Ako spustiť Sweet TV na prijímačoch s OS Enigma 2 ?

Napísal Ivan 1 dňa 21 jún 2023 do kategórie Digitálna škola, Magazín

sweet.tv IPTV s sk aj cz programami a 7dňovým archívom

V dnešnom článku Vám vysvetlíme postup ako nastaviť príjem platenej IPTV Sweet.TV na linuxových satelitných/combo prijímačoch s OS Enigma 2. Sweet.TV je OTT/VOD operátor, ktorý poskytuje príjem SK, CZ a zahraničných programov cez internet v HD a 4K kvalite (4K programy sú z toho aktuálne tri).

Okrem TV vysielania má k dispozícii aj 7 dňový TV archív, takže si môžete pozrieť spätne až 7 dní späť a to všetko bez viazanosti. Vo svojej ponuke má aj výnimočnú požičovňu filmov. Jeden účet Sweet.TV môžete použiť až na 4-och rôznych zariadeniach ako napr. PC, Android BOX, smartfón, tablet, alebo satelitný prijímač s OS Enigma.

sweet tv enigma 2ikona fb 656654

Môžete si vybrať z troch balíčkov a to:

S =  pre 4 zariadenia cca 40 TV programov/7 dňový archív + filmy 

M =  pre 4 zariadenia cca 100 TV programov/7 dňový archív + filmy 

L =  pre 4 zariadenia cca 140 TV programov/7 dňový archív + filmy 

Najvyššie balíčky SweetTV "L" si môžete zakúpiť so zľavou až do 30% aj v našom eshope. Teraz aj s bonusom - 3 kino premiéry zdarma z videopožičovne. Budúci mesiac pripravujeme spustenie predaja aj lacnejších balíčkov S a M. 

Pokiaľ plánujete zakúpiť nový satelitný prijímač s Enigma 2, pribalíme Vám k nemu ako bonus kupón na 2 mesiace Sweet TV balíčka "L" úplne zadarmo! Rovnako pribaľujeme takýto kupón aj k Android TV boxom. Pozor, akcia je časovo obmedezná, alebo do vypredania zásob!

Pokiaľ už doma máte E2 prijímač, alebo Android TV box, môžete si službu na 15 dní vyskúšať, zaregistrovaním sa na stránke operátora. Registrácia je veľmi jednoduchá prostredníctvom e-mailu, telefónneho čísla, Google, Facebooku alebo Apple ID.

sweet tv l balik 6865 

Viac o tejto službe si môžete prečítať v našom článku, kde sme predstavili Sweet TV. Poďme však už na sľúbený postup využívania služby v Enigme, ktorý sme prevádzali na prijímači uClan Ustym 4k PRO s OS Enigma 2 a nainštalovaným image OpenATV 7.2. Do image sme doinštalovali aktuálny plugin Archívy CZ/SK 2.2.4, ktorý obsahuje Sweet.TV doplnok verzie 1.7 a pluginom ServiceApp. Ak chcete vedieť ako nainštalovať plugin Archívy CZ/SK do svojho Enigma 2 prijímača, prečítajte si postup.

Postup nastavenia Sweet.TV pozostáva z viacerých, nižšie uvedených krokov.

OBSAH

Postup nastavenia Sweet.TV

Sledovanie Sweet.TV

Postup nastavenia Sweet.TV

 1. Nainštalovanie pluginu EPG import

Plugin EPG import slúži na naimportovanie EPG (elektronického programového sprievodcu) do vygenerovaného userbouquetu (zoznamu programov) Sweet.TV. Tento plugin musíte mať nainštalovaný ešte skôr, ako vygenerujete zoznam programov cez doplnok Sweet.TV.

Plugin EPG import si nainštalujete pohodlne online - z feedu enigmy, podľa tohto postupu a obrázkov nižšie. Plugin iba nainštalujte, nenastavujte v ňom zatiaľ nič (k tomu sa dostaneme neskôr).

 20 21

 2. Aktualizovanie pluginu Archívy CZ/SK a jeho doplnkov na aktuálnu verziu

Poznámka na začiatok - pokiaľ máte plugin Archívy CZ/SK a aj jeho doplnky aktuálne, tak tento krok vynechajte. Pri našom testovaní Sweet.TV v enigme OpenATV 7.2 bola aktuálna verzia doplnku Sweet.TV verzie 1.7 a verzia pluginu Archívy CZ/SK bola 2.2.4, takže minimálne tieto verzie musíte mať aj Vy (alebo novšie).

Pokiaľ však máte staršiu verziu pluginu Archívy CZ/SK a doplnku Sweet.TV, tak ešte pred samotným nastavením doplnku Sweet TV, odporúčame kvôli funkčnosti, aktualizovať plugin Archívy CZ/SK a následne zaktualizovať aj všetky doplnky. Aktualizácia pluginu aj doplnkov je prevádzaná automaticky online pri spustení pluginu Archívy CZ/SK, takže ak sa Vám pri spustení pluginu ponúknu dostupné aktualizácie pluginu a doplnkov, tak to potvrďte.

1 2

Ak máte staršiu verziu Archívov CZ/SK, alebo jeho doplnkov a plugin Vám pri spustení neponúkne automatický update, musíte si kontrolu aktualizácií nastaviť v nastaveniach Archívy CZ/SK.

 3. Nastavenie prihlasovacieho mena a hesla Sweet.TV

Spustite plugin Archívy CZ/SK a v ňom vyhľadajte a spustite doplnok Sweet.tv (obr. vľavo nižšie). Otvorí sa Vám prázdne okno (obr. vpravo nižšie), v ktorom stlačíte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači. Tým spustíte nastavenie doplnku Sweet.TV.

3 4

V otvorenom okne nastavenia sú zobrazené štyri karty nastavení a to Všeobecné, User Bouquet, Stiahnúť a Načítavanie. Medzi týmito štyrmi kartami sa prepínate opakovaným stláčaním modrého tlačidla na diaľkovom ovládači.

Na prvej karte Všeobecné nadídete na prvú položku Prihlasovacie meno a stlačíte tlačidlo OK čím sa Vám zobrazí klávesnica (obr. vpravo nižšie), pomocou ktorej zadáte prihlasovacie meno do Sweet.TV a uložíte ho zeleným tlačidlom. Rovnakým postupom zadáte aj druhú položku Prihlasovacie Heslo. Prihlasovacie meno a heslo použijete to, ktorým ste sa zaregistrovali na stránke www.sweet.tv.

5 6

Po nastavení položiek, ako je vidieť na obrázku nižšie, pre voľbu Používať prehrávač navoľte gstplayer (a nie predvolený ako je na obrázku nižšie), nastavenia uložte zeleným tlačidlom. Následne aplikáciu Sweet TV, ako aj celý plugin Archívy CZ/SK, ukončíte - dva krát stlačením tlačidla exit na diaľkovom ovládači.

7

Po opätovnom spustení doplnku Sweet.TV už budete prihlásený a zobrazia sa Vám jednotlivé kategórie menu (obr. vpravo nižšie): 

Vyhľadať - slúži na vyhľadávanie

LiveTV - prehrávanie TV programov

Archív - prehrávanie zo 7 dňového archívu TV

Filmy - prehrávanie filmov z videotéky (sú tam voľne prehrateľné, ale aj platené filmy)

Špeciálna sekcia - v nej môžete odhlásiť Vaše, alebo iné zariadenia Sweet.TV, ktoré sú prihlásené do Vášho účtu Sweet.TV.

 8 26

 4. Nastavenie vygenerovania zoznamu programov Sweet.TV

Nakoľko prehrávanie cez plugin Archívy CZ/SK - v časti LiveTV - nie je momentálne celkom funkčné (po cca 10sek. sa obraz TV zastaví), tak je tu ešte druhá a myslím, že aj lepšia varianta sledovania LIVE TV programov Sweet.TV. Plugin totiž umožňuje vygenerovať tzv. userbouquet (FAV skupinu), ktorý Vám vo Vašom prijímači vytvorí (na konci zoznamu FAV skupín) novú FAV skupinu s názvom SweetTV a budú v nej Vaše predplatené programy Sweet.TV.

18 32

Aby ste dosiahli vygenerovanie userbouquetu a k nemu pripojili naimportované EPG, tak musíte dodržať nižšie uvedený postup:

Spustite v plugine Archívy CZ/SK doplnok Sweet.TV a stlačte 2 krát modré tlačidlo na diaľkovom ovládači, tým sa Vám zobrazí okno nastavenia Userbouquet (obr. vľavo nižšie), v ktorom prevediete nasledujúce nastavenia, ako je vidieť na obr. vpravo nižšie Pre položku Prehrávač použitý pre userbouqet navoľte gstplayer (a nie exteplayer3 ako je na obrázku napravo nižšie).

16 17

 1. Automaticky exportovať zoznam staníc ako userbouquet - nastavíte (tlačidlom vpravo na DO) na Áno.
 2. Generovať XML EPG pre epgimport plugin(ak je nainštalovaný) - nastavíte na Áno. Pred týmto nastavením už musí byť nainštalovaný plugin EPG import, ako už bolo spomenuté na začiatku návodu v bode1!
 3. Adresár pre vygenerovanie XML EPG (aspoň 30MB voľného miesta) - /media/hdd - pokiaľ máte k prijímaču pripojené USB, alebo USB HDD, ktorý je mountnutý do media/hdd, tak toto nastavenie nemusíte meniť a EPG sa Vám vygeneruje a uloží na toto USB. Pokiaľ nemáte USB pripojené, tak ho musíte pripojiť a mountnúť ako /media/hdd (inak Vám EPG nepôjde naimportovať). Druhá možnosť je nastaviť ukladanie vygenerovaného EPG do internej flash pamäte prijímača (pokiaľ je dostatočne veľká), napr. do adresára /home. Toto nastavenie zapíšete v položke Adresár pre vygenerovanie XML EPG - namiesto predvoleného adresára /media/hdd.  Nové nastavenie uložte zeleným tlačidlo, reštartujte enigmu a  až potom spustite import EPG!
 4. Pri exporte userbouquetu automaticky stiahnúť picony - nastavíte na Áno (pokiaľ chcete aby sa Vám nainštalovali do fav zoznamu Sweet.TV aj logá programov).
 5. Prehrávač použitý pre userbouquet - nastavíte na gstplayer
 6. Nastavenia nakoniec uložíte zeleným tlačidlom na diaľkovom ovládači a pokračujete postupom nižšie - importovanie EPG.

 5. Nastavenie importovania EPG

Import EPG prevediete v menu/Nastavenia/EPG/EPG-Importer.

 22 23

Po vstupe do EPG-Impoter stlačte modré tlačidlo na diaľkovom ovládači, ktorým sa dostanete ku zdrojom EPG. Šípkou nadol prejdite úplne nadol tohto zoznamu, v ktorom by ste mali vidieť položku SweetTV a v nej zafajknutú podpoložku SweetTV (čo znamená, že je to pripravené na import a doplnok Sweet.TV naimportoval zdroj EPG pre Sweet.TV). Nadíďte na položku SweetTV ako je na obr. vpravo nižšie a stlačte žlté tlačidlo na diaľkovom ovládači.

28 29

Zobrazí sa Vám výzva na potvrdenie importu EPG (obr. vľavo nižšie), kde potvrdíte Áno. Tým sa Vám spustí import EPG. O výsledku importu ste informovaný naspodu okna (žlté označenie v obr. vpravo nižšie). Tento import stačí previesť iba raz, potom sa Vám bude spúšťať automaticky, podľa intervalu nastavenom v plugine EPG-Import. Po vygenerovaní stlačte pre uloženie zelené tlačidlo na diaľkovom ovládači.

30 31

Teraz už po vstupe (šípka nahor a potom modré tlačidlo) do FAV skupiny SweetTV budete mať vedľa názvu programu zobrazený aj názov vysielanej relácie a infobar s priebehom vysielanej relácie (EPG).

18 32


Sledovanie Sweet.TV

8 9

Prehrávanie LIVE TV

V položke Live TV nájdete prehrávanie živej televízie. Ako bolo spomenutá vyššie, nie je však ešte celkom funkčné, nakoľko pri použití prehrávania live tv s gstplayer prehrávačom sa vybraný program spustí, avšak po pár sekundách sa sekne. Pri nastavení prehrávača extplayer3 pre prehrávanie LIVE TV v nastaveniach doplnku sa pri spustení LIVE TV programu zobrazí iba monoskop. Takže táto forma sledovania je nateraz nepoužiteľná a musíte živé TV sledovať jedine cez vygenerovaný userbouquet. 

10 11

Prehrávanie z Archívu TV

 V položke Archív nájdete 7-dňový archív TV staníc.

12 42

V ňom si vyberiete stanicu, deň a reláciu, ktorú chcete spustiť a následne sa relácia spustí. V spustenej relácii sa môžete posúvať dopredu (číslami diaľkového 3,6 a 9) i dozadu (číslami diaľkového 1,4 a 7) tak, ako je to zvykom v prehrávani videí v mediaplayeri. Prehrávanie z archívu je bezproblémové.

43 44

Prehrávanie filmov

V položke menu Filmy je zoznam filmov na prehratie. Niektoré sú platené a niektoré voľne prehrateľné. Stačí vybrať Podľa žánru, alebo Podľa kolekcie a spustiť požadovaný film.

13 14

V nastaveniach doplnku Sweetv na podokne Všeobecné si môžete zobraziť iba neplatené filmy, ak na položke Zobraziť platené filmy zvolíte voľbu Nie a nakoniec to uložíte zeleným tlačidlom.

Môže sa však aj tak stať, že nie všetky filmy Vám spustí na prvý krát (nenačíta ani dĺžku filmu v info lište), vtedy skúste dať stop na diaľkovom a spustiť ho znova.

15

Prehrávanie LIVE TV cez vygenerovaný user bouquet (FAV skupinu programov)

Pokiaľ máte podľa vyššie uvedeného postupu vygenerovaný userbouquet a epg, tak môžete po vstupe (šípka nahor a potom modré tlačidlo) do FAV skupiny programov Sweet.TV (posledná FAV skupina v zozname) sledovať programy jednoduchým prepínaním v zozname programov (rovnako, ako keď sledujete satelitné vysielanie).

18 32

Programy majú v zozname programov logá (picony) a zobrazuje sa aj vygenerované EPG.

EPG sa zobrazuje aj v infobare a aj v EPG guide.

40 41

Nevýhoda je, že sa nedá toto IPTV vysielanie nahrávať. To však nemusí až tak vadiť, nakoľko je v doplnku Sweet.TV k dispozícii 7dňový archív TV.

 Odhlásenie zariadenia zo Sweet.TV 

Pokiaľ si navolíte v nastavení Sweet.TV aj zobrazenie špeciálnej sekcie, tak sa v nej môžete odhlásiť zo Sweet.TV Vaše súčasné zariadenie, alebo iné zariadenia prislúchajúce k tomuto prihlásenému účtu Sweet.TV.

26 27

Celkový zoznam 140 programov Sweet TV balíčka L

Na obrázkoch nižšie si môžete prezrieť zoznam programov balíka L od Sweet.TV. Okrem SK / CZ komerčných a verejnoprávnych TV tam nájdete aj množstvo filmových, detských, dokumentárnych, športových, hudobných, spravodajských, erotických a zahraničných programov. V ponuke sú momentálne aj tri 4K kanály - Aquarium 4K, Fireplace a Extasy 4K. 

32  33 
 34  35
 36  37
 38  39

Okrem linuxového prijímača s OS Enigma2 môžete Sweet.TV sledovať aj na multimediálnom centre s Androidom - cez aplikáciu Sweet.TV. Širokú ponuku multimediálnych centier a HDMI stickov pre sledovanie Sweet.TV nájdete v našom eshope.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.3/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (12)

 • Ajven

  Ajven

  26 október 2023 v 11:50 |
  zdravim, vdaka za navod. Pokial pribudne nejaky novy program a nie je vo vygenerovanom zozname, treba ten stary zmazat a spustit gnerovanie nanovo, alebo staci v doplnku prepnut na nie, restartnut Enigmu a potom znova zapnut v doplnku generovanie na ano, ako ked sa to robi prvykrat? mne sa Joj svet nejako nezobrazila a mala by tam byt.

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   27 október 2023 v 14:26 |
   Dobrý deň.
   Treba vytvorený bouquet Sweetv zmazať, vojsť do doplnku Archívy cz/Sweettv a nastaviť automaticke generovanie na nie a uložiť zeleným tlačidlom.
   Potom znova nastaviť automaticke generovanie na ano a uložiť zeleným tlačidlom. Po vyjdení z pluginu by ste mali mať na konci zoznamu FAV skupín mali mať novú vygenerovanú skupinu Sweettv.

   Odpovedať

   • Ajven

    Ajven

    05 november 2023 v 15:32 |
    Ano vdaka, na to som dosiel hned, ako som napisal dotaz, len som zabudol dopisat, ze ani za anciasa tam neviem dostat to epg. Vsetko som urobil podla navodu, aj v epg importeri mam nastavene sweet, skusal som dat aj na hdd, aj na sd kartu, image atv v ustym 4k, aj vti 15 na vu+duo4k, a ani tuk.

    Odpovedať

    • Ivan

     Ivan

     06 november 2023 v 13:34 |
     Dobrý deň.
     V Importeri musíte nastaviť Sweet TV ale aj spustiť importovanie EPG o čom máte v menu aj hlášku kolko importovalo.

     Odpovedať

 • Milan

  Milan

  11 december 2023 v 10:17 |
  Dobrá deň. Ja som sa snažil prihlásiť na Sweet TV ale nepodarilo sa mi to. Stále vypisuje chybu pri prihlásení. Ked' som im napísal tak mi odpísali že to nieje podporovaný produkt ich spoločnosťou. Tak neviem.

  Odpovedať

  • Ivan

   Ivan

   15 december 2023 v 13:24 |
   Dobrý deň.
   Sweet TV je v plugine Archívy CZ plne funkčné.
   Buď nedodržíte postup nastavenia podľa článku, alebo zadávate zlý login, alebo máte pripojených ku účtu SWEET TV veľa zariadení(skúste nejaké odhlásiť).

   Odpovedať

   • Peter

    Peter

    21 február 2024 v 18:47 |
    Ahojte. mam podobny problem s prihlasenim. prihlasujem sa cez google ucet. V inom zariadeni (android os) vyziada email a heslo do emailu. po zadani chce este potvrdenie prihlasenie cez google.. poszup som zopakoval, mm iba 1 zariadenie, pluginy v najnovsej verzii. Pls poradte co s tym. Dakujem
    tie mam problem s prihlasenim, pise mi ze prihlasenie zlyhalo.... prihlasujem sa cez google ucet, a v inom zariadeni po zadani email adresy a hesla do gmailu aplikacia vyziada este jedno potvrdenie prihlasit sa cez gogle. tu to nieje. postupoval som podla navodu, mam najnovsie verzie. viete poradit? DAkujem

    Odpovedať

    • Ivan

     Ivan

     26 február 2024 v 13:03 |
     Dobrý deň.
     Treba si asi zvoliť prihlasovanie cez email a nie cez google (založiť nanovo alebo nejako zmeniť v ich aplikácii, ak nebudete vedieť ako kontaktujte sweet.tv).

     Odpovedať

 • Jarmil Erik

  Jarmil Erik

  18 január 2024 v 09:39 |
  Dobrý den, děkuji za pěkný návod. Vše jsem udělal dle vašich instrukcí a sweet.tv mi v enigmě2 funguje. Mám Octagon SF8008. Co mi vadí, je že rychlost přepnutí je kanálů je dlouhá, cca 8-10 sekund. Nejdříve tma a pak teprve program. V PC na stránkách sweet.tv mi můj profil funguje rychle (přepnutí do 2 sekund). Lze to nějak opravit? Díky za radu.

  Odpovedať

  • Ivan

   Ivan

   25 január 2024 v 11:00 |
   Dobrý deň.
   Treba v doplnku Sweet TV a jeho nastavení(modré tlačidlo v doplnku) zmeniť typ prehrávača z predvoleného na gstplayer a to pre "prehrávač použitý pre userbouquet" a aj "použiť prehrávač" je to na dvoch rozdielných kartách nastavení Sweet tv a nastavenia uložíť zeleným tlačidlom.
   Už sme to upravili aj v tomto návode:) .

   Odpovedať

 • Jarmil Erik

  Jarmil Erik

  14 február 2024 v 20:57 |
  Děkuji za odpověď. Udělal jsem to dle vaší rady, rychlost přepínání se zlepšila, ale pořád je tam prodleva cca 3-5 sekund. Na webových stránkách sweet.tv anebo v aplikaci android telefonu to funguje bez problému (přihlášeno stejným zákaznickým účtem). V čem je tedy problém?

  Odpovedať

 • Ivan

  Ivan

  26 február 2024 v 11:19 |
  Dobrý deň.
  Inú radu nemáme u nás to prepína za cca 2sek v kombinácii OpenATV 7.3 a box VU+ZERO4k. Takže to bude okrem rýchlosti internetu závisieť aj od enigmy a HW prijímača.

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu