Nova Gold, Nova 2, Prima MAX a PLUS HD testujú vo freeSATe

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 október 2017 do kategórie Magazín, Správy

freesat-upc.jpg

Slovenská a česká ponuka satelitnej platenej televízie freeSAT sa pravdepodobne čoskoro rozšíri o ďalšie programy. Programy Nova 2, Nova Gold a PLUS HD majú pripojené kryptovacie systémy, ktoré používa operátor UPC DTH. Vedľa toho sa program Prima MAX objavil na inej kapacite operátora SlovakTelekom (ST), ktorý poskytuje moduláciu tohto programu.

Kým programy Nova 2, Nova Gold a Prima MAX sa stanú súčasťou českej ponuky freeSATu, program JOJ PLUS HD zamieri do slovenskej ponuky tohto operátora. Zaradenie týchto programov do ponuky zatiaľ operátorom nebolo potvrdené. Príjem programov zatiaľ nie je možný.

Nova 2, Nova Gold a PLUS HD majú pripojené kryptovacie systémy, ktoré používa UPC DTH - teda Irdeto (CAID 0D97, 0653), Nagra MA (CAID 1815) a Conax (CAID 0B02). Program Prima MAX sa už na pozícii 0,8 ° W / 1 ° W vysielal. Bol ale umiestnený na kapacitu satelitu Intelsat 10-02 (1 ° W). Teraz sa vysiela z novej frekvencie zo satelitu Thor 6 (0,8 ° W), čím sa zaistia ešte lepšie príjmové podmienky na parabolách menších rozmerov.

technické parametre - Nova 2, Nova Gold, Prima MAX:

satelit: Thor 6 (0,8 ° W)
frekvencia: 12,380 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norné: DVB-S2
modulácia: 8PSK

technické parametre - JOJ PLUS HD:

satelit: Thor 6 (0,8 ° W)
frekvencia: 12,054 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norné: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Všetky programové novinky sa vysielajú v MPEG-4 (H.264 / AVC). Pre príjem teda bude nutný prijímač s podporou tohto video kodeku.

Nova 2, Nova Gold a Prima MAX budú pre zákazníkov freeSATu zbrusu nové programy a rozšírenie ponuky. V prípade PLUS HD pôjde o skvalitnenie programovej ponuky - abonenti budú môcť vedľa SD verzie JOJ PLUS môcť sledovať program v technicky dokonalejším prenose - v HD.

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget