Slovak Sport.TV získal práva aj na český futbal

Napísal Torben N. 1 dňa 24 jún 2013 do kategórie Magazín, Správy

Prevádzkovateľ Slovak Sport TV pokračuje v nákupoch ďalších vysielacích práv. Medzi najnovšími akvizíciami je aj najvyššia česká futbalová súťaž - Gambrinus liga. Prenosy z tejto súťaže zaradí stanica na svoj ​​existujúci program Slovak Sport TV.

Gambrinus liga logo velke 1Kanál Slovak Sport TV, šírený na území Českej republiky a Slovenska, bude musieť zároveň opustiť český trh. Práva na Corgoň ligu a tiež NHL totiž majú v Česku iní vysielatelia.

"Počítame s tým, že prvý kanál opustí český trh. Pre ten je určený vznikajúci druhý platený kanál. O jeho zaradení rokujeme so všetkými najväčšími operátormi v Česku," uviedol webu Mediálne.sk Robert Greguš, riaditeľ Slovak Sport TV.

Prvý kanál Slovak Sport TV je v súčasnosti ponúkaný aj v satelitnej platforme Skylink v Česku a na Slovensku v rámci platenej ponuky. Na jej existujúcej stanici sa majú objaviť slovenské športy a tiež hokejová NHL. Jeden zápas týždenne prinesie i z populárnej anglickej futbalovej Premier League.

Na chystanom programe Slovak Sport TV2 bude vysielať väčšinu prenosov z Premier League, ďalej ruskú, belgicku a argentínsku najvyššiu súťaž a tiež prenosy z tenisových turnajov ATP a WTA.

Štart Slovak Sport TV2 sa podľa aktuálnych informácií chystá na druhú polovicu júla 2013. Druhý kanál ponúkne operátorom ako platený kanál a bude dostupný na Slovensku aj v Česku.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget