Megamax ukončí vysielanie na konci roka

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 november 2019 do kategórie Magazín, Správy

megamax.jpg

Z českého a slovenského trhu zmizne detský kanál Megamax. Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe sa rozhodla pre uzavretie tejto stanice. Program je súčasťou niektorých DTH platforiem.

"Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli uzavrieť kanál Megamax na domácom televíznom trhu po 31. decembri 2019. Neustále optimalizujeme naše portfólio a táto zmena je výsledkom tohto procesu," uviedla vo svojom vyhlásení pre portál dtvnews.hu spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe.

"JimJam a Minimax, ktoré sú súčasťou portfólia detských kanálov spoločnosti, aj naďalej získavajú vysokú prioritu s prebiehajúcimi investíciami. Ponuka obsahu na oboch kanáloch sa neustále rozširuje a JimJam, ktorý je populárny v mnohých krajinách po celom svete, bol obnovený pred rokom. Uzavretie Megamax nijako neovplyvní iné kanály v našej spoločnosti, "dodala spoločnosť.

Megamax končí na všetkých stredoeurópskych trhoch, tj. nielen na českom, slovenskom ale aj maďarskom trhu.

Kanál Megamax odštartoval 18. apríla 2011 a primárne sa zameral na chlapcov vo veku od 8 do 12 rokov, pričom sekundárne sa program zameriaval na dospievajúce deti vo veku od 7 do 14 rokov.

Megamax je už druhým zrušeným programom AMC Networks Networks International. Začiatkom roka 2018 uzavrela aj športovú stanicu SportM.

Aj po vypnutí stanice Megamax budú mať diváci stále bohatú ponuku detských kanálov. Najnovšie od 1. novembra stanicu Nicktoons, ktorá sa postupne objavuje v ponukách u českých a slovenských televíznych operátorov. Na maďarskom a rumunskom trhu odštartovala stanica už skôr.

Na českom / slovenskom trhu pôsobia detské programy Nickelodeon, Nick Jr, Nicktoons, Rik TV, ducktv, Disney Channel, Disney Jr, ducktv HD, Jim Jam, CS Mini, Minimax, Boomerang, Cartoon Network, ČT: D, Lala TV a Tuki T

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget