SES ASTRA zvyšuje rýchlosť ASTRA2Connect

Napísal Torben N. 1 dňa 25 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

Až na 10 MBit/s

Luxemburg, 24. mája 2011 - Spoločnosť SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámila, že zvýši rýchlosť sťahovania ASTRA2Connect na viac ako 10 Mbit / s tým, že bude poskytovať aj ďalšie kapacity z pozície 28,2 ° východnej dĺžky.

ASTRA2Connect poskytuje satelitný internet už pre viac ako 80,000 koncovým užívateľov v Európe z pozície  23,5 ° E a tým sa  v Európe môže pýšiť ako najväčší poskytovateľ širokopásmové siete cez satelit. S rozhodnutím o poskytnutí dodatočných kapacít z 28,2 ° východne, SES ASTRA prináša svoje úspešné služby na ďalšiu úroveň rozvoja.

astra_2_connect

V júni 2011, bude SES ASTRA začať poskytovať vyššiu rýchlosť sťahovania až 6 Mbit / s v existujúcom Ku-pásme. Všetky nové terminály sú rozmiestnené v "Ka-band ready" čo umožňuje koncovým používateľom ľahko prejsť k Ka-pásmo služieb ASTRA,  akonáhle budú k dispozícii v roku 2012. V septembri 2012, SES ASTRA začne  Ka-pásmo na 28,2 ° východne uvádzať do prevádzky s rýchlosťou sťahovania 10 Mbit / s a viac. ASTRA2Connect Ka-pásme kapacita bude k dispozícii na 2E SES ASTRA, 2F a 2G družiciach, ktorých štart sa plánuje medzi rokmi 2012 a 2014.

Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES, povedal:. "Sme veľmi hrdí, že ASTRA2Connect sa stala najväčšou satelitnou širokopásmovou sieťou v Európe pomáhajúcou preklenúť digitálnu priepasť v mnohých vidieckych oblastiach s viac ako 80.000 koncových užívateľov a silná sieť distribučných partnerov vrátane Deutsche Telekom a France Telecom Nordnet demonštruje náš úspech. Som presvedčený, že naše rozhodnutie investovať do ďalších kapacít a podporu širokopásmového pripojenia vyššej rýchlosti posilní našu ponuku a pomôžu nám k ďalšiemu rastu našich zákazníkov. "

ASTRA2Connect je ponúkaná prostredníctvom 27 distribučných partnerov koncovým zákazníkom a podnikom vo viac než 50 krajinách v Európe, na Strednom východe a v Afrike. SES ASTRA nedávno predstavil novú technológiu pre poskytovanie služby ASTRA2Connect  bez nutnosti koncových užívateľov inštalovať svoje vlastné satelitné antény.

 

O spoločnosti SES ASTRA

SES ASTRA je popredným Direct-to-Home (DTH) satelitným systémom v Európe. Satelitná flotila teraz zahŕňa 17 satelitov, ktoré poskytujú služby viac ako 135 miliónov domácností a prenášajú viac ako 2500 televíznych a rozhlasových kanálov. SES ASTRA poskytuje aj satelit multimedia, internetové a telekomunikačné služby firmám, vládam a ich organizáciám. S viac než 200 kanálov s vysokým rozlíšením (HD) ASTRA je to najdôležitejšia platforma HDTV vysielania pre popredné európske vysielacie spoločnosti. Orbitálne pozície SES ASTRA sú 19,2 ° východne, 28,2 ° východne, 23,5 ° východne, 5 ° východne a 31,5 ° východnej dĺžky. Pre ďalšie informácie: www.ses-astra.com.

 

O spoločnosti SES

SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), výlučným vlastníkom popredných prevádzkovateľov satelitu-SES ASTRA a SES WORLD SKIES, a podiely v spoločnosti Ciel v Kanade, Quetzsat v Mexiku, rovnako ako strategickú účasť v satelitnej infraštruktúre start-up O3b Networks . SES poskytuje vynikajúce satelitné komunikačné riešenia cez globálnu flotilu 44 satelitov. Pre ďalšie informácie: www.ses.com

zdroj:ses-astra.com

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget