Nová nakonfigurovaná E2 pre Qviart Lunix, Qviart Lunix 4k a Qviart Lunix3 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 júl 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Qviart Lunix, Qviart Lunix4k a Qviart Lunix3 4k  nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.3.

 LOGOELLANO2018GLOW.png

qviart_lunix_e2.jpg

qviart_lunix_4k_e2.jpg

qviart_lunix3_4k_e2.jpg

Ako základ sú použité najnovšie verzie enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 06/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe21 infoe22

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali do enigiem Qviart Lunix 4k a Qviart Lunix3 4k aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass17 . Do enigmy Qviart Lunix sme doinštalovali HD Glass 16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass16 .

hdg1 hdg2 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE , Antiksat, OrangeTV ,RTVS a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné. 

zp1 zp2

Pluginy Qviart Lunix: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide,ClearMEM, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg1 plg2

Pluginy Qviart Lunix 4K a Qviart Lunix3 4K

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, Hbbtv, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg12 plg22

 V enigmách je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod. a funkčný je aj na Qviart Lunix 4K a Qviart Lunix3 4K  CI slot pre vloženie CI/CI+ modulov.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 


 

Postup nahratia enigmy Qviart Lunix:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku update , ktorá obsahuje podzložku lunix v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na obrazovke TV „Update! Press Power“, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power na diaľkovom ovládači. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power na diaľkovom ovládači. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte!  Počas inštalácie bliká modrá LED dióda na prednom paneli. Priebeh inštalácie sa zobrazuje na TV.
 7. Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 


 

Postup nahratia enigmy Qviart Lunix 4K:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku update , ktorá obsahuje podzložku lunix4k v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy začnú striedavo blikať LED diódy na prednom paneli prijímača. V okamihu blikania LED diód treba stlačiť tlačidlo Power na diaľkovom ovládači. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power na diaľkovom ovládači. Následne sa spustí inštalácia enigmy a začnú LED diódy blikať načerveno .
 6. Inštaláciu neprerušujte!  Počas inštalácie blikajú  na prednom paneli LED diódy načerveno . 
 7. Inštalácia trvá cca 2 minúty 30sekúnd, po nainštalovaní sa Vám prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

Postup nahratia enigmy Qviart Lunix3 4K:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku update , ktorá obsahuje podzložku lunix3-4k v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie „Update! Press Power“, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power na prednom paneli. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power na prednom paneli prijímača. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám prijímač sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Qviart LunixQviart Lunix4k alebo Qviart Lunix3 4k v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget