Nová nakonfigurovaná E2 pre prijímače Dreambox DM900 UHD a Dreambox DM 920 UHD

Napísal Ivan P. 1 dňa 07 august 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

dream elite 6 OE2.5

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre prijímače Dreambox 900 UHD a Dreambox DM 920 nová nakonfigurovaná enigma2 Dream Elite 6 OE2.5.

 LOGOELLANO2018GLOW.png

dm900-ultra-hd_2.jpg

Enigma Dream Elite 6 

Ako základ je použitá E2 Dream Elite 6 z 07 /2019.  V enigme sú doinštalované tie najobľúbenejšie pluginy, softcamy, picony a pod.

 infoe2

Upozornenie: Enigma Dream Elite 6 je OE 2.5, takže je možné do nej inštalovať iba inštalačné súbory s koncovkou. deb, a nie ipk, ako je tomu u Enigiem OE 1.6 a OE 2.0!

enigme je defaultne nastavený full HD skin DE-FHD.

 infb menu

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat,OrangeTV, Astra19.2E a iné. Plugin FASTSCAN táto enigma neobsahuje.

 zp1 zp2

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto, aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7, s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE, RTVS, Plustelka, OrangeTV a Antiksat.. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto, ktorý bude dekódovať ICE kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov, ktoré sú už iba v kódovaní irdeto (napr. Prima Krimi, Seznam.tv a pod).

Softcamy prepnete v Dream Elite paneli, ktorý si zobrazíte stlačením modrého tlačidla na DO. Tam vojdete do položky DE Manager, vypnete spustený softcam červeným tlačidlom na DO, vyberiete softcam s konfiguráciou pre Vašu kartu a spustíte ho zeleným tlačidlom na DO.

deman1 deman2

Upozornenie: Softcam sa nespustí automaticky pri spustení prijímača(musíte ho ručne spustiť). Softcam je spustený ak ikona prepínača pri danom softcame svieti nazeleno. Pokiaľ sa nazeleno nerozsvieti spustenie softcamu opakujte.

 

V enigme je plne funkčné ethernetové sieťové pripojenie a aj wifi pripojenie, za použitia  wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Pluginy: 

 plg1 plg2

V enigme sú nainštalované nasledovné pluginy:  ArchívyCZ/SK 1.2.2 ,Cool TV Guide, ČSFD 12.50, Infobartunerstate, pictureplayer, EPG refresh, Youtube , HDMI CEC, HbbTV, webbrovser ,KODI 17.6 a iné.

KODI17.6 je zobrazované v rozlíšení 720p. Pre prehrávanie nepoužíva E2 mediaplayer, ale originál KODI player.

kodi1 kodi2

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je defaultne nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný 

 

FTP meno: root

heslo: dreambox

 

Nastavenie tlačidiel:

červené:  HbbTV

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: EPG

modré: Dream Elite Panel

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia Enigmy2:

Dreambox 900 UHD a aj DM920 UHD sa flashujú štandartne cez webový prehliadač PC a cez internetovú sieť. 

Pre zahájenie fleshovania musíte prijímač uviesť do tzv. "Rescue modu" iba v tomto móde je možné flashovať OS Enigma2 cez webbrovser a PC.

Po prepnutí do Rescue modu sa Vám zobrazí na TV obrazovka nižšie kde v spodnej časti máte zadanú adresu, alebo IP adresu prijímača cez ktorú sa pripojíte z PC na Dreambox.

Väčšinou by sa pri tomto modeli mala zobraziť pre spojenie PC a Dreamboxu adresa : http://dm900.lan/ alebo http://dm920.lan/ prípadne zadáte IP adresu daného prijímača.

 

Ako prepnúť prijímač do rescue módu?

 Prepnutie prijímača do Rescue modu je trošku obtiažné, ale existuje viac možností ako prepnúť Dreambox 52x do fleshovacieho módu:

1.Najjednoduchší spôsob je pokiaľ máte originál enigmu, alebo enigmu OE2.2 tak ti majú túto možnosť priamo v menu/Vypnú,Reštartovať/Režim údržby.

Po potvrdení tejto voľby sa Vám zobrazí hláška ako je na obrázku nižšie napravo kde potvrdíte voľbu ÁNO. Prijímač sa automaticky prepne do Rescue módu a signalizuje ho svietenie tlačidla power červenou farbou a zobrazenie rescue obrazovky na TV.

flashdm520 flashdm520 2

2.Druhý spôsob je spustenú enigmu vypnúť do režimu hlbokého spánku (nie do standby režimu) v menu/Vypnúť,reštartovať/Vypnúť.

Po potvrdení tejto voľby sa prijímač vypne do režimu hlbokého spánku (na prednom paneli dotykové tlačidlo power nesvieti).

Následne ak je prijímač vypnutý v hlbokom spánku priložíte a držíte prst na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

IMG 1120 rescue

 3. Tretí spôsob je prepnutie prijímača cez telnet zadaním nasledovných príkazov do telnetu, prijímač po chvíľke prejde do rescue módu (tlačidlo power začne trvalo svietiť načerveno a zobrazí sa na obrazovke TV rescue obrazovka)

Telnet: 

Code:

echo "rescue" >> /proc/stb/fp/boot_mode

Code:

reboot

4. Najpoúživanejší spôsob no spočiatku najťažší spôsob je nasledovný:

 • Vypnite prijímač zadným vypínačom
 • zapnite prijímač zadným vypínačom
 • v okamihu zapnutia Vám cca do 1sekundy preblikne dotykové tlačidlo power modro/červeno/fialovou farbou a to je ten okamih kedy musíte vystihnúť a priložiť a držaľ prst na dotykovom tlačidle power. Nevýhoda je že máte po zapnutí zadného vypínača veľmi krátky čas na priloženie prsta na tlačidlo power iba cca1sek a musíte vystihnúť správny okamih rozblikania tlač power(je to len sila zvyku)
 • prst držíte na dotykovom tlačidle power (cca5sekúnd) tlačidlo power začne blikať modro/ červeno/fialovo prst držíte na tlačidle power až pokiaľ neostane tlačidlo power trvalo svietiť načerveno. Tým sa Vám aktivuje Rescue mód a počkáme kým sa zobrazí aj na TV rescue obrazovka kde je zadaná IP alebo adresa prijímača.

Pokiaľ sa Vám podarilo prepnúť prijímač do rescue módu (svieti trvalo načerveno dotykové tlačidlo power na prednom paneli a zobrazila sa rescue obrazovka na TV) 

 IMG 1120 rescue

tak postupujte ďalej podľa postupu flashovania:

1.Otvorte webový prehliadač v PC a do neho zadajte IP adresu prijímača a potvrďte ju tlačidlom enter. Následne sa Vám načíta stránka určená pre flash cez LAN Dreamboxu. (PC a prijímač musia byť pripojené ku tej istej internetovej sieti). Na načítanej stránke kliknite navoľbu "firmware upload" , v ďaľšom okne odznačte (zrušte ) zafajknuté riadky (obr. napravo nižšie) a kliknite na voľbu "prehľadávať"

dmfw1 dmfw2

2. Vyhľadáte a vyberiete uloženú enigmu v PC, ktorú chcete inštalovať a kliknete na tlačidlo "otvoriť"(záloha alebo čistá enigma musia mať tvar koncovky súboru .tar resp .tar.xz )V ďalšom okne kliknite na voľbu "Go!" a inštalácia sa spustí.

dmfw3 dmfw4

3.Inštalácia trvá 1-2 minúty. Po dokončení flashovania sa Vám na spodu okna zobrazí tlačidlo "Click here to reboot" na ktoré kliknite tým sa Vám prijímač reštartuje a nabootuje s novou enigmou.  Týmto je flashovanie ukončené webový prehliadač v PC môžete zavrieť.

dmfw5

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač  Dreambox 900 UHD alebo Dreambox DM 920od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Pokiaľ si zakúpite prijímač Dreambox 900 UHD alebo Dreambox DM 920 od ELLANO.SK dostanete prijímač s už nainštalovanou touto verziou enigmy.

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • irss

  irss

  09 apríl 2020 v 09:30 |
  Dobrý deň
  prosím o informáciu, či nebol nový upgrade E2 na DM 900 UHD.
  Odpoveď prosím na irss@pobox.sk. Ďakujem, prajem príjemný deň.
  Ing. Juraj Rázus, Brezno

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   14 apríl 2020 v 09:56 |
   Dobrý deň.
   Napísali sme Vám info o zálohe DM 900 UHD na email.

   Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu