Sport 1 HD sa zatiaľ na freeSATe neobjaví

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 október 2015 do kategórie Magazín, Správy

sp1.jpg

Športový kanál Sport 1 vo vysokom rozlíšení (HDTV) sa zatiaľ v ponuke satelitnej platformy freeSAT v Českej republike a na Slovensku neobjaví. Zaradenie stanice bolo odložené.

"" Zaradenie kanálu Sport 1 HD je zatiaľ bohužiaľ odložené "," uviedla na otázku webu parabola.cz bez bližších informácií spoločnosť UPC DTH, operátor satelitnej platformy freeSAT by UPC Direct.

Spoločnosť UPC DTH o rozšírenie programovej ponuky informovala v polovici augusta s tým, že programové prírastky sa v ponuke objavia 7.9.2015. Medzi ohlásenými novinkami bola česko-slovenská hudobná stanica Šláger TV, slovenská katolícka TV LUX a prvý program slovenskej verejnoprávnej RTVS vo vysokom rozlíšení - Jednotka HD (STV1 HD). Stanica Šláger, LUX a Jednotka boli do ponuky skutočne zaradené, však žiadaný športový kanál Sport1 HD sa v ponuke doteraz neobjavil.

UPC DTH ešte v septembri uvádzala, že sa čaká na spoločnosť Slovak Telekom (ST), ktorá mala poskytovať distribučný signál programu Sport1 HD aj pre zákazníkov freeSATu v Česku a na Slovensku. SlovakTelekom počas septembra spustil distribúciu Sport1 HD na satelite Intelsat 10-02 (1 ° W, freq. 12,723 GHz, pol. V, SR 26666, FEC 2/3, DVB-S2 / 8PSK) pre potreby platformy Novej Digi TV CZ, ktoré odštartovala k 1.10.2015. Kryptovacie systémy UPC DTH (Irdeto, Nagra MA, Conax) k modulácii Sport1 HD ale doposiaľ neboli pripojené. Doteraz tak nie je jasné, z akého dôvodu ohlásený program Sport1 HD sa neobjavil v ponuke operátora služby freeSAT.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget