Zmeny v Pantelio: Štart kanálov AXN aj Boomerang, koniec 4 staníc

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 november 2017 do kategórie Magazín, Správy

pantelio.jpg

Operátor B2B platformy Pantelio vykonal zmenu v distribúcii programov. Na kapacite prevádzkovateľa skončili detské programy Minimax a JimJam, filmový program AMC Channel a športová televízia Sport 2.

Pantelio novo šíri seriálové programy AXN Black a AXN White a ďalej dve detské stanice Boomerang a Cartoon Network. Prvé tri vymenované stanice sa v čase publikovania článku vysielali FTA. Vysielanie Cartoon Network je zakódované. Nie je kódované kryptovacím systémom Panaccess, ktorý používa platforma Pantelio, ale systémom podmieneného prístupu Nagra MA (CAID 1882) a Conax (CAID 0B1C), čo sú systémy, ktoré využíva spoločnosť Slovak Telekom u svojich DTH platforiem Nová Digi TV SK a Magio Sat na satelitoch Thor 6 (0,8 ° W) a Intelsat 10-02 (1 ° W). Dôvody distribúcie programu v týchto systémoch na pozícii 51,5 ° E nie sú známe.

Pantelio používa celkom tri 54 MHz transpondéry na bieloruskom telekomunikačnom satelite Belintersat 1 (51,5 ° E). Nedávno aktivovala štvrtý transpondér, kde zatiaľ prebiehajú len technické testy.

technické parametre - Boomerang, Cartoon Network, AXN Black a AXN White:

• Belintersat 1 (51,5 ° E), freq. 11,410 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 5/6, DVB-S2 / 8PSK

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget