Prima spustí na Slovensku kanál Prima Plus

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 november 2016 do kategórie Magazín, Správy

prima-plus-prima-plus1.png

Slovenská komerčná skupina Prima sa chystá na expanziu  na Slovensko. Na Slovensku chce Prima prevádzkovať televíznu stanicu, ktorá sa bude volať Prima Plus.

Názov Prima Plus si už prevádzkovateľ skupiny Primy zaregistroval v minulých dňoch, spolu s kombinovanou ochrannou známkou na názov Prima +1.

Prima Plus má byť medzinárodnou verziou Primy určenou výhradne pre slovenský trh. Divákom bude prinášať program zložený výhradne z relácií, na ktoré bude mať prevádzkovateľ práva pre slovenské územie.

Prima týmto krokom nasleduje komerčné televízie Nova, Markíza a JOJ, ktoré už prevádzkujú v susednej krajine medzinárodnú stanicu. Nova na Slovensku prevádzkuje stanicu Nova International a Markíza naopak v Česku program Markíza International. Obe stanice sú ponúkané káblovým a satelitným operátorom. Obdobnou cestou sa vydala aj slovenská TV JOJ, ktorá spustila pre slovenský trh program JOJ Family. Program je poskytovaný nielen satelitným a káblovým operátorom ale rovnako aj zadarmo cez klasickú pozemnú anténu.

Hovorca FTV Prima sa k expanzii na Slovensko zatiaľ nechce vyjadrovať.

Zatiaľ nie je jasné, kde všade naladia diváci programovú novinku Prima Plus. Do úvahy prichádza zaradenie do slovenskéj ponuky Skylinku. "" Program radi zaradíme do našej ponuky. Záleží na komerčných podmienkach "," uviedol na otázku webe parabola.cz Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá platformu Skylink prevádzkuje.

Skylink, ako jediná DTH platforma v Česku a na Slovensku, má vo svojej ponuke všetky medzinárodné programy českých a slovenských komerčných staníc. Možno pribudne aj Prima Plus. Operátor platformy Skylink si už prichystal 8 programových pozícií pre nové stanice. Zatiaľ je známe obsadenie dvoch pozícií - Film + HD a Sport1 HD. Obidva programy prevádzkovateľ zmienil vo svojom časopise Skylink magazín.

Druhým registrovaným názvom FTV Prima je Prima +1. Názov stanice naznačuje, že prevádzkovateľ bude divákom v Česku poskytovať verziu svojho hlavného programu s hodinovým časovým posunom. To by bola úplná novinka na našom trhu. Timeshiftové verzie sú najmä poskytované na veľkých trhoch ako je britský, taliansky a nemecký. V poslednej dobe ale tieto programy s časovým posunom strácajú svoj zmysel a to vďaka možnosti spätného zhliadnutí relácií a internetovým videotékám staníc, kde môžu záujemcovia opakovane vidieť reláciu po odvysielaní na lineárnom programe.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget