s prijímačom, ktorý ponúka 125 programov vrátane 30 v HD je ponúkaný za 299 Sk mesačne v prvých šiestich mesiacoch, od siedmeho mesiaca tarifa stojí 349 kč mesačne, v prípade riešenia pre dve TV platí klient od siedmeho mesiaca sumu 448 kč mesačne.

Najlacnejší balíček freeSAT light s prijímačom s 28 stanicami a jedným v HD zákazník získa za 149 kč mesačne.

Noví zákazníci freeSATu získajú k vybranej tarife satelitný prijímač Kaon CO3600 so vstavaným dekodérom Conax. Prístupová karta je párovaná. Nemožno ju teda používať vo vlastnom set top boxe či module Conax napríklad v televízore.

Uvedený prijímač je zatiaľ poskytovaný len zákazníkom v Česku. Na Slovenskku sa zatiaľ povinne nedodáva.

Pre existujúcich zákazníkov freeSATu sa zatiaľ nič nemení. Naďalej môžu používať samostatnú kartu vo svojom prijímači či module v televízore.

freeSAT používa celkom 4 CAID systémy, ktoré boli postupne uvedené do prevádzky z historických dôvodov. Systémy Irdeta (CAID 0D97 a 0653) nahradili pôvodný systém CryptoWorks, Nagra MA (CAID 1815) bola zavedená pre MediaBox HD a Conax sa rozšíril zo sesterského Focus Satu aj na ďalšie platformy UPC DTH. Navyše v teste je aj systém Viaccess Orca, ktorý chce nový majiteľ M7 Group používať pre ďalší rozvoj svojich služieb.

Koncom mája tohto roku bola oznámená ďalšia zmena - spoločnosť M7 Group kúpila francúzska mediálna skupina Vivendi, ktorá vlastní Canal + a poskytuje platenú televíziu nielen vo Francúzsku ale aj napríklad v susednom Poľsku.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget