Nová nakonfigurovaná Enigma2 ELLANO.SK pre Edision OS MEGA

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 november 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2+Kodi 17.6

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Edision OS Mega nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV6.2 .

ellano_logo_hlavna.png

 edision-os-mega-01.jpg

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.2 z 11/2018 s najnovšími drivermi a s gstreamerom 1.15.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali v enigme aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass17 .

 hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a Antiksat. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

zp1 zp2

 

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.1.1 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, KODI 17.6, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1  plg2

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Cryptobox a pod.

Funkčný je v enigme aj CI a CI+ modul.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

Tuner C je nastavený na DVB-T

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup inštalácie enigmy

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku osmega v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis obrazovke TV obrazovka ako je na obrázku nižšie tak stlačte a pustite tlačidlo OK diaľkovom ovládači  tým sa spustí inštalácia enigmy.

IMG 2477 

6.Inštaláciu neprerušujte!  Priebeh inštalácie je zobrazovaný na obrazovke.

 

IMG 2478 IMG 2479

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. 

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Edision OS Mega v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget