freeSAT prelaďuje Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Nat Geo HD a HBO HD

1 dňa 30 júl 2014 do kategórie Magazín, Správy

upc.jpgAbonenti satelitnej platformy freeSAT v Českej republike a na Slovensku s balíčkom staníc v HD rozlíšení musí preladiť programy na svojom prijímači na nové parametre.

Operátor služby, luxemburská mediálna skupina UPC DTH, ohlásila preladenie štyroch programov vo vysokom rozlíšení (HDTV) - konkrétne sa jedná o stanice Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Nat Geo HD a HBO HD. Tieto stanice budú od 11.8.2014 poskytované výhradne z novej frekvencie. Do tej doby musia majitelia vlastných prijímačov s HD balíčkom od freeSATu preladiť prístroj na nové parametre (viď. nižšie). Užívatelia dotovaných prijímačov sa o zmenu parametrov nemusia starať. Zmena na novú frekvenciu prebehne úplne automaticky, event. po resete prijímača.

Zmena parametrov štyroch HD staníc prichádza po dohode so spoločnosťou Slovak Telekom, prevádzkovateľa konkurenčných platforiem Nová Digi TV a Magio Sat, ktorá bude novo dodávať moduláciu programov aj klientom freeSATu v Česku a na Slovensku, UPC Direct v Maďarsku a Focus Sat v Rumunsku.

Zdieľaním obsahovo rovnakých programov ušetria obe spoločnosti nemalé prostriedky a tiež prenajatú kapacitu, ktorú môžu využiť pre ďalšie rozšírenie programovej ponuky.

nové technické parametre platné od 11.8.2014:

programy: Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Nat Geo HD, HBO HD

kmitočet: 11,977 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Programy sa vysielajú vo formáte MPEG-4/HD (H.264) so zvukom vo formáte AAC. Pre príjem je preto potrebný satelitný prijímač alebo televízor, ktorý podporuje tento moderný úsporný formát pre prenos zvukového sprievodu.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget