Stingray Classica miesto Stingray Brava

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 február 2019 do kategórie Magazín, Správy

singclass.png

Dňa 1. marca 2019 bude stanica Stingray Brava zlúčená so stanicou Stingray Classica. Značka Stingray Brava tým celkovo zmizne z televízneho trhu. Prevádzkovateľom stanice je kanadská spoločnosť Stingray Group.

Stingray Brava ponúka opery, balety a koncerty klasickej hudby. Rovnaký obsah ponúka aj program Stingray Classica. Stanica vysiela bez reklám 24 hodín denne. Kanál Stingray Brava (od 1. marca pod názvom Stignray Classica) je v Česku a na Slovensku dostupná v satelitnej DTH službe Skylink.

Európska verzia stanice Brava HDTV bola spustená v roku 2007 a holandská mutácia Brava NL o dva roky neskôr. V Roku 2010 bola spustená stanica Brava 3D, ktorá bola uzavretá po necelých dvoch rokoch od svojho spustenia.

V roku 2015 spoločnosť Stingray Group prevzala stanicu Brava HD a v roku 2016 ju premenovala na Stingray Brava.

Stanica Stingray Classica bola predtým známa pod názvami Classica a Unitel Classica a jeho prevádzkovateľom bola spoločnosť Unitel. V roku 2017 kanál prevzala Stingray Group a premenovala ho na Stingray Classica.

zdroj: satkurier.pl

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • radolaco

  radolaco

  22 február 2019 v 10:09 |
  Dobry den pan Ivan. P,
  prepacte ze pisem mimo temu clanku, ale potrebujem surnu pomoc. Zakupil som si prijimac VU+ Zero 4K a mam v nom VTi 14. Mam vsak velky problem nastavit druzice. Mam parabolu E85 s 8 LNB. Treba teda zadat vsetko s normou Diseqc 1.1 atd. Ked chcem (v rozsirenom mode) nastavit nejaku druzicu, tak si ju vyberiem, nastavim jej cislo "LNB" a potom "Nepotvrdeny prikaz Diseqc" (obidve veci na rovnake cislo). Toto ked zelenym tlacidlom ulozim a nasledne sa vratim naspat k tomu nastaveniu druzice, tak minimalne jedno cislo ("LNB" alebo "Nepotvrdeny prikaz Diseqc") su uplne inak nastavene ako som ich pred sekundou nastavil a ukladal. Musim to zopakovat cele asi 3x aby to tam ostalo (a druzica zacala prijimat signal). Este horsie ale je, ze ako idem nastavit dalsiu druzicu, tak nielen ze sa tieto problemy opakuju, ale este sa aj pokazia nastavania tej druzice co som nastavoval predtym. Proste po ulozeni to stale hadze tie dve cisla "LNB" a "Nepotvrdeny prikaz Diseqc" uplne inak ako som ulozil a rozhasi aj nastavenia inych druzic. Mam teda 8 LNB a nie som schopny nastavit dve LNB. Nechapem to vobec... Dakujem za kazdu radu!
  • radolaco

   radolaco

   22 február 2019 v 13:31 |
   No, zda sa ze som to vyriesil. Ono sa musi kazdy ten jeden ukon (parameter) pri nastavovani druzice potvrdit zelenym tlacitkom a vratit sa zas spat. Cize po kazdom z tych 4 bodov (vyber druzice, vyber LNB, vyber Diseqc 1.1 protokolu, vyber nepotvrdeneho prikazu Diseqc) treba stlacit zelene tlacitko, nasledne potvrdit vyber tuneru zas sa vratit. Toto je akoze dooost odveci...hocjaky prijimac za 5 korun to ma poriesene vsetko v jednom kroku :-/

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget