Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre VU+DUO2

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 jún 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3 a vti 14.0.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravené pre linuxový satelitný prijímač  VU+DUO2 nové nakonfigurované verzie enigmy 2 openATV 6.3 a VTI 14.0.3.

ellano_logo_hlavna.png

VU_DUO2_1.jpg

 

Enigma 2 ELLANO.SK OpenATV 6.3

Ako základ je použitá enigma 2 OpenTV 6.3 z 06/2019 a v nich doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov.

infoe2

V enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menui

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , OrangeTV,RTVS a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné. 

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh,LCD4linux, HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6, youtube a iné. 

plg1 plg2

HbbTV je v tejto enigme nefunkčné.

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod. a funkčný je aj CI slot pre vloženie CI/CI+ modulov.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B : nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Enigma 2 ELLANO.SK  VTI 14.0.3

Ako základ je použitá E2 VTI 14.0.3  s aktualizáciou ku 10.06/.2019  a v nej doinštalované užitočné a obľúbené pluginy, softcamy, setting pre Skylink,Upc a iné družice, picony a mnoho iného

vtiinfoe2 vtimenu

 V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

 vtihdg

 

Nainštalovali a nakonfigurovali sme Vám aj populárny skin HDGlass17. Ten si môžete navoliť v menu/Nastavenia/Systém/Vzhľad/hd_glass 17.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , OrangeTV,RTVS a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink. 

vtizp

 

Pluginy: 

 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh,LCD4linux, hbbTV,Webbrovser, HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander a iné.

vtiplg1 vtiplg2

vtiplg3 vtiplg4

 Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK VTI 14.0.3: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

 

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:voľby pre rôzne zobrazenie a úpravy PIP , quad PIP

žlté dlho: vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka hore : Zoznam programov

šípka dole: Zoznam FAV skupín

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie zálohy E2 ELLANO.SK do prijímača VU+ DUO2 :

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku vuplus ktorá musí osahovať druhú podzložku duo2 a v nej umiestnené inštalačné súbory enigmy2.

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne!).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5.Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty a zobrazí hlášku onájdení image enigmy. Následne stlačte tlačidlo power, ktoré sa nachádza pod odklopnými dvierkami na pravej strane predného panela. 

6.Priebeh inštalácie sa zobrazuje na displeji prijímača.

7.Po ukončení inštalácie sa zobrazí na displeji oznam o ukončení inštalácie.

8.Prijímač vypnite zadným vypínačom.

9.Odpojte USB kľúč z USB portu prijímača.

10.Po zapnutí prijímača zadným vypínačom Vám začne bootovať nová enigma.

Inštaláciu neprerušujte! Flashovanie zálohy trvá iba cca 3-4 min.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Tieto nakonfigurované enigmy sú k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač VU+ DUO2 od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o tieto nakonfigurované verzie enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget