Nové nakonfigurované Enigmy 2 ELLANO.SK pre VU+DUO 4K

Napísal Ivan P. 1 dňa 18 december 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

OPENATV 6.3 A VTI 14.0.5

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravené pre linuxové satelitné prijímače VU+DUO 4K nové nakonfigurované verzie enigmy2 OpenATV6.3 a VTI 14.0.5 .

LOGOELLANO2018GLOW.png

vu_plus_duo_4k_x.jpg

 Enigma OpenATV 6.3

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 12/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod. 

 infoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

 hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

 

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

 zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2,lcd4linux, HbbTV, chromium,pictureplayer, EPG refresh, Youtube TV, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

 plg1 plg2 plg3

V enigme  je plne funkčné wifi pripojenie za použitia interného wifi modulu.

V enigme je funkčný CI slot s CI aj CI+ modulom.

Nastavenie Enigmy2 OpenATV 6.3 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Enigma VTI 14.0.5

Ako základ je VTI 14.0.5 s najnovšou aktualizáciou ku dňu 16.12.2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

V enigme je navolený skin VTI VU HD 1080p. Okrem tohto skinu sú dostupné aj iné skiny ako AtilleHD a pod.

 vtiinfb vtimenu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliťv menu/nastavenia/systém/vzhľad/hd-glass17. 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE ,Antiksat,RTVS/ Plustelka, a OrangeTV . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC,OrangeTV, Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

vtizp1 vtizp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, HDMI CEC, HbbTV,Chromium,Youtube TV ,OpenwebIf a iné.Nainštalovali sme Vám aj prehrávač internetových rádií WebradioFS. Nájdete tam množstvo CZ aj SK rádií

 vtiplg1 vtiplg2

vtiplg3 vtiplg4

Funkčný je aj CI slot musíte však ku vloženému CI modulu priradiť potrebný CAID v menu/nastavenia/Priradenie CI.

Nastavenie Enigmy2 VTI  ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný.

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel je cez plugin multiquickbutton :

červené: HbbTV

červené dlho: výber pluginov

zelené:výber EPG a CSFD

zelené dlho: cam manager

žlté:  PIP

žlté dlho: vstup do menu/pluginy

modré: VTI panel

modré dlho: rozšírenia

šípka nahor: zoznam programov

šípka nadol: FAV skupiny programov

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do VU+DUO 4K:

 1. Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus , ktorá obsahuje podzložku duo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
 2. Vypnite satelitný prijímač  VU+ zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
 4. Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
 5. Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie „Update! Press Power“, kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť dotykové tlačidlo Power na prednom paneli prijímača. Následne sa spustí inštalácia enigmy.
 6. Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 4 minúty po dokončení inštalácie sa zobrazí na LCD displeji VU+ nápis UPDATE COMPLETE!.
 7. Prijímač sa sám reštartuje a nabootuje s novou enigmou.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Tieto nakonfigurované enigmy sú k dispozícii pri kúpe nového prijímača VU+DUO 4K  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že budú k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o tieto nakonfigurované verzie enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • Peter

  Peter

  02 január 2020 v 21:21 |
  Dobrý deň.
  Ukazuje mi v info o pamäti_: OpenaTV, aj VTi
  Total RAM: 567882 kB
  MemFree : 257590 kB
  tieto hodnoty su nejako malé, kedze DUO4K má 4GB RAM

  Ďakujem, Všetko dobré v Novom Roku.
  • Ivan.P

   Ivan.P

   03 január 2020 v 06:54 |
   Dobrý deň.
   Aj Vám prajeme všetko dobré v Novom Roku.
   VU+DUO4K má 4GB flesh pamäť (úložný priestor) a nie operačnú pamäť , tú má 2GB.
   Žiadny linuxový prijímač nezobrazuje v enigme reálnu hodnotu operačnej pamäte pretože časť pamäte slúži pre swapovanie pre potreby prijímača. Enigma zobrazuje iba použiteľnú časť pamäte(nezobrazuje vyhradenú časť pamäte prijímačom).
   Reálne je veľkosť pamäte v poriadku, nemusíte sa báť že by ste mali menšiu operačnú pamäť.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget