Nová nakonfigurovaná Enigma2 pre prijímače Gigablue UHD UE 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 december 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV 6.2 pre prijímače Gigablue UHD UE 4K  .

ellano_logo_hlavna.png

gigablue-uhd-ultra-ue-4k-1.jpg

 

Ako základ je použitá Enigma 2 OpenATV 6.2 z 12/2018 a v nich doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. 

 infoe2

Táto enigma obsahuje najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov. 

V enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

infb menu

V Enigme je taktiež nainštalovaný a nakonfigurovaný aj skin HDGlass 17 ten si môžete navoliť v menu/nastavenia/Používanie a Gui/Skiny/HDGlass17.

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje), UPC Freesat ICE Antiksat, Orange TV,RTVS a Plustelka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV,Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providerov Skylink/Freesat/Antiksat a iné.

zp1 zp2

Pluginy Gigablue UHD UE 4k: 

ArchívyCZ/SK 1.1.2, Infobartunerstate, CSFD 12.50,Cool TV Guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, Youtube TV Choromium,HbbTV,HDMI CEC, OpenwebIf,QuadPIP a iné. KODI 17.x si môžete dosinštalovať z feedu enigmy online inštaláciou v menu/pluginy/zelené tlačidlo na DO/extensions/KODI.

plg1  plg2

V enigme Gigablue UHD UE 4K je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Funkčný je aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

 

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do prijímačov Gigablue UHD UE4K :

FULL enigmu so všetkými pluginmi a nastaveniami pri tomto prijímači nainštalujete klasickým spôsobom cez USB:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku gigablue v ktorej sa nachádza priečinok ue4k a v ňom inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač Gigablue zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnite prijímač Zadným vypínačom.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou zobrazí sa na displeji hláška " IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!" Táto hláška trvá krátko iba cca2-3 sekundy v tomto okamihu musíte pre spustenie fleshovania enigmy stlačiť tlačidlo OK pod odklopnou časťou predného panela prijímača, alebo tlačidlo power . Počas fleshovania svieti LED na fialovo.

Inštalácia trvá cca 3 až 4 minúty. Inštaláciu neprerušujte!

Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Gigablue UHD UE 4K  od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu , kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Samozrejme že táto enigma bude v prijímači nafleshovaná aj pri kúpe nového prijímača Gigablue UHD UE 4K v eshope ELLANO.SK

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

Hodnotenie článku

4.8/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget