Nová nakonfigurovaná Enigma2 pre prijímače Gigablue UHD Quad 4K a Gigablue UHD UE 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 23 apríl 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

OpenATV6.1 už aj s funkciou Quadpip

 Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.1 pre prijímače Gigablue UHD Quad 4K a Gigablue UHD UE 4KHD UE 4K.

ellano_logo_hlavna.png

gigablue-4k-quad.jpg

gigablue-uhd-ultra-ue-4k-1.jpgAko základ sú použité E2 OpenTV 6.1 z 04/2018 a v nich doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. Enigmy pre oba prijímače sú identicky nakonfigurované.

infoe2gbultra4k infoe2quaf4k

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

V enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

V Enigmách je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Skiny/HDGlass17.

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

V skine HDGlass 17 sú už nainštalované aj picony.

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje), UPC Freesat ICE Antiksat,Flixt TV,RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Flixtv,Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.0.7 , Infobartunerstate, CSFD 12.20,LCD4linux,Cool TV Guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HbbTV,HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

V enigmách pre Gigablue UHD Quad 4K a Gigablue UHD UE 4KHD UE je už funkčný aj funkcia QuadPIP čo je obraz v obraze až štyroch TV staníc naraz. Voľbu quadpip nájdete medzi rošíreniami po stlačení modrého tlačidla dlho (cca3-5sek) na diaľkovom ovládači. Funkcii quadpip si musíte priradiť ktoré štyri programy sa Vám majú zobraziť(treba brať do úvahy koľko tunerov máte zapojených).

qp1 qp2 

q3 qp5

 

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je  funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímačov Gigablue UHD Quad 4K :

FULL enigmu so všetkými pluginmi a nastaveniami pri tomto prijímači nainštalujete klasickým spôsobom cez USB:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok quad4k (alebo UE4K záleží od modelu) a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška " IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!" Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 3 minúty. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Gigablue UHD Quad 4K alebo Gigablue UHD UE 4KHD UE od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu , kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Samozrejme že táto enigma bude v prijímači nafleshovaná aj pri kúpe nového prijímača Gigablue UHD Quad 4K alebo Gigablue UHD UE 4KHD UE v eshope ELLANO.SK

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget