Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Axas E4HD COMBO a AXAS HIS 4K Combo+

Napísal Ivan P. 1 dňa 17 júl 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Axas E4HD Combo a Axas HIIS 4K Combo + nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3.

 

LOGOELLANO2018GLOW.png

axase4_e2.jpg

axaxs_hi_4k_e2.jpg

Ako základ sú použité najnovšie verzie enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 06 a 07/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2 infoe22

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali v E2 Axas His Combo + aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass17 .

V E2 Axas E4HD Combo sme nainštalovali HD Glass 16, stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass16 .

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , Antiksat, OrangeTV ,RTVS a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné. 

zp1 zp2

Pluginy Axas E4HD Combo: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide,ClearMEM, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg12 plg22

 

 Pluginy Axas HIS 4k Combo+:

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, KODI 17.6,HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg1 plg2

V enigmách je plne funkčné wifi pripojenie na Axas E4HD Combo za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod. a na Axas HIS 4K Combo+ za použitia interného wifi.

Funkčný je aj na Axas E4HD Combo  aj CI slot pre vloženie CI/CI+ modulov.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B (Axas HIS 4K combo+)  je DVB-T2

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 


 

Postup nahratia zálohy E2 Axas E4HD Combo:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku e4hdcombo v ktorom sú umiestnené inštalačné súbory enigmy

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč so súbormi do predného USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Prijímač pri bootovaní prehľadáva USB porty a ak nájde USB s inštalačnými súbormi tak sa na displeji zobrazí hláška UP.

6.Následne stlačíte tlačidlo šípka hore na prednom paneli, tým sa spustí inštalácia.

7.Inštaláciu neprerušujte! Prijímač po nainštalovaní vykoná reštart a nabootuje s novou enigmou.(inštalácia trvá cca5min.)

 


Postup nahratia Zálohy E2 Axas HIS 4K Combo+:

  1. Na naformátovaný USB kľúč FAT 32 nakopírujte priečinok s názvom axas ktorý obsahuje podpriečinok axascomboplus  v ktorom sú inštalačné súbory enigmy2.
  2. Vypnite prijímač zadným vypínačom.
  3. Zasuňe USB kúč s enigmou do USB portu prijímača AXAS
  4. Zapnite prijímač zadným vypínačom.20190211175921
  5. Keď sa zobrazí na TV obrazovka pre výber opreračných systémov  a zobrazí sa na displeji nápis MENU stlačte pre spustenie inštalácie enigmy na diaľkovom ovládači zelené tlačidloInštaláciu neprerušujte! 
  6. Po nainštalovaní sa prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Axas E4HD Combo a Axas HIIS 4K Combo + v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget