TV Markíza sa vracia na klasickú anténu. Bude ale platená

Napísal Ivan P. 1 dňa 22 máj 2017 do kategórie Magazín, Správy

plustelka.png

Programy slovenskej komerčnej televízie Markíza sa už za mesiac vráti na klasickú pozemnú anténu. Spoločnosť Towercom, prevádzkovateľ celoplošných terestrických multiplexov, uzavrela zmluvu s prevádzkovateľom televíznej skupiny Markíza ohľadom distribúcie programov v platenom balíčku Plustelky. Zmluva platí do roku 2019.

Plustelka v júni do svojej ponuky zaradí stanice TV Markíza, TV Doma a TV Dajto. Program TV Markíza bude poskytovaný vo vysokom rozlíšení (HDTV), zatiaľ čo TV Dajto a TV Doma budú šírené v SD rozlíšení.

TV Markíza sa vráti na klasickú anténu v polovici júna (júna) a bude dostupná pre zákazníkov Plustelky za nezmenenú cenu. Vyplýva to z dohody, ktorú uzavreli generálni riaditelia spoločností Towercom a televízia Markíza Ivan Peschl a Matthias Settele.

Markíza HD, TV Dajto a TV Doma budú súčasťou balíčka Plustelka ponúkané do konca roka 2017 za akciovú cenu 2,99 eur mesačne. Popri programov Markízy môžu domácnosti na klasickú anténu sledovať 29 slovenských a českých programov rôznych žánrov - filmové, športové a dokumentárne kanály.

26efb4759ff37d8ec7be5d774051335793b0fd08.png

"" Tešíme sa, že opäť môžeme ponúknuť ľuďom, ktorí sledujú televíziu cez anténu bohatšiu ponuku programov. Našim cieľom je totiž zabezpečiť čo možno najviac informácií a zábavy pre maximálny počet slovenských domácností. Zároveň sme radi, že sa opäť potvrdilo, že vysielanie cez anténu je štandardná technologická platforma "," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Towercom Ivan Peschl.

Televízna skupina Markíza (TV Markíza, TV Doma, TV Dajto) opustila celoplošné DVB-T multiplexy Towercomu k 1.1.2017 a rozhodla sa zamerať na distribúciu svojich programov cez káblových a satelitných operátorov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget