M7 Group: Systém Viaccess bude pre hybridné prijímače, neskôr aj u nás

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 september 2014 do kategórie Magazín, Správy

skli.jpgSystém podmieneného prístupu Viaccess-Orca uplatňuje M7 Group na siedmich trhoch, vrátane Českej republiky a Slovenska pre hybridné prijímače. Existujúci systém Irdeto bude naďalej podporovaný, rovnako tak aj prístupové karty Irdeto.

Viaccess-Orca bude nasadený do nových projektov M7 Group - hybridných set top boxov, ktoré sa časom objavia aj u nás.

Prečo sa M7 Group rozhodla pre Viaccess a nie iný systém?

"" Výber systému podmieneného prístupu pre nové rozvojové projekty prebiehal viac ako rok a vyhodnocovali sme celý rad parametrov. Nakoniec sme sa rozhodli pre Viaccess "," uviedol na otázku webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá prevádzkuje satelitné služby Skylink a CS Link.


Nové prijímače s middleware Zenterio
"" Nové prijímače budú využívať middleware Zenterio a klienta - teda užívateľského interface - vyvinutého spoločnosťou Stream Group, ktorú spoločnosť M7 Group kúpila minulý rok. To je podstatné pre bezchybné fungovanie hybridnej funkcionality kombinujúci obsah zo satelitu s obsahom z IP "," vysvetľuje technické riešenie Jaromír Glisník.

M7 Group chce nové hybridné boxy otestovať v Beneluxe. Po vyladení nového systému chce novinku predstaviť aj zákazníkom na našom trhu.

"" Hybridné prijímače so systémom Viaccess budú najprv nasadené na trhoch Beneluxu, neskôr aj v Českej a Slovenskej republike "," opisuje plán Jaromír Glisník. "Časový plán zatiaľ nebol stanovený," dopĺňa.

Systém Irdeto bude zachovaný
Súčasný systém podmieneného prístupu Irdeto, na ktorý zákazníci Skylinku a CS Linku prešli alebo prechádzajú bude naďalej prevádzkovaný a ešte nejaký čas budú na trh dodávané karty pre tento systém. žiadna výmena kariet Irdeto za systém Viaccess sa aktuálne nechystá.

"" Systém Irdeto bude naďalej podporovaný a na trh budú ešte dlhšiu dobu dodávané karty Irdeto "," hovorí člen predstavenstva M7 Group Jaromír Glisník. "" Nasadenie nového systému sa ich teda nijako bezprostredne nedotkne "," uisťuje.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget