TV Barrandov predstavila ďalší kanál - Barrandov Plus. Štartuje už v sobotu

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 máj 2015 do kategórie Magazín, Správy

Spoločnosť Barrandov Televizní Studio a.s. predstavila nový kanál Barrandov Plus, ktorý odštartuje už túto sobotu 16.5.2015 o 10:00 hod. Pôjde o kombinovaný kanál prinášajúci relácie pre najmenších divákov s európskou a svetovou dokumentárnou tvorbou.tv-barrandov.gif

Barrandov Plus bude dokumentárnym filmom venovať 9 hodín vysielacieho času a to od 20. hodiny do 5. hodiny rannej. Ráno a popoludní bude stanica cieliť na najmladší divákov, ktorí sa môžu už v prvých mesiacoch vysielania tešiť na úspešnú animáciu z americkej produkcie Karcoolka či Asterix a Obelix, vzdelávaciu tvorbu a rodinné filmy.

 promo-barrandov-plus-01.jpg

Dopoludňajšie a popoludňajšie vysielanie bude cieliť na deti vo veku od 4 do 14 rokov, večerný a nočný program potom na strednej vekovú skupinu so stredoškolským a vysokoškolským vzdelaním.

Skupinu Barrandov tak budú od soboty tvoriť 3 stanice - hlavný program TV Barrandov, filmový a seriálový Kino Barrandov a kombinovaný kanál Barrandov Plus s rozprávky a dokumenty. Počas leta sa skupina Barrandov rozšíri o ďalšiu stanicu - Barrandov Muzika.

 promo-barrandov-plus-02.jpg

"" Zahájením vysielania stanice Barrandov Plus nekončí rozširovanie nášho televízneho portfólia. Už na leto tohto roku plánujeme spustiť hudobnú stanicu Barrandov Muzika. Žánrové spektrum programovej ponuky Barrandova tak nadobudne na pestrosti a atraktivity diváckej aj obchodnej "," povedal Jaromír Soukup, majiteľ a predseda predstavenstva spoločností EMPRESA MEDIA a Barrandov Televizní Studio.

Od začiatku bude stanica Barrandov Plus šírená v pozemnom multiplexe 3, ktorý šíri aj sesterský kanál Kino Barrandov, ďalej v káblovej sieti UPC Česká republika a neskôr aj v O2TV. Satelitný diváci nájdu program v ponuke platformy Skylink a to v SD a HD rozlíšení už od 15.5.2015. V rovnaký deň bude spustená aj HD distribúcia Barrandov HD a Kino Barrandov HD.

technické parametre - Barrandov Plus HD (distribúcia v prevádzke od 15.5.2015):

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
kmitočet: 12,363 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK
CA systém: Irdeto (CAID 0D96, 0624)

technické parametre - Barrandov Plus SD (distribúcia v prevádzke od 15.5.2015):

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
kmitočet: 12,168 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulácia: QPSK
CA systém: Irdeto (CAID 0D96, 0624)

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget