Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre AX 4K-BOX HD61 Twin a AX 4K-BOX HD61 Combo

Napísal Ivan P. 1 dňa 07 apríl 2020 do kategórie Magazín, Špeciál

OPENATV 6.4 S KODI 18.6 LEIA

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Opticum AX 4K BOX HD61 TWIN Opticum AX 4K BOX HD61 COMBO nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.4.

LOGOELLANO2018GLOW.png

 

 Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.4 z 30.3.2020 s najnovšími drivermi, gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

 

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,Antiksat,OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink,Freesat,Antiksat a ďalší.

zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, Cool TV guide 7.7.0, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 18.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

KODI je vo verzii 18.6 LEIA je zobrazovaný v 720p. Pre prehrávanie z USB a pre prehrávanie steamov používa HI KODI player.

KODI 18.6 je stále vo vývoji na E2, nemusí všetko fungovať. Treba to brať ako experimentálny doplnok. Poznatky a chyby ku KODI 18.6 môžete posielať sem.

k1 k2

k3 k4

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 1080i.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný.

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie image enigma2 Opticum AX 4K box HD61:

1. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

2. Nakopírujte zálohu E2, alebo čistý image E2 tak, ako ju stiahnete, teda v zip. formáte na USB a USB zasuňte do USB portu prijímača.

3  Stlačte a držte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači a zapnite prijímač zadným vypínačom. Na displeji sa zobrazí nápis rCUY a následne sa po chvíľke zobrazí na obrazovke TV menu pre inštaláciu.

 f1 

4. V tomto menu vojdete do položky Bootmenu.

f2 f3 f4

5. Vojdite do položky Flash local image, tam sa Vám zobrazí vložené USB. Z neho vyberiete Vašu zálohu, alebo čistý image E2 a potvrdite ho tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

f5 f6

6. Vyberiete partíciu, kde sa záloha naflashuje (Linux1 až Linux4) v našom prípade do Linux1 a potvrdíte tlačidlom OK na diaľkovom ovládači. Následne sa spustí flash.

f7

7. Flashovanie sa ukončí nápisom Flashing completed.

f8

8. Z boot menu si vyberiete Boot1 a nabootuje nainštalovaná záloha .

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Opticum AX 4K BOX HD61 TWIN ,alebo Opticum AX 4K BOX HD61 COMBO v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Opticum AX 4K BOX HD61 TWIN ,alebo Opticum AX 4K BOX HD61 COMBO od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač  nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu