Nová nakonfigurovaná Enigma2 ELLANO.SK pre Formuler F1

Napísal Ivan P. 1 dňa 11 máj 2017 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv6.0+kodi17.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Formuler F1 . K dispozícii máme dve verzie Enigmy, prvá je s možnosťou inštalácie KODI 17.1, s HD Glass, ale s nefunkčným transcodingom, druhá je s funkčným transcodingom, ale bez HD Glass a bez možnosti inštalácie Kodi 17.1.

 

ellano_logo_hlavna.png

f1.jpg

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.0 z 05/2017 s najnovšími drivermi a s gstreamerom 1.11.2 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali v enigme pre Formuler F1 aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť vmenu/nastavenia/Usage & GUI/Skiny/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

Do skinu HDGlass17 je nutné stiahnúť online inštaláciou picony. Picony v skine hdglass 17 majú iné rozmery ako klasické picony.

Picony doinštalujete nasledovným spôsobom:

1. Navoľte si skin HDGlass17.

2. Vojdite do menu/nastavenia/Nastavenia Hdglass17.

hdg4 hdg5 hdg6

3.V nastaveniach Hdglassu 17 (obr.vstrede vyššie) si nastavte cestu ku piconam (nastavenie usr/share/enigma2/ Vám bude sťahovať pikony do flash pamäte prijímača) sú tam však aj možnosti sťahovania a zobrazovania picon z pripojeného USB (media/HDD alebo media/USB záleží od mountnutia USB. Nastavenie ukladania picon uložíte stlačením zeleného tlačidla na DO.

4. Po uložení cesty ku piconam vojdite znova do nastavenia hdglass17 a stlačte žlté tlačidlo. Tým sa Vám načítajú položky picon ktoré sa dajú stiahnúť. Stiahnite picon CZ/SK biele alebo čierne, piconsat, picon provider, picon cam a picon weather. Pokiaľ sa Vám pikony nezobrazia tak preveďte reštart E2.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),FlixTV, AntikSAT, UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. NAstavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK , Infobartunerstate, ClerMem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

 

HbbTV je plne funkčné aj s prehrávaním videí ale je ho potrebné doinštalovať nasledovným postupom:

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

hbbtv1 hbbtv2 hbbtv3

3.Nadídite na plugin HbbTV(2.0....) a stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

hbbtv4 hbbtv5  

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

hbbtv6 hbbtv7

Po reštarte je HbbTV pod červeným tlačidlom DO. Aktivovať sa dá iba na programoch obsahujúcich HbbTV ako Markíza HD, programy ČT a pod.

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Cryptobox a pod.

Funkčný je v enigme aj CI a CI+ modul.

 

KODI 17.1:

V tejto verzii enigmy je možné doinštalovať aj multimediálne rozhranie KODI17.1. Pred nainštalovaním pluginu KODI si vytvoriť tzv. swap partíciu na pripojenom USB formátu FAT32, je to nutné pre plynulosť programu KODIa slúži pre ukladanie a načítavanie dočasných súborov KODI.

Vytvorenie SWAP partície:

1. Pripojte do USB portu prijímača FormulerF1 USB kľúč , alebo USB HDD formátu FAT32.

2. Vojdite domenu/Info Panel/Pluginy/Swapmanager

swap1 swap2 swap3

3. V menu swapmanager stlačte zelené tlačidlo na DO (vytváram) a zvoľte na ktorom pripojenom USB sa má vytvoriť swap partícia. V ďalšom kroku vyberte veľkosť vytvorenej swap partície, postačí aj veľkosť vytvorenia swappartície 256MB.

swap4 swap5 swap6

 

swap7 swap8 swap9

4. Stlačte zelené tlačidlo na DO (vytváram) následne sa začne vytvárať swappartícia (môže to trvať niekoľko minút). Po vytvorení swappartície sa Vám zobrazí obrázok ako vyššie vstrede kde Vám zobrazí cestu ku USB s partíciou a veľkosť partície. Nakoniec stlačíte žlté tlačidlo na DO pre autoštarovanie swap partície pri štarte prijímača a spustíte swapovanie červeným tlačidlom na DO. Záverečné okno musí vyzerať ako je na obr. vyššie napravo - status Active.

Teraz keď máte vytvorenú a aktívnu swap partíciu tak môžete prejsť ku nainštalovaniu KODI priamo z feedu enigmy.

Inštalácia KODI:

 

1.Vojdite do menu/pluginy a stlačte zelené tlačidlo diaľkového ovládača. Následne sa Vám načítajú skupiny pluginov na serveri enigmy. 

2.Nadídite na skupinu pluginov Extensions a stlačte tlačidlo OK, tým sa Vám ponuka extensions rozbalí a zobrazí Vám pluginy umiestnené v tejto skupine.

3.Nadídite na plugin KODIa stlačte tlačidlo OK. V ďalšej voľbe potvrďte Áno pre začatie inštalácie.

 kodi1 kodi2 kodi3

 

4.Po dokončení onštalácie je nutné previesť celkový reštart prijímača v menu-Vypnúť-Reštart/Reštart .

kodi4 img 20170502 203207 img 20170502 202242

img 20170502 203310 img 20170502 203324

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia zálohy E2 Formuleru F1:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler1 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F1 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača  Formuler F1 v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (3)

 • saty

  saty

  15 jún 2017 v 19:54 |
  zdravim, hladam na formuler f1 plugin na transcoding, ale nejak sa mi nedari.
  Skusil som nainstalovat openpli img a tam som v systemplugins nasiel plugin transcodingsetup, ale po spusteni mi ohlasil, ze toto zelezo nie je podporovane.
  Ked som skusil OpenATV, tak plugin transcoding tam vobec nie je.
 • IvanP

  IvanP

  16 jún 2017 v 16:16 |
  Dobrý deň.
  Pre Formuler F1 je zvlášť enigma OpenATV 6.0 v ktorom je už Transcoding predinštalovaný:
  http://images.mynonpublic.com/openatv/nightly/index.php?open=formuler1tc
  Pred inštaláciou treba inštalačnú zložku premenovať z "formuler1tc" na "formulerf1" a až potom ju nakopírovať na USB a nainštalovať.
  Pokiaľ zložku nepremenujete tak Vám prijímač inštaláciu enigmy neponúkne.
 • saty

  saty

  17 jún 2017 v 21:20 |
  jasne medzicasom som to nasiel. Skoda, ze openatv je oproti openpli tak pomaly

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget