Zapojenie satelitného prijímača

Napísal Torben 1 dňa 30 január 2011 do kategórie Digitálna škola, Magazín

Ako správne zapojiť prijímač

Ak si lámete hlavu, ako vhodne a správne zapojiť Váš satelitný prijímač, dozvedieť sa ktorý konektor na čo slúži, alebo kam patrí, pripravil som zopár rád a variant zapojení. Samozrejme, vždy záleží od konkrétneho prijímača, avšak vo všeobecnosti sa z tohto článku iste dozviete ako ten Váš správne a vhodne zapojiť.

Napájanie

V prvom rade je potrebné zapojiť prijímač do elektrickej siete, väčšina prijímačov má zdroj napájania zabudovaný v krabičke prijímača, niektoré modely však majú externý zdroj, preto je pri takýchto modeloch nutné napojiť zdroj do elektrickej siete a následne do prijímača.

29012011522 29012011523 

Satelitné prijímače sú zväčša vybavené dodatočným vypínačom napájania. Ak takýto vypínač existuje, väčšinou sa nachádza na zadnej strane.

21012011415

Signál z LNB

Po napojení na elektrickú sieť je potrebné do prijímača dostať satelitný signál od LNB konvertora, ktorý sa nachádza na satelitnej parabole. Signál vedie koaxiálny kábel, začína a končí konektormi F, ktorý je potrebné zasunúť na prijímači do vstupu označeného ako LNB IN (in – vstup) - na obrázku je to konektor, ku ktorému vedie biely kábel. V prípade použitia napr. motora sa používa ďalší kábel, ktorý sa zapája do LNB OUT.

lnbin

Video

Spracovaný televízny signál z prijímača je možné do TV viesť niekoľkými variantmi. V prípade príjmu len SD vysielania, teda vysielania v štandardnom rozlíšení, je postačujúci SCART kábel, ktorý zapájame do SCART konektora v prijímači (označený ako TV) a v televízore. Týmto káblom vedie okrem video signálu (obraz) aj audio signál – zvukový záznam, teda nie je potrebné zapájať do TV ďalší kábel na zvuk.

29012011525 29012011511

V prípade príjmu HD programov vo vysokom rozlíšení, je odporúčané pripojenie TV s prijímačom prostredníctvom HDMI kábla. Zapája sa do konektoru HDMI, takisto ako v prípade SCART kábla, aj tento dokáže súčasne prenášať obraz aj zvuk.

29012011506 29012011524

Audio

Zvukový záznam je možné, okrem tradičných možností SCART a HDMI káblami, z prijímača viesť aj inak, napríklad ak chcete zvuk z prijímača počúvať cez domáce kino. Je tu takisto niekoľko možností, rozdelil by som ich na možnosť viesť zvuk z prijímača digitálne, alebo analógovo.

Digitálny audio signál je samozrejme kvalitnejší a prináša okrem kvality zvuku aj možnosť prehrávania zvuku vo viacerých kanáloch – priestorovo 5.1 (6 reproduktorov) – ak toto prehrávaný TV kanál umožňuje. Na takéto prehrávanie sa používajú S/PDIF konektory prijímača a domáceho kina, označované ako S/PDIF, COAXIAL, DIGITAL, alebo OPTICAL, ktoré sú buď optické, alebo koaxiálne, pričom na každý typ je potrebný špecifický kábel.

26012011476  deep 2010 hd 10

Najrozšírenejším typom audio prepojenia satelitného prijímača s domácim kinom, alebo zosilňovačom je zatiaľ stále analógový zvuk. Potrebné sú na to tzv. CINCH káble, z ktorých každý prenáša jeden kanál zvuku, teda buď ľavý, alebo pravý – stereo. Na prepojenie používame konektory CINCH na satelitnom prijímači označené ako AUDIO OUT, prípadne AUDIO L, R.

29012011507 29012011512

Alternatívy zapojenia obrazu a zvuku

Ak vlastníte starší televízor, bez SCART konektora, je možné v prípade ak Váš prijímač má zabudovaný RF modulátor, prepojiť TV s prijímačom cez klasický anténny vstup pomocou koaxiálneho kábla. V tomto prípade stačí na TV nájsť frekvenciu na ktorej prijímač vysiela. Takýto spôsob má však negatívny vplyv na kvalitu obrazu.

29012011570 amiko_560_2

V prípade ak na Vašom TV už nemáte ďalší voľný vstup SCART, pretože máte na ňom napojený napr. DVD prehrávač, máte niekoľko možností. Prvou je, že do SCART konektora na prijímači zapojíte SCART redukciu. Táto redukcia Vám dá možnosť napojiť obraz buď cez konektor S-video, alebo cez CINCH. Pripojenie pomocou S-video konektora je kvalitnejšie ako cez CINCH, záleží však hlavne tom, či Váš TV tieto pripojenia podporuje.

29012011509

Takisto je potrebné mať na televízore konektory na vstup zvuku zo SCART redukcie, ktoré sa vedú súčasne z káblom na obraz, aby ste mali do TV zapojený aj zvuk.

 29012011510 29012011518

Ďalšou možnosťou, ak nemáte voľný SCART konektor na TV, je zakúpenie rozbočovača SCART. Stačí zapojiť SCART kábel z prijímača do rozbočovača a z neho do TV. Rozbočovač vie automaticky rozpoznať, ktoré zariadenie je momentálne zapnuté a podľa toho vpustí zo zapnutého zariadenia obraz a zvuk do TV.

29012011521

V prípade ak Váš TV nemá už voľný HDMI konektor na pripojenie prijímača, pretože je obsadený napr. Bluray prehrávačom, alebo DVD prehrávačom, a Vy chcete prijímať HD vysielanie, je možné zapojiť obraz cez komponentný výstup prijímača – YpbPr. Ide síce o analógový prenos obrazu, avšak umožňuje aj prenos videa vo vysokom rozlíšení. K tomutu variantu zapojenia je nutné viesť zvuk osobitnou cestou, teda buď cez CINCH, alebo S / PDIF. Lepšou možnosťou je pripojenie cez DVI konektor televízora cez redukciu HDMI-DVI. Takýtmo spôsobom sa prenáša obraz so zvukom v digitálnej kvalite, s podporou vysokého rozlíšenia HD.

29012011513 29012011514

29012011515 29012011516

Pevný disk, USB disk

Na pevný disk, ak nie je zabudovaný priamo v prijímači, je možné nahrávať prehrávaný, alebo časovo nastavený záznam, prípadne v jeho súčinnosti je možné použiť funkciu Timeshift. Externý disk sa pripája cez USB rozhranie, ktoré sa vo väčšine prípadov nachádza na zadnej strane prijímača, avšak nie je výnimkou nájsť ho aj na prednej strane, prípadne vpredu po odklopení krytu čítačky kariet. HDD je takisto možné zapojiť cez konektor e-sata, ak to HDD umožňuje. USB kľúč nepotrebuje ďalšie napájanie, stačí mu napätie z USB konektoru prijímača, pozor si treba dať pri kúpe na dosahované rýchlosti – najmä záznamu – USB disku, aby zaznamenávanie a Timeshift fungovali správne. V prípade napojenia externého harddisku na satelitný prijímač je potrebné externé napájanie HDD – do elektrickej siete.

29012011519 29012011520

RS232 a ETHERNET

Cez konektor RS232 je možné vykonať aktualizáciu softvéru prijímača na novšiu verziu, pripojením na PC. Aktualizáciu softvéru je možné vykonať aj pomocou USB rozhrania prijímača. Cez Ethernet konektor je podľa typu prijímača možné nahrávať/ prehrávať na HDD, pripojiť prijímač na sieť internet, prípadne sa cez neho vykonáva zdieľanie.

29012011517 rs232

V našom eshope ELLANO.SK si môžete zakúpiť satelitné prijímače v plne nakonfigurovanom stave, s technickou a softvérovou podporou v cene. Pozrite si našu ponuku tu.

Veríme, že Vám článok pomôže a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.2/5 hodnotení (24 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (64)

 • Peter Rigda

  Peter Rigda

  25 február 2011 v 06:52 |
  Dobry den

  Chcel by som sa opýtat? Chcel by som si kupit satelitny komplet s HD prijimačom. Len mam jeden maly problem ako to zapojit kedze okrem toho mam este DVD rekorder, ktory ma HDMI vystup a aj scart. Ale mam aj Combi player ktory ma len scart vystup.
  Ako sa to da prepojit vsetko TV, satelitny prijimac, DVD rekorder a combi player?
  Pytam sa to preto lebo doteraz som mal kablovku ale len obycajnu analogovu a vsetko som mal prepojene s koaxialnym kablom.
  Cize dalo sa nahravat aj na DVD rekorder ale aj na Video rekorder( COMBI player)

  Ak by ste mi vedeli poradit bol by som Vam vdacny.

  Ďakujem

  Odpovedať

 • peter

  peter

  01 marec 2011 v 01:50 |
  Záleží aj aké má DVD a player vstupy. Ak by sa dalo, tak DVD rekordér s prijímačom by som prepojil cez HDMI a potom do TV znova cez HDMI. Alebo cez SCART, ale to už nebude HD.

  A player ak má vstup USB, alebo e-SATA, tak treba skúsiť či sa bude vedieť chovať ako externý disk prijímača. Ak áno, tak ho treba len prepojiť s prijímačom USB káblom a budete môcť nahrávať aj na player.

  Treba len skúšať

  Odpovedať

 • Imro

  Imro

  25 apríl 2011 v 17:48 |
  Zdravím,
  chcem sa spýtať či je možné cez USB vstup prehrávať aj video(napr avi, a pod)a či také sat. príjmače existujú , lebo v popisoch majú spravidla len možnosť JPG, MP3

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  29 apríl 2011 v 13:49 |
  Imro.....
  ano existuje kopa stb ,urcite ked citas recenziu o stb je pisane co prehra ak ma usb,pozor ale zasa ked nejaky stb ma USB to neznamena ze hned moze prehravat viedo atd...na niektorych USB funguje len ako prenos FW,editacia kanalov,vacsina stb ktore dokazu nahravat aj prehravat video ma koncovku PVR,su stb ktore vedia Dvix,Xvid,mp4,avi ale mkv zatim len linuxi ak sa nemylim....

  Odpovedať

 • kadocsa

  kadocsa

  11 jún 2011 v 20:05 |
  kadocsa ako prehrat upc kartu v conaxe v optibox anaconda.dakujem

  Odpovedať

 • kiko68

  kiko68

  28 september 2011 v 13:04 |
  potrebujem poradiť, pri zapojení nového TV a SAT prímača OPENBOX x810 sa objavil tzv. brum v TV, keď odpojím SAT príjmač prestane , je to pravdepodobne rušenie zo siete, čo sa s tým dá urobiť ?
  Ďakujem za radu

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  30 september 2011 v 09:53 |
  kiko -ako to mas nastavene cez scart?pozri si ci mas dobre vlozenu scartku,ak uhf tak zmen kanal

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  30 september 2011 v 09:56 |
  este taka rada co vela ludi co sa moc nevyznaju maju naplno volume na TV a na stb skoro nulu,treba dat hlas aj na stb a na TV znizit,uz som sa stym stretol ze chlap chcel reklamovat tv len preto ze to brumcalo,hlupacik a ked som mu dal hlas na stb a na Tv znizil olala heehe

  Odpovedať

 • Bara

  Bara

  09 október 2011 v 22:04 |
  Doslúžila mi telka, ktorá bola napojená na satelit do setopboxu prostredníctvom kábla. Vymenila som telky a tu som napojila na scart kabel lebo inač to nešlo (neboli kolíky na kábel) na zistila som, že mi funguje iba jedna telka, ktorá je v inej miestnosti a musíme pozerať rovnaký program. Predtým to bolo nezávislé prepínanie. Pomôže mi niekto ako na to. Som technický menej zdatná v tejto technike. Dík

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  13 október 2011 v 14:30 |
  nerozumiem tvojej otazke skus este raz po lopate,ak xces nezavisle kukat musis mat 2 stb

  Odpovedať

 • Peter

  Peter

  23 október 2011 v 21:00 |
  Dobry den, mal by som prosim taku mozno irelevantnu otazku, avsak neviem si s tym sam poradit a uz som skusal najst odpoved vsade. Mat TV so zabudovanym DVB T a DVB C tunerom. Taktiez ta TV ma funkciu PVR, ktora umoznuje nahravat digitalne video na externy hdd, resp. usb kluc. K TV mam cez SCART pripojeny externy satelitny prijimac. Bude mi fungovat nahravanie videa cez USB v TV ak prijimam digitalny obraz z externeho satelitneho prijimaca? Dakujem

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  25 október 2011 v 22:06 |
  skus dat znacku tv?malo by podla mna,skus dat nahravat a uvidis ci ti nahralo

  Odpovedať

 • Vlado

  Vlado

  24 január 2012 v 09:10 |
  Dobrý deň.
  Zakúpil som satelitný komplet STRONG 6511, a potrebujem informáciu, či je možné z neho nahrávať na analógové video pomocou pripojenia káblom cez scart konektory. alebo je možné pripojiť uvedné video /Grundig/ iným spôsobom. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  27 január 2012 v 16:47 |
  jasne ak ma strong scart tak to zapoj do videa a v E1,E2 to mas, a mozes nahravat

  Odpovedať

 • Daniel

  Daniel

  29 január 2012 v 13:48 |
  Ahoj, prosim Vas potrebujem poradit. Mam doma 2x tv, na ktorych funguje UPC caz California antenu (1x mediabox + 1x CA modul s kartou). Potrebujem Zapojit tretiu TV. Moj znamy ma UPC cez kablovku a vyuziva iba 1xTV takze druhu ma free. Ak si cez jeho konto kupim CA modul s kartou, bude mi to doma fungovat? Ak som to nevysvetlil dobre prosim napiste mi a dovysvetlujem, dakujem!!!

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  30 január 2012 v 16:57 |
  to kde ide upc cez californiu?

  Odpovedať

 • Branislav

  Branislav

  12 február 2012 v 19:04 |
  Dobry vecer chcem sa spytat ako mam nastavit v menu aby sa mohlo pozerat aj na jednom a ja na druhom TV prijimaci.Na jednom sa mi to podarilo nastavit a na druhom mi to nejde.Neviem ako je to mozne mam SKYLINK na dva TV.Vopred vam dakujem

  Odpovedať

 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  14 február 2012 v 16:50 |
  aky mas box?

  Odpovedať

 • marian

  marian

  01 júl 2012 v 13:40 |
  zdravim chcem sa opytat ako mozem zapojit dalsi tv na jeden primac/OPTIBOX Zebra/ ktory je v inej izbe.ale myslim to tak aby som mohol prepinat programi na kazdom tv nezavisle.potrebujem nieco dokupit k tomu hlavnemu?alebo je aj niaka jednoduchsia cesta.dakujem.

  Odpovedať

 • Mirko

  Mirko

  14 august 2012 v 15:15 |
  Prosím Vás ako by som naladil /aké má frekvencie/ nový tv program Daj to? Nejde mi to naladit. Dakujem

  Odpovedať

 • pali

  pali

  22 október 2012 v 12:15 |
  dobry den chcel by som sa spytat ze ked si prepojim notebook z tv tak mi ide obraz aj zvuk,ale ak si to chcem pustit cez domace kino tak mi nejde zvuk cez domace.a ked zase vyberiem z notebooku hdmi a dam do domaceho tak zvuk ide ale zase obraz nejde.dakujem

  Odpovedať

 • regina2002

  regina2002

  16 január 2013 v 21:50 |
  dobry den .Chcela by som sa spytat ako by som si mohla naladit tv program DAJTO .....Dakujem

  Odpovedať

 • Marián

  Marián

  23 november 2013 v 11:16 |
  Zdravim neviem ci to uz tu bolo spominane nechce sa mi vsetko citat ale chcem zo skylinku napojit dva tv nezavysle na programi a nechcem kupovat dalsiu kartu niekde som cital ze sa to da ale neviem ako... mam sat. ,,Ferguson Ariva 102E,, a vraj musim kupit taky isty sat a ze ich volajako prepojit viete mi napisat ako sa to da? dakujem

  Odpovedať

  • oldrich

   oldrich

   28 november 2013 v 02:39 |
   U Arivy to ide, ale je to nelegálne, hľadaj pomoc na satelitných fórach

   Odpovedať

 • Robo

  Robo

  23 marec 2014 v 18:05 |
  zdravim. mam magio sat, stb bez hdisku a s podporou hd asi tatung (r. 2010). full hd tv samsung (kupeny minuly tyzden) mam zapojeny cez hdmi kabel. vsetko fungovalo OK az dodnes, nahle odisiel zvuk, obraz je ako predtym, prepojil som to cez scart a tam bolo vsetko v poriadku. myslim, ze problem vznikol po aktualizacii fw v stb, kt. prebehla v noci. viete niekto poradit, co s tym? vdaka.

  Odpovedať

  • Gagarin

   Gagarin

   26 marec 2014 v 09:17 |
   Treba skusit iny kabel, alebo sa obratiti rovno na teleskom

   Odpovedať

   • Robo

    Robo

    02 apríl 2014 v 20:05 |
    kabel bol v poriadku (vyskusal som ich viacero) nakoniec som zavolal na technicku podporu telekomu, kde mi vysvetlili, ze som pravdepodobne stlacil zlu kombinaciu tlacidiel a zvuk som prepol na optiku. riesenim bolo, ze som podrzal dlhsie stlacene tlacitko DISP a na displeji stb sa objavil napis hdmi, das ok, prestavis stb pomocou DISP na 1080 (HD) a vsetko funguje tak ako ma!

    stb mam skt a nejake cisla, vyrobeny v thajsku bez hdd, taky sivy... ale myslim, ze to bude fungovat na vsetkych magio sat stb rovnako, lebo chlapik vedel len, ze mam magio sat, a nepytal sa na detaily...

    Odpovedať

 • Eva

  Eva

  27 november 2014 v 09:05 |
  mam tv sony,spojený cez skart openbox s kartou skylink a mam starý videorecorder panasonic bez skart , v minulosti som video použivala na nahravanie vhs cez stary tv a teraz by som chcela prepojit vhs na moj nový tv ako to spojti tv, opnebox , vhs rekorder dakujem

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   28 november 2014 v 18:42 |
   Předpokládám, že nová TV i Openbox mají HDMI - propojil bych je tedy HDMI kabelem. A video bych připojil k TV pomocí kabelu Scart - Cinch.
   Jinak případně musíte víc popsat jaké vstupy/výstupy na jednotlivých zařízeních máte.

   Odpovedať

 • Eva

  Eva

  29 november 2014 v 10:41 |
  tak saom to zvládla a teraz mam na obrazovke tv program z videorekordera /vhs / je to av2 ale tv program je na av1 ako možem nahrat na usb program z videorekordera z kazety vhs ked chcem nahrat tak sa to prepne na av1 čo prave vysiela telka otazka ako na to dik Eva dôchodkyna dik ....

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   29 november 2014 v 15:22 |
   Pokud chcete záznam z videa vhs nahrát na USB klíč, tak to by možná šlo jedině pokud TV umožňuje nahrávání externího zdroje signálu na USB klíč. Ale to jsem osobně nikdy nezkoušel, protože nemám ani TV, která by to uměla. Takže v tomto víc bohužel neporadím. Možná někdo jiný.

   Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   29 november 2014 v 15:46 |
   Případně zkuste prohodit scarty, aby v TV byl na AV1 připojený video recorder a zkuste. jestli tak půjde z videa nahrávat. Akorát pozor na to, že u VHS je ochrana Macrovision, která přehrání některých nahrávek (hlavně originálů) znemožní.

   Odpovedať

 • vlastvs499

  vlastvs499

  01 december 2014 v 08:03 |
  Dobrý den. Paní Evo, neznám TV, která by dokázala digitalizovat z externího zdroje, právě proto se Vám při pokusu o záznam přepne TV na vysílání, protože to jediné dokáže. Když to potřebujete převést, zřejmě to chcete pro sledování na počítači nebo notebooku, proto je pro Vás řešením jedině toto: http://www.srovnanicen.cz/q/AV%20digitalizace%20LOGILINK%20USB%202.0/
  Rekordér připojíte k tomuto převodníku a druhý konec dáte do USB počítače nebo notebooku. Program pro počítač je u tohoto a podobných zařízení součástí balení. Výsledky jsou ucházející, u VHS prakticky totožné jako je originál.
  Pokud to ovšem chcete pro záznam jen proto, aby to bylo možné v té TV sledovat, aniž byste musela zapnout VHS rekordér (a počítač nemáte), bohužel to nemá řešení.

  Odpovedať

 • Radk

  Radk

  15 január 2015 v 20:50 |
  Dobrý večer,

  pred časom som kúpil u vás setobox skytec 110. Teraz sa mi stala taká vec že mi na nie ktorých HD programov ide len zvuk a čierna obrazovka. Chcel by som by som vás poprosiť o radu ako to nastaviť aby išiel aj obraz.

  Za odpoveď vopred ďakujem

  S pozdravom Rado

  Odpovedať

 • ZdenekMi

  ZdenekMi

  16 január 2015 v 10:37 |
  Jděte do menu pro ladění přijímače a nechte si znovu naladit programu přes FastScan. Pravděpodobně nemáte správně přeladěné na nové frekvence.

  Odpovedať

 • vlado

  vlado

  17 január 2015 v 07:14 |
  Mne sa stalo to iste aj ked som dal znova naladit programy. Stale to iste este uvažujem či to nedam do tovarenskeho nastavenia, všetko vymazat a znova naladiř neviem.

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   17 január 2015 v 16:21 |
   Zkuste to, mohlo by to pomoci.

   Odpovedať

 • vlado

  vlado

  17 január 2015 v 16:48 |
  bohužel to nepomohlo. ale napadlo mne jeste jedna vec. primač mam k TV pripojen pres scart, nevim zda li nektere nejsou podporovany pouze pres hdmi

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   17 január 2015 v 19:55 |
   No jasně, to je nejspíše tím. Snižte si ve SkyTecu rozlišení na to nejnižší - 576i. Nastavte ho napevno - žádné Auto. A mělo by to jít.

   Odpovedať

   • vlado

    vlado

    17 január 2015 v 21:19 |
    tak nepomohlo ani to, ja uz neviem cim to je pokial bolo po starom všetko bežalo ale od preladovanie mi tie nove nejdu. nemohli by ste mi poslat seting po poslednom preladovani 23,5 a 19 na skytec 110ir

    Odpovedať

    • ZdenekMi

     ZdenekMi

     17 január 2015 v 21:28 |
     Bohužel já setting pro tento přijímač nemám.

     Odpovedať

 • ZdenekMi

  ZdenekMi

  17 január 2015 v 21:55 |
  Tak problém je jinde a ne u vás. Skylink bude mít chybu ve FastScanu. Musel jsem to ručně v přijímači opravit. FastScan si tedy musíte vypnout, aby vám tam netahal chybná data a nahrajte tam tento setting s opravou: http://leteckaposta.cz/331295168

  Odpovedať

 • ZdenekMi

  ZdenekMi

  17 január 2015 v 21:55 |
  Tak problém je jinde a ne u vás. Skylink bude mít chybu ve FastScanu. Musel jsem to ručně v přijímači opravit. FastScan si tedy musíte vypnout, aby vám tam netahal chybná data a nahrajte tam tento setting s opravou: http://leteckaposta.cz/331295168

  Odpovedať

 • vlado

  vlado

  18 január 2015 v 10:43 |
  Moc dekuji, taky jsem na to prisel, musel jsem v ladedi upravovat z dvb na dvb-s2 a 8psk. presto moc dekuji. to same jsem uz psal in a skytec

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   18 január 2015 v 10:48 |
   OK :-) A ještě tam byl chybný FEC. Ten to podle mě způsoboval. Psal jsem na Skylink, aby se na to podívali a opravili.

   Odpovedať

 • Vladimir

  Vladimir

  19 január 2015 v 11:39 |
  Zdravim,kto mi poradí prečo mi nejde markizahd cez fast scan sky link?Ostatné programy hd mi idú.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať

  • ZdenekMi

   ZdenekMi

   19 január 2015 v 15:05 |
   Zkoušel jsem u sebe a mě jde.

   Odpovedať

 • anton

  anton

  14 február 2015 v 20:36 |
  Zdravim neviem ci to uz tu bolo spominane nechce sa mi vsetko citat ale chcem zo skylinku napojit dva tv nezavysle na programe a nechcem kupovat dalsiu kartu niekde som cital ze sa to da ale neviem ako, resp ččo k tomu potrebujem, dík

  Odpovedať

 • Ladislav

  Ladislav

  15 jún 2015 v 11:02 |
  Prosím, potreboval by som pripojiť starší analógový TV ku satelitnému Full HD digitálnemu prijímaču 110 IR. Je to možné a ako?
  Za odpoveď ďakujem

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   15 jún 2015 v 16:17 |
   Máte na mysli Scytec 110IR? Pripojiť ku crt TV ho môžete pomocou Cinch konektorov, alebo pomocou scart. Podmienka je zmeniť nastavenie rozlíšenia v prijímači na 576p, alebo max 720p!

   Odpovedať

 • frantisek

  frantisek

  09 december 2015 v 00:18 |
  kupil so dnes VU+ZERO zapojil som presne podla návodu naskoči obraz na ovladanie ale hned sa mi trati obraz že nemám čas nastavit priklad ani hodiny a pritom mi nejde ani zvuk ,kabel HDMI je taktiež dobre zapojeny,prrosím o radu ako ma bytnastaveny televizor Samsung na príjem satelit.príjimačaňdakujem

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   09 december 2015 v 07:55 |
   Pre zapojenie VUZERO stačí zapojiť do HDMI portu TV a STB HDMI kábel, pripojiť internetove pripojenie LAN, koaxiál z paraboly, zapnúť ZERO a TV(nezapájať HDMI kábel pri zapnutých zariadeniach! TV prepnúť na HDMI vstup do ktoreho je pripojené VUZero. Koncovky HDMI kábla musia byť dotlačené nadoraz . Hlasitosť sa dá pridávať a uberať aj na VU ZERO diaľkovým od VU+ skontrolujte nastavenie hlasitosti .

   Odpovedať

 • gajo

  gajo

  27 december 2015 v 18:48 |
  potrebujem zohnat schemu dig.sat.prijimača aby sm sa vedel z orientovat-model nerozhoduje

  Odpovedať

 • Martin

  Martin

  31 január 2016 v 10:37 |
  dobry den zakupili sme u vas sat primac amiko hd 8150 ak nastavime parabolu na astru 1H ide idealne ale ak na astru 3A tak aj ked je kvalita takmer idealna nad 80% na tv nejde ani obraz ani zvuk, na volnych kanaloch ako napr TA3 ani CT24 viete mi poradit ako nato? kde by mohol byt problem? dakujem

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   31 január 2016 v 19:33 |
   Dobrý deň.
   Ak máte monoblok pre príjem z dvoch družíc tak treba nastaviť diseqc prepínač:
   a-astra19,2E
   b.-astra23,5E
   Alebo opačne zaleží ako máte uchytený monoblok.

   Odpovedať

 • Vlasta

  Vlasta

  08 marec 2016 v 14:47 |
  Dobry den.Mam Tv Panasonic,videorekorder Panasonic a to som mala napojene na satelitny prijimac TopfieldTF 6000 CR.Kedze je to uz starsej vyroby,tak som si kupila novy sat prijimac Amico HD 8250+ kde bol aj kabel HDM1.Napojila som ten kabel do Tv a satelit funguje,len ked ho vypnem,tak musim prepnut na ovladaci Tv do rezimu Tv.Neda sa to nejako inac urobit,aby som to nemusela prepinat?A este jedna prosba,ako mam teraz napojit video,aby mi nahravalo aj prehravalo?Skusala som to ale mi to neide.Velmi pekne prosim o radu a ked to nebudem vediet,tak asi musim zavolat k tomu odbornika,pricom nemam na to,kedze som nezamestnana.Dakujem vopred,ak mi budete ochotny nejako pomoct.Prajem pekny den.

  Odpovedať

 • IvanP

  IvanP

  09 marec 2016 v 19:08 |
  Dobrý deň.
  Pokiaľ ste pripojili AMIKO cez HDMI tak na TV musíte navoliť výstup HDMI inak to nejde. Čo sa týka nahrávania nemusíte pripájať video ku satelitu AMIKO. AMIKO vie nahrávať na USB HDD alebo USB kľúč.
  A odkiaľ ste aby Vám mohol niekto pomôcť? A prípadne sem dajte kontakt mail alebo pod.

  Odpovedať

 • fery

  fery

  10 marec 2016 v 11:00 |
  Dobrý deň. Mám sat SkyLink ,ale teráz Dajto a Doma ide len v HD. Dá sa to naladiť inák Mohol by som pripojiť Seto box z terestriálného digi do sat digy a potom do TV a akými káblom ? TV je starši Panasonic a sat Homeocast.
  Ďakujem.

  Odpovedať

 • IvanP

  IvanP

  11 marec 2016 v 07:10 |
  Dobrý deň.
  Nie nie je to takto možné. Pokiaľ chcete prijímať HD programy musíte si zakúpiť HD prijímač.
  https://satelity.ellano.sk/1909/satelitne-prijimace-hdtv.html
  Pokiaľ chcete aj terestriál aj satelitné vysielanie je možné zakúpiť tzv. combo prijímač (aj sat. aj terest.).
  https://satelity.ellano.sk/16378/combo.html
  Vo vašom prípade ak má TV 2 scarty tak sat do jedného scartu a terestriálny prijímač do druhého scartu.

  Odpovedať

 • Vladimir

  Vladimir

  02 november 2017 v 11:42 |
  Dobrý deň, mám Amiko 4k combo pripojené k TV cez hdmi . Problém je v tom, že ak pripojím ďalší Tv cez AV výstup (jack), tak zvuk je ale obraz nie. Ak vytiahnem hdmi, tak obraz ide. Dá sa to nejako nastaviť, aby obidva výstupy boli naraz funkčné ?

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   02 november 2017 v 18:20 |
   Dobrý deň.
   Vyskúšajte znížiť rozlíšenie v Amiku na 720p alebo nižšie.

   Odpovedať

 • Vladimir

  Vladimir

  03 november 2017 v 14:46 |
  Nefunguje to. Na nejakej nemeckej stránke som našiel, že po pripojení HDMI sa deaktivuje jack výstup.

  Odpovedať

 • Majo

  Majo

  14 január 2022 v 13:43 |
  Audio-zapojenie, je možné zo sat.prímača zapojiť len reproduktory, alebo musí byť to zapojené cez zosilňovač aby bol zvuk?

  Odpovedať

  • BG

   BG

   17 január 2022 v 08:09 |
   Dobrý deň.
   Musí to ísť aj cez zosilňovač, domáce kino ,alebo AV receiver.

   Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Napíšte výsledok príkladu : 55 + 96 =
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu